Шартрез (Картезіанська кішка)

  1. Історія походження породи
  2. Зовнішній вигляд
  3. психологічний портрет
  4. Зміст і догляд
  5. Цінова політика

Фото: Шартрез (Картезіанська кішка)

Історія походження породи

Про цю породу відомо ще з часів Середньовіччя, а точніше - з ХVI століття. Саме з того часу йдуть перші згадки про кішку з пишною сіро-блакитною шерстю і яскравими бурштиновими очима. Родина шартреза - Франція, ці кішки - візитна картка країни. Про цю дивовижну породі згадують у своїх працях і знамениті французькі поети (дю Беллі), і дослідники (Буффон, Карл Лінней). А цей факт говорить про те, що порода Шартрез - відома і шанована ще з давніх часів. Лінней навіть описав цю кішку як самостійну породу і дав їй назву Felis cattus caeruleus.

Є, правда, невелика невідповідність - хоч і називають шартреза французької кішкою, але відбуваються вони з Африки - перші кішки відбуваються приблизно з Сирії, Ірану або Туреччини. А в ХIV столітті представники цієї породи були привезені до Франції. Версій походження назви цієї породи кілька: по першій з них кішки отримали назву Шартрез через те, що вони з однойменного міста. За другою - породу привезли до Франції картезіанські монахи з монастиря Шартрез, а по третій - шерсть кішок цієї породи нагадувала дуже дорогу на ті часи і м'яку шартрезскую тканину, привозимую з Іспанії). Цілеспрямоване розведення кішок цієї породи почалося відразу після Першої світової війни, а визнання до породи Шартрез прийшло в 1931 році. Стандарт затверджений вісьмома роками пізніше.

Зовнішній вигляд

Фото: Шартрез (Картезіанська кішка)

Шартреза зазвичай середнього розміру, але можуть траплятися особини і побільше. В цілому здається, що кішка потужна і міцна. Відмінна риса цієї породи - «усміхнена» мордочка. Голова у шартреза велика і широка, за формою трохи нагадує перевернуту трапецію. Мордочка вузька, але ні в якому разі не загострена. Перехід від чола до носа плавний, практично не позначений. Сам ніс довгий і прямий, широкий, піднятий вгору, а мочка носа - сірого кольору. Повні щоки разом з чітким переходом скул створюють ілюзію посмішки на котячої мордочці. Очі у кішок цієї породи великі і круглі, колір - від світло-жовтого до насиченого бурштинового. Будь-які домішки зеленого неприпустимі. Вуха у шартреза невеликі, біля основи вузькі і на кінчиках закруглені. Голова усаджена на масивну, товсту і коротку шию. Тулуб теж масивне, трохи кремезне, скелет розвинений добре, м'язи відмінні. Ноги кремезні, щільні, не дуже довгі. Лапи шартреза середні, круглої форми, широкі. Подушечки лап по стандарту повинні бути сіро-рожевими. Хвіст не дуже довгий, поступово звужується до кінчика. Шерсть у кішок породи Шартрез коротка, м'яка, щільно прилягає до тіла, підшерсток добре розвинений. З забарвлень кращий світло-сірий колір шубки, але так само допускаються стандартом всі відтінки сірого. Головне щоб забарвлення було однотонним - без відмітин і плям, інакше кішку можуть не допустити до змагань. Однак, кошенята народжуються з мітками таббі, які повинні зникнути у віці від півроку до року.

психологічний портрет

Шартрез - кішки сильні як фізично, так і духовно. Вони незалежні і мовчазні, мають спокійним і врівноваженим темпераментом. До хазяїна прив'язуються сильно, але не показують цього. Вони вважають за краще самотність і спокій. Кішки ці ненав'язливі і практично не видають жодних звуків, в міру рухливі, і вираз «будинок догори дном» - це не про них. Характер мають доброзичливий, тому відмінно уживаються з іншими котами і собаками в одному будинку. Але слід пам'ятати, що шартреза - відмінні мишолови, так що з домашніми щурами і пахвами може трапитися біда, якщо не тримати їх на чималій відстані від кішки. Зміну місця проживання і поява гостей в будинку перенесуть добре.

Зміст і догляд

Шартрез, не дивлячись на величну поставу, зовсім не примхливі, в харчуванні і догляді невибагливі. Раціон повинен містити багато білків і клітковини. Догляд за шерстю теж гранично простий - ретельно вичісувати раз в 7-10 днів і купати в міру забруднення шубки. У період линьки догляд за шерстю повинен бути більш інтенсивним, адже линяють шартреза переконливо. Дуже добре підходять для змісту і в квартирі, і в будинку. Кішки ці можуть страждати від спадкових захворювань суглобів (тазостегнових і колінних).

Цінова політика

Ціни на кошенят породи Шартрез коливаються від 300 до 600 доларів США за одну особину.


Ціна: від 300 до 600 доларів

Відео

Кішка породи шартрез

Шартрез, Картезіанська кішка, Породи кішок, опис

Порода кішок. Шартрез (Картезіанська кішка) Відбувається від сибірської кішки

Картезіанська кішка або Шартрез - справжня француженка

Шартрез, Картезіанська кішка, Породи кішок, опис, догляд