- Виготовлення трояндочки з необробленої смужки тканини
- Простий спосіб виготовлення троянди з синтетичних тканин
- Виготовлення троянди з фігурною смужки тканини
- Виготовлення троянди з гладкими краями
Квіти з тканини чудово виглядають як на одязі, так і на різних аксесуарах - шпильках, обідках, поясах, сумках. З них можна легко зробити брошки і кольє. Особливо такі прикраси подобаються дівчаткам, які готові не тільки годинами милуватися на себе в дзеркалі, а й із задоволенням допомагають мамі виготовити їх.
Звичайно ж, найскладніші квіти виконуються з досить дорогих тканин з просоченням за допомогою спеціальних інструментів. Однак створити чудові троянди з тканини своїми руками можна зі звичайних клаптиків за допомогою ножиць та голки.
Виготовлення трояндочки з необробленої смужки тканини
В цьому випадку для виготовлення квітки підходить будь-яка тканина (однотонна або з малюнком), проте найлегше працювати з нековзною тканиною середньої щільності. Бязь і ситець при цьому можна не різати, а просто рвати. Краї смужки обробляти не потрібно, так як стирчать з троянди нитки і утворюється при цьому невелика бахрома довільної форми надають квітці особливий шарм.
Довжина і ширина смужки впливає безпосередньо на розмір готової троянди, тому змінюючи ці розміри, можна скласти цілу композицію з квітів різної величини.
Найпростіше закриття готову смужку тканини навколо звичайного вузла, який необхідно зав'язати посередині. Він не повинен бути щільним, так як це - майбутня серединка трояндочки. Далі два кінця складаються разом і на рівній поверхні по спіралі накручуються навколо серединки. При цьому смуги повинні бути трохи перекрученими як окремо, так і між собою. Щоб утворюється «равлик" не розпадалася, її можна закріпити шпильками. З смужки довжиною 40-45 см і шириною приблизно 1,5 см виходить трояндочка діаметром близько 3,5 см.
Можна злегка ускладнити завдання, в цьому випадку «пелюстки» виходять в два рази тонше, і готова троянда виглядає набагато ніжніше. Для цього один кінець тканини складається вздовж і закручується на два-три оберти. Потім тканину тим же способом, що і раніше, але вже в один шар укладається навколо утворилася серединки.
Готовий квітка обов'язково потрібно зафіксувати на гуртку з фетру або якийсь інший не обсипається тканини. Його можна пришити нитками або ж приклеїти.
Простий спосіб виготовлення троянди з синтетичних тканин
Квіти, виконані цим способом з прозорих або блискучих тканин, виглядають особливо красиво. Тому тут можна використовувати залишки атласних тканин, органзи, тюлевих фіранок і т.д. З них викроюються окремі пелюстки, краї яких обережно плавляться над полум'ям свічки. Потім вони зшиваються в один квітка починаючи з середини, де розташовуються найменші пелюстки.
Якщо кроїти не кожен пелюстка окремо, а вирізати відразу квіточку з 4-5 пелюсток, то збирати троянду набагато простіше. Для цього слід просто покласти шари один на одного і зафіксувати їх в центрі. Якщо серединка виходить недостатньо пишною, то її можна прикрасити камінчиками або стразами, що зробить квітку схожим на повністю розпустилася трояндочку.
При цьому надзвичайно чарівно виглядають квіти, в яких використано кілька відтінків одного кольору. Причому необов'язково використовувати тільки перехід від темного в середині до світлого по краях, можна спробувати перемішати кольори в будь-якому порядку. Однак це слід продумати заздалегідь, так як розміри пелюсток відрізняються один від одного.
Якщо тканина складається не з стовідсотковою синтетики, то при обробці її країв з'явиться чорний наплив. Це властивість тканини також можна використовувати для створення ефектних композицій.
Виготовлення троянди з фігурною смужки тканини
Ці трояндочки можна виготовляти навіть з найбільш товстих тканин, так як пелюстки на ній утворюються не в результаті перекручування матеріалу або його деформації, а за рахунок викроювання фігурного краю.
Якщо тканина не сиплеться, то можна просто викроїти смугу, один край якої буде хвилястим. Форма і розмір хвилі можуть бути різними, однак вона обов'язково повинна бути плавною нагорі. Сипучу тканину необхідно обробити, можна також крою її подвійно, прострочити, вивернути і ретельно розправити шов.
Потім смужка прошивається знизу дрібними стібками, стягується і акуратно скручується в красивий бутон. Зазвичай виготовлений таким чином квітка прикріплюється на паличку, а місце їх з'єднання маскується чашелистиками з тканини зеленого або будь-якого іншого квітів.
Виготовлення троянди з гладкими краями
Такий варіант виготовлення троянд з тканини своїми руками є досить трудомістким, однак квіти при цьому виходять незвичайно красивими. Особливо святково виглядають атласні букети, які цілком можна подарувати на весілля або день народження.
Спочатку виготовляється форма, яка чимось нагадує рибку. Вона повинна бути абсолютно симетричною як уздовж, так і поперек. Для початку краще зробити невелику трояндочку, а тканину взяти неслизьку. Тому цілком достатньо вирізати сім-вісім пелюсток довжиною 6-7 см. Кожен з них по довжині складається навпіл лицьовою стороною назовні.
Потім вони накладаються один на інший таким чином, щоб ліва половинка необробленого краю однієї пелюстки поєдналася з правого половинкою необробленого краю іншого пелюстки. Таким чином всі пелюстки складаються в ланцюжок і заколюють шпильками.
Далі вся заготівля на відстані 3-4 мм від закругленого краю прошивається дрібними стібками і стягується. Тепер залишається тільки акуратно згорнути трояндочку від одного кінця до іншого. При цьому знизу її необхідно зафіксувати нитками, а потім прикріпити там декоративні листочки зеленого кольору.
Троянди з тканини при декоруванні одягу часто вже не пришиваються до неї, а прикріплюються за допомогою шпильки або липучки. Це дозволяє не тільки знімати квітка під час прання, але і змінювати прикраса в залежності від поєднання кольорів в одязі. Також можна за допомогою чудової троянди, виготовленої своїми руками, легко перетворити звичайний одяг в святкову.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.