Корисні властивості фрукта ківі, показання та протипоказання до його вживання

  1. Зовнішній вигляд і смак «китайської ягоди»
  2. Склад фрукта ківі
  3. Корисні властивості ягоди
  4. Небезпека і шкоду при вживанні, протипоказання

Ківі - це дивно корисний за своїми властивостями фрукт Ківі - це дивно корисний за своїми властивостями фрукт. Історичною батьківщиною його є Китай, завдяки цьому його так і називають «китайським агрусом». Саме в цій країні стали вирощувати лозу актинидов, але після тривалої подорожі фрукт став відомим і став вирощуватися в інших країнах. У Новій Зеландії він отримав таку популярність, що навіть є візитною карткою цієї країни. Своє звичне назва він отримав саме в цій країні, завдяки вражаючому подібністю з місцевою літає пташкою.

Вирощують ківі не тільки в Новій Зеландії. Географія поширення досить велика: Сполучені Штати Америки, Італія, Іспанія, Греція та Японія. Більш детальну інформацію про історію та цікаві факти, кожен бажаючий здобувач зможе знайти на просторах інтернету, набравши в пошуковій системі ключові слова: «ківі фрукт вікіпедія».

Прийнято вважати ківі фруктом, але дійсність така, що насправді це справжнісінька ягода. І фруктом можна називати його тільки для зручності. Познайомимося ближче з ківі фруктом, корисні властивості, якого подарувала природа.

Зовнішній вигляд і смак «китайської ягоди»


Фрукт виглядає, як вкрита дрібними ворсинками картоплина. Шкірка у ківі коричневого кольору. Внутрішня частина - м'якоть, досить щільна і дуже соковита, має гарний зелений або жовтуватий колір. В серцевині, якщо розрізати ківі поперек, ореолом розташовуються дрібні насіння, чорного кольору. Маса фрукта ківі може варіюватися в залежності від сорту - від п'ятдесяти грамів і до ста п'ятдесяти грамів.

Має фрукт ківі корисні властивості і протипоказання до його вживання. Спробуємо в цьому розібратися більш детально і з'ясувати, яка користь чи шкода може бути пов'язана з його вживанням.

Склад фрукта ківі



Склад ківі багатий безліччю корисних елементів:

Унікальність його полягає в тому, що він багатий містяться в ньому вітаміном «С», фрукт по праву міг би носити звання короля, за змістом цього вітаміну. У ківі також міститься вітамін «Е», який називають вітаміном молодості. На цьому багатство ківі не обмежується, в ньому так само високий вміст таких вітамінів, як В9 і В6. Конкуренцію за цими двома вітамінів для ківі, може скласти тільки - брокколі . І також цей продукт містить в своєму складі необхідні для організму мікроелементи, такі як йод, залізо, цинк, марганець ... При всіх позитивних характеристиках ківі має ще одну перевагу - це продукт, що містить дуже мало калорій. Для бажаючих боротися із зайвими кілограмами підходить якнайкраще.

Ківі смак не залишить байдужим. Смак, який притаманний «китайському агрусу», може сприйматися дуже індивідуально. Кожен, хто коли-небудь пробував ківі на смак знайшов власне порівняння і сприйняття. Приємна кислинка і ніжний, досить виразний аромат можуть нагадувати агрус або ананас . У деяких людей можуть виникнути асоціації з яблуком і навіть з суницею. Одне незаперечно - смак у фрукта соковитий, помірно солодкий, з легкою кислинкою, тонким ароматом і приємною свіжістю.

Корисні властивості ягоди



Чим корисний ківі? Про користь можна говорити до безкінечності, цим і обумовлена ​​унікальність цього продукту. Коротко про основні плюси:

  1. Найбагатший склад вітамінів, а, зокрема, колосальне вміст вітаміну «С». Цей вітамін є головним помічником в боротьбі з застудою, допомагає зміцнити імунну систему.
  2. При регулярному вживанні здатний виводити холестерин з організму.
  3. Завдяки своїм складом здатний поліпшити роботу шлунково-кишкового тракту, а також знизити ризик появи захворювань серцево-судинної системи.
  4. «Китайська ягода агрус» є прекрасним тонізуючим засобом і чудовим помічником в боротьбі зі стресом і перевантаженням.
  5. Здатний допомагати виводити з організму солі, користь буде при прийомі в їжу регулярно.
  6. Є дієтичним продуктом, сприяє швидшому спалюванню жирів і схудненню.
  7. Ще одним дивовижну властивість наділила природа цей фрукт - він перешкоджає посивіння волосся.

Приємним доповненням до всіх корисних властивостях буде ще одна область застосування цього фрукта, яка буде цікава прекрасній половині людства - це косметологія. Фрукт не тільки можна розглядати, з гастрономічною точки зору, але і як корисне, дуже ефективний засіб в боротьбі за молодість шкіри. Шкірка цієї чарівної ягоди може бути прекрасно використана як тонізуюча маска для обличчя та шиї. Досить протерти обличчя внутрішньою стороною шкірки і готово, результатом регулярного застосування стане підтягнута шкіра.

Про смак плоду і його користь вже говорилося вище, але хочеться докладніше висвітлити тему - як же краще вживати в їжу цей фрукт. Краса і колір м'якоті «китайської ягоди», безумовно, завоювали почесне місце серед кулінарів. Саме завдяки його насиченого кольору, він часто використовується, як елемент прикраси або декору. Це можуть бути торти і морозиво, всілякі салати і нарізки. Але фрукт добре поєднується не тільки з десертними стравами. Риба, морепродукти або будь-які білі сорти м'яса відмінно відтіняються смаком ківі. На його основі готують безліч соусів.

Небезпека і шкоду при вживанні, протипоказання



Окремо варто розглянути питання - користь і шкода ківі. Головне правило, яке можна застосувати і до цього конкретного випадку - це міра. Надмірне вживання може загрожувати негативними наслідками для здоров'я та завдати непоправної шкоди. Застосування і вживання повинно допомагати організму, а не навпаки.

  1. Вживання плодів в дуже великих кількостях може викликати в організмі перенасичення вітаміном С.
  2. З великою обережністю вживати «китайську ягоду» повинні люди у яких є очевидні проблеми з підвищеною кислотністю.
  3. Не рекомендується вживання фрукта для маленьких дітей і дорослих страждають від алергічних реакцій.

фрукт ківі