Серед всіх легких тканин своєю незвичністю і яскравістю виділяється саме шифон . Це тканина для літа, свята, раніше вона була доступна тільки багатіям. А зараз оновити гардероб стильним шифонової річчю може кожен.
Історія виникнення шифонової тканини
Шифон - король легких тканин. Він ніжний, прозорий, має піщану структуру. На жаль, матеріал досить крихкий і сипучий при розкроюванні. Але його неповторний дизайн і повітряна легкість компенсують ці недоліки.
Шифон з'явився на Сході ще тисячі років назад, як тільки навчилися видобувати шовкову нитку і скручувати її в пряжу крепового скручування. Матеріал вважався виключно дорогим і призначався для знаті. На жаль, він був занадто тонким і не підходив нікому, крім пустопорожніх вельмож.
Аж до 1938 року шифон був суто натуральним матеріалом і дуже дорого коштував. Його не було робили в Європі, тому для європейських модниць пеньюар або плаття з шифону обходилося в цілий статок. Але в 1938 році вчені винайшли нейлон. Він витіснив натуральний шифон, залишивши його багатіям. З цих пір прозора і легка, що вже стала міцнішою, тканину, стала доступна всім.
Незабаром після нейлону з'явився і поліестер. Ця тканина схожа на натуральний шифон, але за рахунок синтетичної основи набагато більш стійка до зносу і дешева.
різновиди шифону
шифон за тисячолітнє існування встиг кілька разів помінятися, і зараз його можна купити в декількох різновидах:
- Креп-шифон. Ця тканина прозора і має характерну піщану структуру. Вона буває як набивної, так і гладкокрашеной. Оптимально підійде для жіночого та дитячого літнього гардеробу.
- Двосторонній. Цей шифон складається з двох вільно з'єднаних між собою шарів. Він досить щільний, щоб зробити з нього демісезонні блузки і навіть сукні.
- Жакардовий шифон. Найщільніший з усіх видів шифонової тканини. Чи не мнеться, не прозорий. Підійде для офісних і святкових суконь, костюмних сорочок і блуз, дитячих нарядів.
- Шифон-атлас. Це щільний матеріал, який поєднує в собі легкість шифону та гладкість, Глянець атласної тканини .
Є й інші види шифону - люрексні, перламутровий, з напиленням. Але вони використовуються для пошиття сценічних костюмів, для повсякденного гардероба вони буду надто яскравими.
застосування шифону
Найчастіше шифонову тканину застосовують для жіночого вбрання. Але це не весь діапазон його використання. З шифону також шиють чоловічі сорочки, дитячі речі. Крім того, його використовують для штор, декоративних драпіровок інтер'єру, для сценічних костюмів. З шифону шиють головні убори, а також безліч різноманітних сценічних нарядів - від карнавальних до професійних нарядів гімнастів і танцюристів.
Шифон використовують для оформлення дитячих кімнат - від штор до балдахіна. З нього створюються навіть дизайнерські прикраси!
З щільного шифону шию сукні, причому не тільки літні, але і для більш холодної пори. Він також красиво поєднується з іншими матеріалами - від грубого льону і щільного бавовни до витонченої парчі і атласу. Шифон використовують для верхніх шарів вечірніх суконь, для палантинів, накидок і шийних хусток.
Шифон при своїй легкості є досить щільним, щоб на ньому вишивати. Шифон вишивають як нитками, так і стразами паєтками, камінням. Шифон також можуть розписувати спеціальними фарбами вручну. Діапазон дизайнів шифону практично невичерпний, з нього можна створити будь-який наряд. Він міцно оселився не тільки в повсякденному гардеробі, але і в колекціях кращих дизайнерів світу.