Експерименти з ультра-збільшенням: супермакро

Матриця екрану ноутбука при сильному збільшенні

Експериментував тут з надсильних збільшенням без використання спеціалізованої техніки - з об'єктивами-перевертнями. Вийшли не дуже якісні, але досить вражаючі результати.

Все робилося на швидку руку, і трималося або на скотчі, або взагалі руками. Тому що перехідних реверсивних кілець у мене немає. З цієї ж причини при зйомці з рук складно було потрапити в в фокус, особливо з урахуванням мікроскопічної зони різкості. Ось самий вражаючий (в плані збільшення) результат, якого мені вдалося домогтися - на знімку матриця екрану ноутбука. Це ресайз повного кадру. По висоті увійшло лише 4 пікселя. Якщо мої розрахунки вірні, то висота цього кадру - всього 1 міліметр.

Наступний об'єкт - фасетки Мушина очі. В одній з коробочок знайшовся засушений більше десятка років тому ґедзь. Це знімок його очі, що складається з окремих фасеток. Через малу глибину різкості велика частина кадру не в фокусі.

Фасетки очі гедзя Tabanus bovinus

Це був фронтальний знімок, а на наступному можна оцінити глибину різкості при знімку під кутом. ГРИП захоплює менше 5 фасеток - мало не тонше бритви. Спробуйте настільки точно, на частки міліметра зрушити і утримувати важкий фотоапарат з довгим об'єктивом.

І знову до техногенних об'єктів: мікрошрифт на тисячерублёвой купюрі. З безлічі таких чисел складається смуга у верхній частині купюри між двома написами «1000». Висота рядка цього шрифту становить трохи більше 1/3 мм.

А так виглядає блискуча і переливається всіма кольорами веселки голографічна смуга на протилежному боці купюри. Виявляється, блискучий шар складається з окремих круглих острівців. А неозброєним поглядом він сприймається як суцільне блискуче покриття.

І останній на сьогодні кадр - переплетення ниток тканини, з якої складається подушка для кота.

Схожі записи