- Підключення передній панелі, блоку кнопок і індикаторів
- Підключення передньої панелі системного блоку
- Підключення передній панелі звуку до материнської плати
- Підключення додаткових вентиляторів
Якщо Ви вирішили зібрати або розібрати комп'ютер, ця стаття буде дуже актуальною для Вас. У ній йтиметься про те, як правильно підключити панель фронтальних кнопок і USB портів на системному блоці, до материнської плати. Тут, я розгляну не тільки загальний вигляд портів до яких їх потрібно підключати, а й правильну черговість при їх підключення.
Насправді, начебто, в цьому нічого складного немає. Але на моїй практиці, навіть фахівці, які досить добре розбираються в комп'ютерній техніці, іноді стоять перед системним блоком, з купою кабелів і думають, що і куди потрібно підключати.
Тому, далі я детально покажу, що і в який роз'єм потрібно підключати, той чи інший провід для правильної роботи підключеної передній панелі системного блоку. Що в подальшому, при наступній чищенні комп'ютера або можливо, заміні материнської плати, Вам ні складе ніяких труднощів правильно під'єднати всі елементи системного блоку до материнської плати.
Ще дуже важливо, якщо у Вас не працює передня панель з портами USB і виходами для навушників і мікрофону. Тоді, обов'язково дочитайте її до кінця для того, що дізнатися, як це все справа виправити і повернути робочий стан нашим переднім USB портів. Тому як, несправність може полягати в тому, що вони просто фізично не підключені до материнської плати.
Підключення передній панелі, блоку кнопок і індикаторів
Блок кнопок і лампочок включення і перезавантаження підключається на материнську плату з допомогою чотирьох конекторів, які з'єднай в один суцільний шлейф. Як вони виглядають у мене Ви можете побачити нижче. Приблизно такий же вигляд вони повинні мати і у Вас. Головне, шукаєте ті коннектори на яких написані схожі фрази: Power SW, Power LED, HDD LED. RESTART SW.
Давайте розберемо окремо кожен коннектор:
- POWER SW (PWRBTN) - відповідає за кнопку включення комп'ютера;
- HDDLED (+ HDLED) - лампочка жорсткого диска, яка постійно моргає при роботі комп'ютера;
- POWER LED - і + (PLED) - індикатор позначає стан комп'ютера (включений або відключений);
- RESTART SW (RESET) - коннектор відповідає за кнопку перезавантаження;
- SPEAKER - динамік пищалка іноді теж присутній в панелі кабелів;
Куди все це потрібно підключати? Всі коннектори підключаться до одного порту, який знаходиться в нижньому правому куті материнської плати. Виробники зазвичай їх підписують такими позначеннями як: «F_PANEL» або просто «PANEL». На кожній материнській платі біля такої панелі є маленькі підписи куди що потрібно вставляти. Але все ж, нижче я наведу Вам кілька прикладів що до чого приєднувати.
Також, іноді підключається ще додатковий маленький динамік який сповіщає писком про включення комп'ютера, а також про різні помилка БІОС і заліза комп'ютера. Іноді він підключається з усіма іншими коннекторами, але як правило для нього відводиться окремий чотирьох Піоновий роз'єм.
Все, з блоком кнопок закінчили, тепер можна переходити до передніх USB і аудіо виходів.
Підключення передньої панелі системного блоку
Коннектори звуку і USB дуже схожі на ті, що ми підключали для кнопок і індикаторів. Але сама головна їхня відмінність в тому, що вони вже відразу з'єднані воєдино, і Вам не буде потрібно при підключення брати його і підключати по одному піну.
Саме місце для підключення ви зможете так само знайти в нижній частині материнської плати з підписами (F_USB1, 2). На материнській платі їх може бути два або більше, але в якийсь підключати не має значення, працювати вони будуть однаково. Головне, що Вам потрібно зробити - це взяти коннектор з підписом «F_USB» і поставити в відповідний роз'єм. Помилитися Ви не зможете, тому що, якщо спробуєте вставити не тією стороною, Вам це просто не вдасться і перевернувши іншою стороною, я думаю, що все повинно стати на свої місця.
Обов'язково зверніть увагу якщо у Вас на лицьовій панелі комп'ютера варто USB 3.0, тоді Вам знадобиться його підключити до відповідного роз'єму. Де він знаходиться Ви зможете дізнатися в книзі по експлуатації вашої материнської плати. Також, хочу звернути увагу що, якщо USB 3.0 буде підключено в стандартний роз'єм воно буде працювати, просто швидкість передачі буде така ж як і на USB 2.0.
Підключення передній панелі звуку до материнської плати
Зі звуком ситуація аналогічна USB. Тут теж коннектори з'єднані в один, що дозволить легко і без помилок приєднати його до материнської плати. Сам роз'єм знаходиться, як правило, поряд з USB портами і позначається наступними абревіатурами; AAFP, AUDIO, А_AUDIO.
Взявши коннектор з написом «HD Audio» або «АС 97» підключаємо в роз'єм з однією з підписів приклад яких я вказував вище. Якщо після підключення навушники і мікрофон все одно не реагує, тоді в Біосе варто перевірити настройки фронтальної аудіо панелі. Іноді буває так, що в системі використовується драйвер «АС97», а в Біосе вказано «HD Audio» що через невідповідності приводити в непрацююче стан наші аудіо виходи.
Підключення додаткових вентиляторів
Думаю, що не зайвою для Вас буде інформація про те, як і куди можна підключити додаткові вентилятори. Мається на увазі, ті кулери які можуть розташовуватися на задній стінці корпусу або стояти в нижньо його частини. Процедура така ж як і раніше, беремо коннектор підключаємо в роз'єм. Правда розташування роз'ємів відрізняється від всіх інших. У більшості материнських плат він знаходиться десь приблизно по середині і має такий вигляд.
Також, як і у всіх інших випадках у кожного місця підключення є свій підпис (SYS_FAN, CHA_FAN). Хочу відзначити також те, що на самому роз'ємі присутня невелика стінка, яка служить підказкою для правильного підключення. Сам коннектор повинен сідає легко, якщо у Вас це не так, скоріше за все Ви намагаєтеся приєднати його не тим боком. Запихати його туди силою не рекомендую є ймовірність, що Ви його просто обламати.
Ну начебто все, додаткові елементи, корпусу які потрібно буде підключити, я згадав. Але якщо щось і забув, Ви мені нагадайте в коментарях і я додам цю інформації в цю статтю для повноти картини.