Лускокрилі - загін комах з повним перетворенням

Лускокрилі (Lepidoptera) - загін комах з повним перетворенням, який часто називають просто метелики і молі.

Що ж робить лускокрилих комах особливими? Як і у багатьох інших комах, у дорослих лускокрилих є вусики, складні очі, три пари ніг, жорсткий екзоскелет і тіло, яке розділене на три частини: голова, груди і живіт. Унікально те, що зовнішнє тіло цих комах покрито крихітними сенсорними волосками, а крила покриті лусочками.

Орнітоптера - великий метелик, яка живе в тропічних лісах Південно-Східної Азії. Самці забарвлені яскраво, самки - тьмяніше. Орнітоптера королеви Олександри - найбільша з відомих метеликів. Розмах її крил досягає 31 см.

В тему: НАЙБІЛЬШІ БАБОЧКИ У СВІТІ

Лускокрилі - це летючі комахи. Більшість метеликів - денні комахи, які мають булавоподібні вусики, тоді як молі переважно ведуть нічний спосіб життя і відзначаються схожими на пір'я вусиками. Загін Лускокрилі налічує більше 180 000 видів в 128 родинах і 47 надсімейств. У світі відомо лише близько 18 000 видів метеликів, а всі інші представники - це молі.

Шмельовідка фото: Joseph Berger Шмельовідка фото: Joseph Berger

Шмельовідка (лат. Hemaris) - моль з прозорими крильцями і тьмяним тілом, поцяткована червоними або жовтими візерунками. Таке забарвлення робить її схожою на осу.

На голові метелики перебувають основні сенсорні органи. Напівкулевидні, добре розвинені, складні, фасеточного типу очі, дозволяють комасі усвідомлювати своє безпосереднє оточення під великим кутом. На нижньому боці голови знаходиться парний хоботок, який використовується для смоктання нектару з квітів. Багато лускокрилі також харчуються соком дерев, що гниють і перезрілими фруктами. Бражник мертва голова охоче поїдає мед з гнізд і вуликів бджіл. Первинні зубаті молі харчуються пилком.

Павине око - велика нічний метелик з коричневими або білими крильцями, прикрашеними великими глазоподобние цятками. Павине око живе в прохолодних місцевостях, найчастіше в лісах.

павине око павине око

Грудна клітка лускокрилих складається з трьох сегментів з парою ніг, прикріплених до кожного сегменту. Передня пара ніг не функціональна і коротша в деяких родинах метеликів. Грудна клітка також містить м'язи польоту, які прикріплені до основи крил. Внутрішньо грудна клітка містить великі м'язи, які керують крилами і ногами.

Німфаліди - метелики з укороченими передніми ніжками, покритими волосками. На зовнішній стороні крил мають візерунки, а на внутрішній - захисну забарвлення. До німфалід належать адмірали, данаїди монархи, райдужниці, морфо і носатки.

Живіт містить велику частину травного, видільної та репродуктивного органів. В кінці черевця знаходяться статеві апарати, які містять безліч характеристик, використовуваних в якості допомоги в ідентифікації видів.

кімнатна міль кімнатна міль

Кімнатна міль зазвичай має коричневий або жовтий колір. Її маленькі личинки живляться волокном вовняного одягу.

Лускокрилі мають чотирьохетапну життєвий цикл: яйце, личинка, лялечка і імаго (доросла особина). На останньому етапі метелик піддається повної метаморфози. Час, необхідний для завершення метаморфоза, варіюється у кожного віда.Іх життєвий цикл може включати в себе неактивний період або діапаузу на будь-якому етапі до дорослого, який допомагає долати невідповідні умови навколишнього середовища.

В тему: СВІТ МЕТЕЛИКІВ - ЦІКАВІ ФАКТИ

Шовкопряд - великий метелик, яка живе в Азії. Її гусениці виробляють шовкову нитку, яку люди використовують для виробництва цінної тканини - шовку.

Процес розмноження метелики починається з залицяння, а потім справно. Після того, як спаровування завершено, самка шукає місце для відкладання яєць. Важливо, щоб воно мало відповідне харчове рослина для своїх личинок. На ніжках лускокрилих є маленькі смакові рецептори. Перед тим як відкласти яйця на лист, вони намагаються його, вирішуючи, чи буде це відповідною їжею для їх потомства.Самкі відкладають яйця окремо або групами безпосередньо на нижньому боці аркуша або на стеблі харчового рослини. Яйця лускокрилих розрізняються за кольором, але більшість з них зазвичай білі, зелені або жовті. Пізніше вони змінюють колір у міру того, як личинка розвивається всередині.

Морфо фото: Kara Tyler-Julian Морфо фото: Kara Tyler-Julian

Морфо - великий метелик блакитного або зеленого кольору, що живе в тропічних лісах Південної Америки. Розмах її крил може досягати 17 см. Дорослі особини залучають фрукти, що забродили, і деревний сік.

Більшість метеликів відчувають п'ять вікових груп протягом перших трьох-шести тижнів. У період між висновком з яйця і перетворенням на лялечку гусінь повинна збільшитися в розмірах не менше ніж в 300 разів. Для цього вона повинна безперервно кушать.Каждий раз, коли гусениця стає більше, вона линяє, - змінює свою шкіру в процесі під назвою линька. Після п'ятої линьки, гусениця зазвичай перестає харчуватися і шукає відповідне місце для окукливания. Приблизно десять днів по тому, чи наступної весни для видів, які зимують в стадії лялечок, з'являється доросла особина.

фото: Jan Fischer Rasmussen фото: Jan Fischer Rasmussen

Вітрильник (лат. Papilionidae) - велика різнобарвна метелик зі схожими на хвости продовження на задніх крилах. Вітрильники махають крильцями дуже повільно - зі швидкістю 5 помахів в секунду. Їх гусениця має захисну забарвлення, яка робить її схожою на пташиний послід.

У більш ніж 200 видів метеликів зустрічається міграція. Багато мігрують через зміни сезонних умов, переміщаючись, наприклад, в райони, які відчувають новий приплив зростання, або в райони, більш прохолодні і більш вологі. Інші причини міграції можуть включати тимчасову перенаселеність і пошук нових личинкових рослин-господарів. Двома найбільш відомими мігрантами є данаїда монарх (Danaus plexipppus) і репейница (Vanessa cardui).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Що ж робить лускокрилих комах особливими?