- Для чого потрібен юзабіліті аудит?
- Кому необіхдній юзабіліті аудит?
- З чого складається юзабіліті аудит?
- Що аналізується в процесі юзабіліті аудиту?
- Які завдання можна вирішити за допомогою юзабіліті аудиту?
- Скільки триває юзабіліті аудит?
- висновок
У цій статті ми зібрали відповіді на найпопулярніші питання, за допомогою яких можна розібратися з тим, що таке юзабіліті аудит, як він пов'язаний з конверсією і що слід знати до замовлення цієї послуги.
Отже, ви дізнаєтеся про юзабіліті аудиті:
Юзабіліті аудит - це перевірка онлайн-проекту на зручність користування. Під час його проведення фахівці виявляють проблемні місця в архітектурі, функціонал і інтерфейсі веб-ресурсу, які призводять або можуть призвести до падіння показників конверсії.
Для чого потрібен юзабіліті аудит?
Основне завдання юзабіліті аудиту полягає в аналізі поведінки користувачів сайту. У сучасних реаліях аналіз обов'язково враховує сегментацію трафіку за типом пристроїв, тому вся аудиторія ділиться на власників смартфонів, планшетів і комп'ютерів. Такий підхід обумовлений стрімким зростанням мобільного трафіку.
Порівняння результатів пошуку за запитом «косметика»:
Цікавий факт, але статистика стверджує , Що 62% компаній, які приділили увагу удосконаленню дизайну сайтів для мобільних платформ, збільшили показники продажів.
Приклад статистики сайту, цільова аудиторія якого активно використовує смартфони:
Юзабіліті аудит дозволяє розібратися, які з компонентів сайту працюють ефективно, а які не працюють взагалі. Також стають зрозумілими і причини, чому реальну поведінку користувачів може відрізнятися від запланованого. Такі «аномалії» неможливо виявити без оцінки інтерфейсу сайту і порівнянням з даними користувацького досвіду.
В результаті дослідження юзабіліті, замовник отримує розгорнутий (більше 20 сторінок формату А4) звіт. Якісний звіт містить перелік знайдених помилок і неточностей, а також пропозиції щодо їх усунення та рекомендації для оптимізації сайту.
Найчастіше такі рекомендації націлені на:
- забезпечення зростання конверсії (в деяких тематиках сьогодні вона становить 0,4%, але має потенціал зростання до 0,8%, а іноді - 1,3%);
- збільшення середнього чека (в тому числі завдяки перехресних продажів (Cross-sell) і збільшенні загальної суми продажів (Up-sell)
- забезпечення повторних продажів (за рахунок подовження життєвого циклу клієнта (Lifetime value). Зміст клієнта і повторні продажу зменшують витрати на залучення нової аудиторії. Більш того, задоволений клієнт часто також стає каналом залучення цільової аудиторії).
Кому необіхдній юзабіліті аудит?
Юзабіліті аудит актуальний для проектів, які мають стабільний або зростаючий трафік.
Найчастіше замовниками стають маркетологи сайтів та інтернет-магазинів. Ці два типи веб-ресурсів мають досить високий рівень конкуренції. В основному вони шукають найбільш ефективні способи залучення уваги потенційних відвідувачів з подальшим поліпшенням конверсії на всіх етапах воронки продажів.
Приклад карти кліків по динамічному об'єкту в інтернет-магазині:
У міру зростання конкуренції в кожній ніші, зростає і увагу до юзабіліті аудитам власних сайтів. так, 86% маркетологів вже проводять або планують проводити юзабіліті тестування з метою поліпшення показників конверсії сайту. Схоже, що з часом ця цифра буде тільки рости.
З чого складається юзабіліті аудит?
Весь процес проведення юзабіліті аудиту складається з 4-х кроків. Кожен з них - це група завдань:
- Опис цільової аудиторії. Перший крок юзабіліті аудиту починається з визначення цільової аудиторії, яка взаємодіє з веб-ресурсом. Маркетолог і фахівець з юзабіліті повинні розуміти їх звички, моделі поведінки та очікування. Без цього неможливо виявити чого саме може не вистачати їм на сайті або навпаки - точно буде зайвим.
- Аналіз користувацького досвіду. Другий крок передбачає роботу зі статистичними даними. Зокрема, виявлення конверсійних шляхів по маршруту пересування в воронці продажів. Особливу роль в цьому відіграють такі інструменти як карта кліків, карта скролінгу і карта переходів по сайту. Вони дозволяють, по-перше, виявляти найбільш проблемні місця і, по-друге, показують як користувачі, насправді, взаємодіють з сайтом.
- Визначення перешкод. Третій крок - це пошук перешкод, які ведуть до зменшення конверсії. З цією метою, фахівці визначають найбільш проблемні зони в дизайні. Ними можуть бути і невдалий контраст кольорів, і занадто велика кількість динамічних об'єктів, і непрацюючі кнопки. Насправді, список можливих перешкод складається з декількох сотень позицій.
- Формування рекомендацій. На четвертому кроці відбувається підготовка пропозицій щодо вдосконалення та оптимізації сайту. Це може стосуватися внесення змін до архітектуру, функціонал або дизайн.
Що аналізується в процесі юзабіліті аудиту?
В процесі оцінки юзабіліті, фахівці досліджують:
- Якість сайту. Оцінюється не лише зовнішній вигляд, але і його технічне виконання: швидкість роботи, наявність помилок в функціоналі і верстці і т.д. Якість, в першу чергу, пов'язано зі швидкістю. Затримка в завантаженні сторінки на кілька секунд може привести до 80% відмов . Більш того, 94% користувачів назвали дизайн вагомою причиною відсутності довіри до компанії і подальшої відмови від користування сайтом;
- Рівень зручності користування. Кожен відвідувач сайту спирається на певний попередній досвід, тому важливо, щоб веб-ресурс мав зрозумілий інтерфейс, а при необхідності - підказки та інструкції
Приклад сайту без будь-якого юзабіліті:
- Презентабельність .Наявність власної айдентики, рівень заповнювання контентом, якість розташованих закликів до дії тощо. кольори збільшують впізнаваність сайту на 80% ;
- Показники поведінкових факторів. . Визначення сторінок входу і виходу, час перебування, дослідження шляхів конверсії, вивчення найбільш клікабельних компонентів і т.д.
Зібрані дані зводяться в список рекомендацій для подальшої оптимізації сайту.
Які завдання можна вирішити за допомогою юзабіліті аудиту?
Основні проблемні завдання, для вирішення яких потрібно проводити юзабіліті аудит:
- Низький показник конверсії на одному або декількох етапах воронки продажів;
- Незадовільний або спадаючий показник продажів;
- Помічені «аномалії» в поведінці користувачів;
- Занадто висока ціна залучення нового клієнта;
- Низький показник середнього чека;
- Значні витрати на клієнтську підтримку;
- Малий термін життєвого циклу клієнта.
Скільки триває юзабіліті аудит?
Тривалість юзабіліті аудиту залежить від складності проекту. Мінімальний час, від постановки завдання фахівцям до підготовки розгорнутого звіту з пропозиціями, становить один місяць.
висновок
Проводити юзабіліті аудит, рекомендується, як мінімум, один раз на рік або в міру необхідності (наприклад, якщо помічений спад певних показників або планується вносити зміни в проект). Тренди в дизайні змінюються, приблизно, кожні два роки. Це не означає, що зовні сайт також повинен оновлюватися з такою періодичністю. Важливіше стежити за глобальними трендами, які пов'язані з призначеним для користувача досвідом і можуть покращувати показники конверсії.
Наприклад, ще кілька років тому використання чатів на сайтах було не настільки масовим. Тепер онлайн-підтримка є одним з обов'язкових компонентів будь-якого сервісу або інтернет-магазину. Нові рішення, як правило, підхоплюються ринком протягом 2-3-х років, тому для того, щоб бути попереду, потрібно стежити за основними Тендеція і, при необхідності, впроваджувати їх на власному сайті.
Якщо ви б хотіли поліпшити показники конверсії на своєму сайті або інтернет-магазині - довірте юзабіліті аудит досвідченим фахівцям .
Для чого потрібен юзабіліті аудит?Кому необіхдній юзабіліті аудит?
З чого складається юзабіліті аудит?
Що аналізується в процесі юзабіліті аудиту?
Які завдання можна вирішити за допомогою юзабіліті аудиту?
Скільки триває юзабіліті аудит?
Для чого потрібен юзабіліті аудит?
Кому необіхдній юзабіліті аудит?
З чого складається юзабіліті аудит?
Що аналізується в процесі юзабіліті аудиту?