Збираючись у подорож по Південно-Східній Азії, крім сонцезахисного крему з максимальним показником SPF прихопіть гід по екзотичним фруктам. Можна просто зберегти цю статтю в Pocket , А потім в офлайн-режимі відкрити на ринку десь в Бангкоку або на Балі і без праці купити те, що потрібно. Вперше потрапляючи на фруктовий базар, спочатку захоплюєшся соковитістю барв, далі все як у тумані - і ось ти вже з величезним пакетом тропічної живності. Хочеться спробувати відразу все. Але краще заздалегідь ідентифікувати заморські плоди, а вже потім дегустувати. Для цього ми підготували для вас корисні опису та рекомендації по тропічним фруктам. Банани-кокоси-ананаси залишимо в спокої. Про них і так всі все знають. Звернемося до менш звичним назв. Тільки пам'ятайте, що всю цю екзотику купувати і вживати краще в невеликій кількості, поступово. Щоб уникнути алергій, розладів шлунка і інших неприємностей.
Найпопулярніші екзотичні фрукти Таїланду та інших країн Азії
Дуріан - король фруктів. Побувати в Таїланді і не скуштувати цей плід - велике упущення. А деякі ще примудряються його полюбити, хоч і не з першого погляду. Все через специфічного запаху, дуже сильного і ... огидного, суміш гнилого лука і протухлих яєць. Смак ж багатьом здасться просто божественним з нотками ванільного морозива, сирно-горіхової суміші, банана, спецій, заварного крему і ще бозна-чого. Це на 100% той самий випадок, коли не спробуєш - не впізнаєш. Тільки робити це треба прямо на вулиці після того, як торговець на ваших очах його обробить. Інакше номер в готелі доведеться провітрювати ще не один день. Не кажучи вже про те, що вхід в громадські місця з ним заборонений. Сезон дозрівання та збору дуріана триває з травня по серпень. Хоча в інший час знайти його на прилавках також неважко. Можна довго розповідати про його корисні властивості і містяться вітаміни, їх в "короля смаку" дійсно в надлишку. Крім свіжого фрукта існує маса варіацій страв з його додаванням, а також сувенірні цукерки / сушений дуріан / насіння etc.
Пітахайя або пітаї - драконів фрукт. За легендою, під час боїв між древніми чудовиськами і людьми перші, знесилені битвою, замість вогню вивергали яскраво-рожеві плоди - драгонфрут. Це їх і погубило, вже дуже людям припали до смаку лускаті серця дракона. В реальності пітахайя - плід кактуса. Цікаво, що цвіте рослина тільки вночі, а запилюють його кажани. Плодоносить до шести разів на рік. Так що купити цей екзотичний фрукт можна в будь-який час року. М'якоть біла або яскраво малинова з дрібними їстівними кісточками. Стиглі плоди насиченого яскраво-рожевого відтінку. Перед їжею їх краще охолодити. Очищати дуже просто - досить потягнути за верхні лусочки, можна розрізати навпіл і їсти ложкою. Вживання пітаї в помірних кількостях нормалізує і прискорює обмін речовин, благотворно впливає на печінку, чистить кишечник. Смак досить нейтральний, але тут все індивідуально.
Мангостин - одне з найсмачніших тропічних ласощів. Батьківщиною цього фрукта є Індонезія . У сезон, з квітня по вересень, зустріти його можна повсюдно в країнах Південно-Східної Азії. В інший час коштує трохи дорожче, але купити можна на всіх великих ринках і в супермаркетах. Стиглий мангостан має яскравий пурпурний забарвлення пружною, легко відділяється оболонки, що оголює білу м'якоть. Листя на верхівці обов'язково повинні бути зеленими, якщо вони коричневі - плід перезрілий, задоволення буде зіпсовано. На смак цей ароматний фрукт абсолютно унікальний, солодкий з легкою кислинкою, освіжаюче соковитий. Містить речовини, що вважаються природними антидепресантами. Райська насолода гарантовано!
Рамбутан - "волосатий плід" яскраво-червоного або жовтого кольору розміром з волоський горіх. Усередині ароматна желевідная біла м'якоть, солодка, але не нудотно. Очистити легко, зробивши невеликий надріз, роз'єднуючи дві половинки. Є невелика кісточка, за смаком нагадує каштан, її краще не торкатися, може зіпсувати враження. Фрукт корисний для шкіри і травлення. Містить протеїн, мінеральні речовини, вітаміни. Сезон дозрівання триває з квітня по жовтень. Перестиглі рамбутани в Таїланді трапляються рідко, але впізнати їх можна за коричневий колір волосків. Взимку вартість збільшується в кілька разів, смак менш насичений.
Лонган - тропічний фрукт, який росте і продається зазвичай цілими гронами. Під тонкою, але щільною, що здається сухий, оболонкою жовтого або коричневого кольору знаходиться прозоро-біла желееобразная маса з досить великою кісточкою і ароматом мускусу. Чиститься дуже легко руками. При покупці дивіться, щоб не було пошкоджень. Око дракона, так його ще називають, містить багато вітаміну С, хоча на смак швидше солодкий, ніж кислий. Крім того лонган володіє жарознижувальними і тонізуючими властивостями. У Таїланді з нього готують освіжаючий, добре втамовує спрагу, але підвищує апетит, напій. Сезон у лонгана триває з липня по вересень.
Лічі або китайська слива - по консистенції схожа на лонган і рамбутан, за смаком нагадує зелений кисло-солодкий виноград. Ягода покрита щільною червоною коркообразном горбистої шкіркою. Рекомендуємо вживати не більше десяти плодів в день, якщо цей фрукт доведеться вам до душі. Як і всі тропічні ласощі лічі містить багато вітамінів і мінералів. До того ж ця ягода вважається плодом любові - сильним афродизіаком, що підсилює сексуальний потяг. Крім того з нього вийде відмінна тонізуюча домашня маска для обличчя. Тільки пам'ятайте, що зберігати його при кімнатній температурі годі й більше трьох днів. Сезон дозрівання припадає на травень-червень.
Рожеве яблуко (Rose Apple) або Чомпу - найвишуканіший фрукт з азіатської екзотики. За формою нагадує дзвіночок, за смаком і ароматом - троянду. Досить великий, приємно хрусткий плід насиченого або блідого рожевого кольору в залежності від зрілості. Смак ніжний і свіжий, на звичні нам яблука все ж схожий мало. Один з найдивовижніших плодів, створених природою. Шкірку очищати не потрібно, достатньо ретельно помити. Вживати краще охолодженим, але зберігати має сенс тільки пару днів. Самий стиглі і соковиті Чомпу можна спробувати в сезон, який, на жаль, триває не дуже довго - з квітня по червень. Хоча, за великим рахунком, продаються смачні рожеві яблука цілий рік на будь-якому ринку. І чудово втамовують спрагу.
Джекфрут або індійське хлібне дерево - символ удачі і благополуччя, а також найбільший їстівний фрукт, що росте на деревах. Його вага може доходити до 34 кг. Шкірка світло-коричневого, жовтого або зеленого кольору, покрита дрібними негострими шипами, як і у дуріана, пахне не дуже приємно. Зате м'якоть, в залежності від сорту, нагадує суміш дині, банана, ананаса, карамелі, шоколаду ... Відчуття досить суперечливі. Купувати варто вже обробити, так як шкірка крім сильного запаху містить ще липке речовина, яке складно відмити. Оцінити по-достоїнству це тропічне диво не у всіх виходить з першого разу. Однак, не варто припиняти спроби. Джекфрут діє витвережували, знижуючи вплив алкоголю, якщо з'їсти його перед застіллям. Він дуже поживний, тому що містить велику частку вуглеводів, володіючи при цьому низькою калорійністю. Сприяє зміцненню імунітету. Сезон - круглий рік.
Салак або Зміїний фрукт - повсюдно продається в Індонезії, де сезон дозрівання триває цілий рік. У Таїланді та Малайзії збір врожаю припадає на червень-серпень. Під лускатої шкіркою червоно-коричневого кольору знаходиться бежева м'якоть, розділена на кілька сегментів. Незрілий плід має яскраво вираженим терпким смаком, стиглий нагадує ананас, банан, аґрус з горіховим відтінком, все залежить від сорту і місця зростання. Очищається дуже легко - досить надрізати, а потім стягнути шкірку. Усередині невелика кругла кісточка. Завдяки вмісту в салаки таніну він володіє Шлаковивідна ефектом, сприяє підняттю імунітету, корисний для зору і роботи мозку. Найсмачніший зміїний фрукт можна спробувати на Яві поблизу Джокьякарти.
Карамболь - ребристий янтарно-жовтий фрукт, в розрізі схожий на зірку. Поширений в Індонезії, Індії, В'єтнамі, на Філіппінах. Дозріває круглий рік. Часто застосовується для прикраси коктейлів і салатів. Чим більш насиченим колір, тим солодший плід. Чистити його не потрібно, тільки ретельно помити і розрізати. Чи не рекомендуємо вживати тим, у кого є проблеми з нирками і шлунково-кишковим трактом! За смаком карамбола трохи схожа на яблуко і грушу, може бути солодкою або кисло-солодким. Якщо хочете підвищити захисні функції організму, тропічна зірка відмінно впорається з цим завданням.
Папайя - ще одна винятково смачні ласощі, що тане в роті. Плоди можуть досягати від семи до сорока сантиметрів у довжину. Внутрішнє і зовнішнє будова нагадує диню - ніжна помаранчева м'якоть з насінням в центрі під щільною шкіркою. Папайя багата вітамінами С і А, а також бета-каротином, залізом і кальцієм. В Азії поширена думка, що зелені плоди мають протизаплідними властивостями. У Таїланді з них готують знаменитий гострий салат Сом Там. Однак, на ринках краще вибирати стиглі фрукти червоно-оранжевого кольору без плям. У помірних кількостях їх без побоювання можна давати навіть маленьким дітям. Сезон дозрівання - круглий рік.
Маракуйя або фрукт пристрасті, як її називають англійці і французи, є потужним афродизіаком. А незвичайної краси квітка цієї рослини вважається символом страстей Христових. Плоди розміром з лимон бувають різного забарвлення - зеленими, жовтими, ліловими, пурпуровими, коричневими. Усередині злегка горчащая кисло-солодка м'якоть з їстівними насінням, які впливають як снодійне. І від усього цього виходить чудовий тропічний аромат. Стиглий фрукт має шорстку трохи потріскану шкірку. Є маракуйю зручно ложкою, розрізавши навпіл. Плоди пасифлора багаті вітамінами і мінералами, допомагають при проблемах з травленням, знижують температуру, покращують роботу кишечника. Урожайний сезон триває з січня по квітень.
Саподілла або ламути - овальний коричневий фрукт розміром з ківі з трохи терпким карамельно-медовим смаком і тонким ароматом. Термін зберігання стиглого плода всього пару днів, так що вживати його краще відразу після покупки. Тайці найчастіше їдять саподіллу як десерт. Вона солодка, живильна, з великим вмістом глюкози і фруктози, багата на вітамін А. Тим, хто на дієті, налягати на ламути не варто. Сезон збору триває з вересня по грудень.