Фото: Австралійський пастуший собака
Досьє породи
- Країна походження: Австралія
- Класифікація: Пастушья
- Дресирування: Ця порода також охоче проходить курс навчання слухняності
- Забарвлення: Забарвлення варіюється від рудого до темно-сірого
- Розміри. Загальна довжина тіла 44-51 см, вага 16-23 кг
- Загальне враження: Помірно широка, опукла між вухами, перехід до морди чіткий, виличні дуги розвинені. Морда помірно довга, глибока, спинка носа пряма
- Використання. Ця порода призначена для випасу і перегону великої рогатої худоби
- Фізичні навантаження: Собаки цієї породи дуже витривалі і надійні, вони прекрасні сторожа.
- Характер: незалежна, але віддана і слухняна собака
- Зміст: Їй подобається бути завжди зайнятий: грати, робити вправи; бігати. Вона не може довго без людей. Коли їй самотньо, вона може творити безлад будинку (таким чином, придумуючи собі заняття). Сутність австралійської пастушої собаки - перебувати постійно в русі.
- Груммінг: Доцільно збивати шерсть цих собак, не чекаючи линьки.
- Ставлення до оточення: У собаки є одна особливість, яка часто доставляє своїм господарям чимало клопоту: прагнення покусувати за п'яти у неї вроджене. На роботі саме так вона збирає розбрелися стадо. Якщо вона живе в будинку, то об'єктом \ "збирання в стадо \" може стати все, що рухається, навіть пилосос і газонокосарка.
- Хвороби: Серед серйозних захворювань, що зустрічаються у цієї породи, слід зазначити: прогресивну атрофію сітківки ока (PRA), дисплазію тазостегнового і колінного суглобів, глухоту, остеохондроз гомілковостопного суглоба (OCD).
- Раціон: Необхідні в потрібних кількостях і білки і вуглеводи і жири, а також вітаміни і мінерали.
- Тривалість життя: 12-15 років (буває більше).
Історія походження породи
Близько 1850-го року в Австралії завезли шотландські мраморно-блакитні коллі, відомі також під назвою хилер (англ. Heel - п'ята). Собаки добре справлялися з охороною худоби (при цьому відрізнялися характерним способом покусувати тваринам кінцівки), але виявилися не досить витривалими і великими любителями подавати голос. Спочатку їх вирішили спарити з дінго, щоб отримати спокійних собак, здатних переносити австралійську спеку. Пізніше для схрещування використовували Далматин, від якого, як вважають, собаки успадкували любов до коней. До того моменту, як порода придбала єдиний закінчений зовнішній вигляд, до неї була приймеш кров келпі. В результаті вийшла міцна, витривала, темпераментна собака, працьовита і допитлива, що виявилася здатною в умовах не надто сприятливого австралійського клімату управляти величезними стадами, що налічують сотні голів великої рогатої худоби
Зовнішній вигляд
Австралійська пастуша собака характеризується середніми розмірами. Це мускулисте і міцне, добре складене тварина з прекрасно розвиненими кінцівками. Голова масивна, на потужній шиї, вуха стоячі, пухнасті і загострені, хвіст опущений вниз і його кінчик загнутий.
психологічний портрет
Австралійська пастуша собака в першу чергу характеризується своєю витривалістю, як стає зрозуміло з назви, спочатку дана порода створювалася як пастуша, але на сьогоднішній день вона часто використовується і як вірний і надійний сторож. Це нескінченно віддані своєму господареві пси, вони розумні і кмітливі, легко піддаються дресируванню.
Зміст і догляд
Австралійські вівчарські собаки пристосовані до різних погодних умов. Їх стали виводити спеціально для необжитих територій Австралії. Вони можуть жити як у дворі (в спокійному, безпечному місці), так і в будинку з усією родиною. Щоб зберігати форму і давати вихід своєї надмірної енергії, хілерам потрібні регулярні фізичні і розумові вправи. Це можуть бути тривалі прогулянки, легкий біг або аджилити (наприклад, Фрісбі або біг з перешкодами). Доглядати за шерстю хілерів легко: їх шерсть не вимагає частого розчісування, а влаштовувати "банний день" досить один раз в тиждень.
Цінова політика
10 тисяч руб
Ціна: 10 тисяч руб