Фото: Австралійська димчата (австралійський мист)
Історія походження породи
Австралійська димчата кішка - дивовижна порода. З назви відразу зрозуміло, звідки вона сталася. Виведена Австралійська димчата в Австралії, в місті Сідней на початку 80-х років минулого століття. З'явилася на світ ця порода завдяки багаторічному схрещуванню Абіссінії з бурманских і домашніми короткошерстими кішками. Метою селекціонерів було вивести кішку з підтягнутим статурою і легким кістяком як у бурманских кішок, але з плямистим «диким» забарвленням, подібним леопардовому. Заради цієї мети була навіть розроблена спеціальна програма селекції, а схрещування велося п'ять років - з 1975 року. Перша назва цієї породи - Плямисто-димчастий, а Австралійської димчастої її почали називати тільки в 1998 році. Засновницею породи вважається австралійка Труді Стрідом. Завдяки її зусиллям, Австралійська димчата кішка отримала визнання як самостійна порода. Порода ця нечисленна навіть в наш час, і за межами Австралії не надто популярна. Якщо вам захочеться мати вдома цю красуню - доведеться розщедритися на кругленьку суму.
Зовнішній вигляд
Фото: Австралійський мист
Австралійська димчата кішка відноситься до короткошерстим породам, але шерсть не прилягає щільно до тіла. Кішка ця невелика, максимальна вага представників навряд чи перевищує 4 кілограми. Статура східного типу - елегантне, тіло і кінцівки подовжені і не «важкі», міцний кістяк і хороша мускулатура. Голова у цих кішок в формі подовженого клина, красивий профіль і трохи опуклий лоб. Сильне підборіддя і добре окреслені вилиці. Вуха середнього розміру, широко розставлені і широкі біля основи, кінчики трошки закруглені. Очі у Австралійської димчастої кішки мигдалеподібної форми, злегка розкосі. Колір очей - всі відтінки зеленого, допустима легка жовтизна. Шия довга, грудна клітка розвинена добре. Кінцівки середньої довжини, а лапи невеликі і округлі. Хвіст пропорційний довжині тіла, поступово звужується до кінчика. Шерсть у Австралійських димчастих коротка і м'яка, з невеликим підшерстям. Основні забарвлення:
- ліловий,
- шоколадний,
- бурий,
- блакитний,
- золотистий,
- карамельний,
- персиковий,
- «розбавлений» жовтий.
Це основні кольори, на яких виявляються характерні для породи плями або плямисто-мармуровий малюнок. Плями темніше основного забарвлення, повинні бути чітко видні. Так само для цих кішок характерні темні смуги на ногах і світліша нижня частина тіла. Це надає кішці незвичайний вид і ілюзію «мантії» на спині.
психологічний портрет
Австралійські димчасті кішки - одні з найбільш дружніх порід, відомих сучасній фелінології. Вони товариські, майже не образливі і дуже терплячі. Кішки ці довірливі, і з великою цікавістю ставляться до нових людей в будинку. Поступливі, мають добру вдачу і дуже люблять грати з господарями. Дуже люблять вплутуватися в ігри маленьких дітей, можуть поцупити улюблену іграшку свого маленького господаря, але ніколи не подряпають малюка. Взагалі ці кішки дуже рідко показують кігті, вони відрізняються урівноваженим характером і не схильні проявляти агресію як по відношенню до людей, так і по відношенню до інших домашнім тваринам. Австралійські Місти - любителі посидіти вдома, поспати в затишному місці. Якщо господар надовго поїхав - перенесуть цей факт добре, вони самодостатні, хоч і прив'язуються до людей.
Зміст і догляд
Австралійські димчасті кішки більш ніж ідеально підходять для утримання в міській квартирі, навіть дуже тісною. Не особливо страждають без прогулянок на природі і без великих фізичних навантажень. Догляд мінімальний - вичісувати шерсть і купати в міру необхідності. У цих кішок дуже гарне здоров'я, і з огляду на молодість самої породи, немає важких захворювань, пов'язаних з генною мутацією. Австралійським Місті важлива любов і турбота, а так же правильно підібраний раціон. Їжа повинна бути завжди свіжою, а то кішка може відмовитися її є. Вони дуже добре відчувають зіпсовані продукти.
Цінова політика
Ця порода - одна з найрідкісніших в світі. Австралійські димчасті широко поширені на батьківщині, але це дуже далеко від Росії, і витрати на транспортування великі. Достовірної інформації про вартість цієї кішки немає, але ясно одне - це буде недешево. Особливо якщо ви захочете придбати самочку виставкового класу, що відповідає стандарту.
Ціна: