Фурнітура для відкатних воріт (комплектуючі) - у нас купити легко. Ціна відмінна

  1. Порівняння різних профілів: недорогий, Svit-Vorit і європейський варіанти напрямних.
  2. Європейські напрямні і підробки під них
  3. Зазор між роликом і спрямовуючої
  4. Вловлювачі для відкатних воріт
  5. верхні ролики
  6. пластикові ролики
  7. кінцевий ролик
  8. заглушки
  9. висновки:

Кривизну по довжині складно показати на фото, так як це не дуже добре видно. Але для нас головний показник рівності труб, якщо вони красиво складаються в квадрат 6 * 6 труб і не падають. Тобто в такому разі труби точно рівні ...

Самі криві напрямні у недорогих виробників Їх в два ряди скласти проблематично, так як вони розсипаються. Криві просто жах, причому в трьох площинах.

Еталон прокату це європейські напрямні - вони ідеально рівні по всій довжині. Хоч товщина стали 3,5 мм або 5 мм, якість просто ідеальне. Це дуже хороший стандарт до якого поки українські виробники не можуть наблизиться. Швидше за все причина того застаріле обладнання яке не може конкурувати з європейським.

Європейські напрямні до 800 кг - ось так в Європі вміють катати сталь товщиною 5 мм.

На кривих напрямних дуже складно виставити стулку, і вона може в будь то місцях підклинювати або затирати ролики. Доброю роботи домогтися практично неможливо.

На рівній направляючої стулка ходить максимально легко - профнастіловая стулка буде відкриватися буквально пальцем ... Ось це найголовніший показник європейської направляючої ...

Так само варто звернути увагу на малюнок профілю, це на перший погляд не зовсім помітна характеристика дуже сильно впливає на роботу комплекту. Справа в тому, що профіль продуманий таким чином, що по нижній поверхні ходять ролики, і дуже важливо, що б ця поверхня була точно горизонтальна. В такому випадку на підшипник доводиться так звана радіальна навантаження. Радіальне навантаження припадає від низу до верху або зверху вниз. На таке навантаження цей підшипник і розрахований. Тобто вага, який вказаний в таблиці гостів на підшипник якраз і є та сама радіальне навантаження.

Набагато гірше ситуація якщо поверхня по якій ходять ролики не горизонтальна, а під кутом. Навантаження яка виникає при це називається осьова. Осьова навантаження, яке може витримати підшипник майже в 10 разів менше ніж радіальна, тобто наприклад для 201 підшипника не 300 кг, а 30. Тобто на воротах підшипник на який припадає осьова навантаження буде працювати погано і недовго ...

Кривий профіль дешевої напрaвялющей

Кривий профіль дешевої напрaвялющей

Порівняння різних профілів: недорогий, Svit-Vorit і європейський варіанти напрямних.

Порівняння різних профілів: недорогий, Svit-Vorit і європейський варіанти напрямних

Чому у деяких виробників така низька якість напрямних? Складно сказати, напевно, позначається низька якість обладнання. Є виробники які спочатку катали досить пристойну направляючу, але обладнання вони використовують китайське і через півроку вже пішли криві труби. Зараз якість їх направляють найгірше, так як прокатний стан стає все гірше і гірше рік від року. Профіль зовсім неправильно геометрії, там і так підшипники найгірші, так і профіль поганий і осьова навантаження швидко ламає сирі підшипники. А по довжині кривизна просто гнітюча, труби не можна скласти в два ряди, розсипаються ...

А по довжині кривизна просто гнітюча, труби не можна скласти в два ряди, розсипаються

Європейські напрямні і підробки під них

Як просто визначити європейську направляючу:

  • Вона гладка як дзеркало і практично без окалини. Тобто якщо провести пальцем, то на ньому не залишиться брудно-рожевого плями як після української.
  • Вона ідеально рівна по всій довжині
  • Профіль ідеально прокачаний

Ось приклади європейської направляючої до 400 кг

А ось приклад направляючої з Європи до 800 кг з товщиною стали 5 мм. Навіть дивно як так добре вони катають сталь такої великої товщини.

А ось приклад недорогий направляючої

Зазор між роликом і спрямовуючої

Є ще один важливий параметр, на який мало хто звертає увагу - це зазор між роликового опорою і спрямовуючої та наявність горизонтальних люфтів.

Взагалі це питання досить цікавий і пізнавальний. Справа в тому, що занадто великі зазори і люфти погано позначаються на роботі комплекту. Якщо зазор на одній роликового каретці 2 мм і на другий такий же, але на отворі в 4 метри провисання буде 4-5 см. Що зовсім не добре.>

Але зовсім без зазору теж погано, так як в такому випадку висока ймовірність заклинювання роликового опори в направляючої. Тобто напрямна може трохи розширюватися і звужуватися під дією температури і зовсім без зазору роликовий опора може застрявати в направляючої. Таке буває досить часто з деякими виробниками наприклад Alutech.

Відмінний зазор у італійської фурнітури Rolling Center, не багато і не мало - 0,7 мм.

Досить погана ситуація з зазорами у виробника Alutech. Причому в залежності від партії люфти можуть бути або занадто великими, або відсутні взагалі і ролики взагалі можуть ходити з великими труднощами. Причому кожна партія це як лотерея - іноді ролики взагалі не ходять, а іноді як олівець в стакані. Чому так виходить - справа в тому що вони роблять ролики в Китаї, але напрямні замовляють в Європі. Так як у того і іншого виробника є певні допуски ± 1 мм, то в залежності від партії, або каретка взагалі не залазить в направляючу або зазори занадто великі і ролики бовтаються в трубі «як в ополонці».

Ми давно знайомі з цією ситуацією і тому радимо купувати українські ролики з європейської направляючої - якість роликів явно краще китайських і зазори 0,5-0,7 мм. Тобто як в найкращих європейських комплектах.

якість цинкування

Якість цинкування хоч і не впливає безпосередньо на роботу комплекту але в цілому говорить про підхід виробника до совій роботі. До того ж погане цинкування призводить до передчасної корозії металу роликів і уловлювачів.

Найгірше цинкування - сірий цинк з темними плямами виглядає погано і працює так само негативно.

Красиве цинкування вигядіт приблизно так (Svit Vorit Lux)

Вловлювачі для відкатних воріт

У уловлювач важливі кілька параметрів і основний з них це товщина стали - якщо сталь тонка, уловлювачі гнутися і мало того що погано виглядають але і не виконують своєї функції.

Є низькоякісні уловлювачі, сірі з плямами і товщина металу 1,5-2 мм. Такі деталі будуть служити погано і недовго.

Такі деталі будуть служити погано і недовго

І є надійні варіанти зі сталі 3-4 мм. Це якісний підхід до роботи і цинкування теж на рівні.

верхні ролики

Верхні ролики як ви бачите складаються з двох елементів - пластини з металу і двох або чотирьох роликів.

До пластині такі ж вимоги як і до уловлювач, це товщина стали і якість цинку.

До пластині такі ж вимоги як і до уловлювач, це товщина стали і якість цинку

Ролики бувають декількох типів - бувають пластикові та гумові. Пластикові можуть дряпати фарбу і під них іспорьзуют спеціальну алюмінієву смужку.

пластикові ролики

Гумові ролики - використовуються в комплектах Svit-Vorit

А ось варіант гумових роликів (всередині каправлоновая трубка) такі ролики зараз користуються найбільшим попитом так як не дряпають фарбу.

Так само може бути різна товщина верхніх роликів.

Ось дешевий варіант з тонкої 2мм стали

А ось тлумачний варіант з стали 4 мм

Комплекти до 400 кг, зазвичай комплектуються пластиною на 2 ролика, а комплекти до 800 кг, забезпечуються 4-ма роликами. Так як навантаження на них більше і відповідно потрібна велика надійність.

кінцевий ролик

Кінцевий ролик наїжджає на нижній уловлювач і знімає частину навантаження яка припадає на роликові каретки. Адже коли стулка закрита то на ролики припадає максимальне навантаження через більшого важеля.

Якщо у вас ворота часто і довго знаходяться у відкритому положенні, то рекомендується придбати другий комплект улавливателей і кінцевого ролика. В такому випадку кінцевий ролик ставиться ззаду і наїжджає на нижній уловлювач при повному відкриванні. Практично всі виробники зараз використовують пластиковий варіант.

Практично всі виробники зараз використовують пластиковий варіант

Хоча є моделі і з металевим - наприклад Svit-Vorit LUX

Хоча є моделі і з металевим - наприклад Svit-Vorit LUX

заглушки

Практично у всіх виробників ідентичні - бувають трохи більш м'які або жорсткі, але на роботу це майже не впливає.

висновки:

1) Не варто купувати найдешевші комплекти. Вони служать погано і недовго. А заміна буде, варто в 10-20 разів більше ніж початкова економія.

2) Ми рекомендуємо і продаємо комплекти тільки з металевими роликами. Пластикові варто купувати, тільки якщо ви робите "кому то" і через тиждень плануєте виїжджати з країни.

3) Рівень повинна бути рівною і товщина стали для комплекту до 400 кг - 3,5 мм, для комплектів до 800 кг - 5 мм.

4) Європейська напрямна це ідеал, але і коштує дорожче.

5) Можна придбати комплект з посиленим підшипником, в такому випадку запас міцності буде ще 30%.

Ми робимо відправки до вашого міста кожен день - Черкаси, Луцьк, Тернопіль, Івано-Франківськ, Київ, Хмельницький, Львів, Херсон, Чернігів, Маріуполь, Дніпропетровськ, Донецьк, Житомир, Запоріжжя, Кіровоград, Луганськ, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне , Сімферополь, Суми, Харків, Кременчук, Вінниця, Чернівці, Ужгород та інші міста України.

Також рекомендуємо переглянути наш каталог автоматики і вибрати електропривод для воріт

Чому у деяких виробників така низька якість напрямних?