Користь горіхів для дітей: важливі рекомендації

  1. Маленькі, та молодецькі
  2. ідеальне знайомство
  3. Ударний загін здоров'я
  4. неупереджений відбір
  5. делікатне поводження

Горіхи і сухофрукти по праву називають неперевершеними продуктами здоров'я - перелік їх цінних властивостей безмежний. Разом з тим настільки корисні для дітей горіхи і сухофрукти можуть заподіяти шкоду організму. Щоб цього уникнути, варто дізнатися про них якомога більше.

Маленькі, та молодецькі

Маленькі, та молодецькі

Користь горіхів для дітей справді колосальна. Особливу цінність представляють незамінні для правильного розвитку амінокислоти. В такому збалансованому складі їх рідко зустрінеш в рослинній їжі. Жири представлені ненасиченими жирними кислотами. Серед них почесне місце займають омега-3 кислоти, що відповідають за злагоджену роботу нервової системи і мозку. До того ж горіхи багаті життєво важливими вітамінами і мікроелементами.

Сухофрукти вражають вітамінно-мінеральним комплексом не менше. Не секрет, що термічна обробка частково знищує корисні речовини в складі свіжих плодів, тоді як сушені фрукти зберігають їх майже повністю, та й зберігаються в такому вигляді вони дуже довго. Сухофрукти також багаті клітковиною, яка відповідає за роботу шлунково-кишкового тракту. А завдяки фруктозі ці ласощі з користю замінює шкідливі солодощі.

ідеальне знайомство

ідеальне знайомство

З якого віку можна давати дитині горіхи? Лікарі не рекомендують робити це раніше трьох років, інакше малюк ризикує подавиться. До того ж незміцнілий дитячому шлунку така велика кількість жирів не під силу, не кажучи вже про те, що горіхи - один з найнебезпечніших алергенів. Ось чому вводити їх в раціон рекомендується малими дозами, уважно відстежуючи реакцію. Скільки горіхів можна дати дитині старше трьох років? Оптимальна порція - 30-50 г горіхів не частіше двох разів на тиждень.

З сухофруктами все трохи простіше. Їх можна додавати в дитяче меню вже з 11-12 місяців. Зазвичай починають з відварів на основі сухофруктів. Також дозволяється давати малюкові по 1-2 скибочки сушеного яблука чи груші, уважно спостерігаючи за його станом. Далі можна плавно переходити до куразі, чорносливу, фініків і родзинок. Пам'ятайте: добова норма не повинна перевищувати 50-80 г сушених плодів.

Ударний загін здоров'я

Ударний загін здоров'я

Горіхи для імунітету дітей - один з найкорисніших продуктів. І кожен вид має певну користь. Волоський горіх надає закріплює ефект і нормалізує травлення. Фундук покращує роботу серця і попереджає розвиток анемії. Арахіс стимулює нервову систему і розумові процеси. Мигдаль сприяє росту і розвитку різних органів. Кешью зміцнює зубну емаль і знімає запалення. Користь кедрових горіхів для дітей полягає в тому, що вони заспокоюють непосид і сприяють безтурботному сну.

Сухофрукти теж не поступаються горіхів по лікувальній дії. Чудово зміцнює імунітет родзинки будь-яких сортів, тому він рекомендований для профілактики авітамінозу. Курага прискорює загальне зростання і захищає кровоносну систему від негативних факторів. Чорнослив незамінний для здорового травлення і нормальної мікрофлори кишечника. Фініки роблять кістки і зуби міцними, а м'язові тканини - еластичними.

неупереджений відбір

неупереджений відбір

Важливо знати не тільки, які горіхи можна давати дітям, але і як їх правильно вибрати. В ідеалі купувати слід горіхи в шкаралупі - так вони довше не псуються. Якщо ви виявили запорошений наліт всередині, горіх слід викинути. Це говорить про наявність шкідливих речовин. Зверніть увагу на колір ядра. Жовтизна на зрізі свідчить про початок процесу гниття. До речі, щоб горіхи зберігалися довше, підсушіть їх і тримайте в прохолодному і темному місці.

Привабливий зовнішній вигляд сухофруктів - не завжди ознака відмінної якості. Навпаки, це часто вказує на те, що плоди оброблені спеціальним розчином для додання гладкості і яскравості. На ділі зморщені і не дуже апетитні сухофрукти - найкорисніші. А ось личинки і винний присмак видають продукт, який зберігався з порушеннями. Щоб уникнути цього в домашніх умовах, тримайте сушені плоди в полотняному мішечку там, де сухо і темно.

делікатне поводження

делікатне поводження

Як правильно давати горіхи дітям? Ні в якому разі не можна їсти їх сирими. Справа в тому, що деякі горіхи містять токсини, які нейтралізуються лише після термічної обробки. Але і пересмажувати ядра не варто - п'яти хвилин на сухій сковороді цілком достатньо. Лікарі радять давати дітям горіхи з мюслі, в складі різних страв або на десерт. Але тільки не з випічкою, оскільки по калорійності вона перекриває половину добового раціону дитини.

Сухофрукти ретельно промивають і розпарюють в окропі. У такому вигляді їх можна додавати в каші, сир і салати. А ще із сухофруктів виходить відмінний вітамінний компот. Візьміть суміш будь-яких сушених плодів вагою 50 г і залийте 500 мл фільтрованої води на ніч. Вранці, не зливаючи воду, доведіть фруктове асорті до кипіння і дайте настоятися під кришкою приблизно годину. В цьому випадку краще обійтися без цукру або замінити його медом.

Горіхи і сухофрукти - важлива добавка до раціону дитини , Особливо в зимові місяці. Але це саме той випадок, коли користь визначає кількість. Вибирайте для дітей тільки якісні продукти і готуйте їх з душею разом з кулінарним порталом «Їмо вдома».

Скільки горіхів можна дати дитині старше трьох років?