Цей стиль зародився на самому початку XX століття і відразу привернув до себе увагу своєю оригінальністю і витонченістю. Протягом століть напрямок «арт-деко» приймало різні обличчя і зазнавало постійні зміни, але при цьому користувалося великою популярністю у простих обивателів і професійних дизайнерів. Довгий час вважався однією з варіацій модерну цей стиль все ж придбав власне «обличчя». Сьогодні він відмінно вписується в концепцію будь-якого інтер'єру, включаючи кухню. Пропонуємо до розгляду найкращі рішення а-ля «арт-деко» із застосуванням керамічної плитки.
Білі і світло-блакитні тони стали великими в дизайні цієї кухні «арт-деко». У більш насиченої гами витримана робоча стінка в зоні плити і мийки, викладена з мозаїки. Розсип з дрібних частинок бірюзового, синього і білого кольору позначила власний акцент в цьому царстві вишуканості, не давши заглушити себе решти предметів розкоші.
Відмінною рисою арт-деко є наявність в інтер'єрі оригінальних деталей. Це можуть бути предмети меблів, світильники, декоративні елементи. Вашій увазі кухня, в якій на перший погляд все зазвичай, але, якщо придивитися, - деякі речі дивують своєю формою і змістом. Наприклад, кухонний фартух в імітації металу, виконаний з кахлю, або нарочито масивна витяжка, а ще скляний обідній столик на одній нозі. Стільці, немов скручені з дроту, тим не менш, стійко стоять на керамогранітними підлозі з малюнком у техніці авангардного живопису. Відлуння 20-х років минулого століття обіграні з властивим «арт-деко» витонченістю.
Тяжіння до ампіру простежується в дизайні цієї кухні «арт-деко». Світлі тони, вигнуті форми, блискучі поверхні - все це вдалося реалізувати за допомогою тих чи інших прийомів. глянцевий плитка з текстурою природного мармуру прикрасила частина стіни і підлогу в просторому приміщенні. Завдяки їй в кімнаті додалося більше природного світла і блиску. Скляна стільниця столу, обтягнуті оксамитом стільці та кришталеві світильники, витончена розпис на стелі - чудові декорації на сцені театру розкоші і вишуканості.
Змішавши два стилю - модерн і класику, ви отримаєте «арт-деко». Саме так вчинили дизайнери цієї просторої кухні в заміському будинку. Небесного кольору шафи з коричневими вставками виглядають надзвичайно привабливо. Натуральне дерево знайшло своє застосування не тільки в меблевих фасадах, а й у віконних карнизах, барних стільцях. За імітацію природного каменю «відповідає» керамічна плитка, практично ідеально зобразила мармур в зоні плити. І хоча світло-бежеве покриття для підлоги з керамограніта особливо нічим не виділяється, воно відмінно гармонує з вищепереліченими предметами обстановки.
Чорно-білий варіант «арт-деко» - благородство стилю, створене шляхом використання витончених акцентів. Глухі фасади темних меблів прикрашені блискучими ручками, перегукується з фігурними стільцями та іншими металевими поверхнями. Мармурові плити білого кольору в свою чергу склали гарну партію білої посуді, світильників і жалюзі. Скляна підвісна люстра при необхідності дає ще більше світла, який розсіюється по кімнаті блискучими відблисками, концентруючись на стелі. Матова керамогранітна плитка в імітації натурального паркету на підлозі врівноважує союз каменю, металу і скла.
Досить часто плитка стає головним акцентом в інтер'єрі кухні «арт-деко». Більшу частину стіни в зоні витяжки та робочого столу зайняло облицювальні покриття з контрастним зигзагоподібним малюнком, розташованим вертикально. Подібне рішення створює ілюзію легкої динаміки, акцентуючи увагу в просторі, напханого сучасною технікою і дорогими меблями. Для облаштування підлоги обраний керамограніт з текстурою дерева, кольору сосни.
Інтер'єр кухні «арт деко» з елементами класики. Меблі кольору ультрамарин з різьбленими фасадами, немов збереглися з позаминулого століття, і золотим оздобленням виглядає просто приголомшливо на тлі білосніжних стін і шоколадного статі. Глянцевий поверхню шаф і полірований керамограніт під ногами ідеально доповнюють і відтіняють один одного. У дзеркальній поверхні плитки для підлоги ефектно відбиваються предмети обстановки, включаючи розкішну люстру в класичному стилі.
Стиль «арт-деко» відкриває широкі можливості в дизайні інтер'єрів. Меблі молочного кольору - авторська робота талановитого майстра. Крім своєї функціональності, гарнітур неймовірно красивий, причому якийсь витонченою красою, розкривається не відразу. Фасади з квітковими мотивами виглядають дуже ніжно і симпатично, особливо на тлі кухонного фартуха з мозаїчної плитки «під цегляну кладку».
Мотиви минулого зчитуються з монохромного дизайну просторій кухні «арт-деко», розташованої в елітних апартаментах. Інтер'єр преміум-класу вражає своєю вишуканістю, продуманістю у всьому, починаючи з розробки проекту і закінчуючи декоративною частиною. Напівполірована плитка білосніжною забарвлення з ромбовидними чорними вставками на підлозі універсальна: однаково добре вписується в концепцію і ультрасучасного і ретро оформлення. Робоча стінка з чорної мозаїки становить прекрасний контраст білої меблів, гармонує з навколишніми предметами і речами.
Ще один варіант чорно-білої кухні «арт-деко», але вже в приватному домоволодінні. На вигляд проста, але зроблена з тонким смаком декорація, не зажадає занадто великих витрат. Добротні шафи, практична робоча стінка, грамотно організоване освітлення, зручні стільці - все відповідає заявленому стилю. Підлога викладена відмінною імітацією натурального дерева, втіленої за допомогою такого міцного матеріалу, як керамограніт. Перебувати в такому просторі неймовірно приємно і комфортно.
У цьому інтер'єрі «арт-деко» головний акцент зроблений на меблях: дорогому, з полірованими фасадами кухонному гарнітурі і різнокольорових обертаються стільцях. У самій обробці переважають кавові і молочні відтінки, присутні також в настінного мозаїці, яка виконує функцію кухонного фартуха. Для статі вибрали світлу квадратну плитку, безпечну і просту в щоденній експлуатації.
Кухня «арт-деко» в заміському будинку з вінтажними нотками. Білосніжний інтер'єр наповнений різними оригінальними деталями і концептуальними рішеннями. На робочій стінці за принципом цегляної кладки викладена плитка «кабанчик» , Що стала прекрасним фоном для витончених полиць і посуду в стилі 50-х. Мідні умивальник, кран, каструлі - ще один «привіт» з минулого.
Незвичайний погляд на «арт-деко» за допомогою чорно-білої плитки. Дизайн стандартної кухні вирішене в стилістиці шахового поля. Розкоші додають позолочені вставки на стінах у вигляді мініатюрних ромбів з об'ємною текстурою. Класичний меблевий гарнітур і футуристичний обідній стіл зі стільцями НЕ дисонують між собою, а навпаки, створюють цілком гармонійну картинку.
Чергове підтвердження, що стиль «арт-деко» дуже різноманітний і багатий на ідеї, - це кухня, в якій переважає чорний колір. Темні, як ніч, фасади шаф, столи і стільці не виглядають похмурими, вони класично елегантні, демонструючи усталені десятиліттями канони. Світлі деталі інтер'єру введені дуже грамотно і делікатно: повна витонченості кришталева люстра, кухонний фартух з плитки в імітації натурального каменю і підлогу з контрастними міні-вставками.
Світлі відтінки зеленого внесуть в будь-який дизайн ноту свіжості і романтизму. Плитка на робочій стінці кольору першого листя з малюнком з пересічних кіл, яскрава люстра у вигляді ананаса - головні акценти «весняного» проекту. Барні стільці в приглушених тонах зеленого, серветки, посуд і кімнатні рослини - важливі деталі авторського проекту «арт-деко».
Надзвичайно оригінальне рішення навіть для стилю «арт-деко». У білосніжному дизайні просторій кухні світлове оформлення кухні побудовано на імітації сонячних променів, за допомогою них ефектно підсвічена робоча зона приміщення. Потрапляючи на фасади меблів з позолоченими вставками, вони змушують їх сліпуче виблискувати і блищати. Немов виготовлена з дорогоцінного металу, люстра над обіднім столом створює в просторі атмосферу свята, яке завжди з тобою. Ще одним важливим елементом цього зібраного по крихтах еталона розкоші є підлоговий керамограніт з текстурою благородного мармуру темно-коричневого кольору з широким декоративним панно по центру.
Білосніжний дизайн, як правило, передбачає наявність контрастних деталей, і стиль «арт-деко» тут не виняток. Наприклад, саме так і вирішено зонування цього приміщення. Для тієї частини, де готується їжа, обраний білий колір, а зона їдальнею обставлена виключно чорною меблями. Прямокутна плитка, що імітує цегляну кладку на стінах, так само обіграна за допомогою темних акцентів: ручок на шафах, стільницями, посудом.
Сірий інтер'єр кухні «арт-деко» з червоними декорами - як виклик повсякденності. Стильне оформлення з наявністю якісних, що привертають увагу деталей у вигляді розпису на стіні, плитки в імітації металу - на кухонному фартусі і дерева - на підлозі, було б неповним без яскравих акцентів. Аксесуари коралового, брусничного і томатного відтінків, безсумнівно, розфарбують сірі будні.
Меблі, виготовлені з елітних сортів меблів ніжно кремового відтінку, облагородила простір заміської кухні, ставши невід'ємною частиною дизайну «арт-деко». Хороший тандем їй склала керамічна плитка, якою облицьована робоча стінка в зоні мийки та конфорка. Вона чудово імітує текстуру каменю і відтворює кладку з цього природного матеріалу.
«Арт-деко» не обов'язково повинен засліплювати розкішшю, він може бути доступним для більш широкого кола споживачів. Як приклад - бюджетний варіант цього стилю, відтворений за допомогою недорогих матеріалів і предметів обстановки. Серед них особливу увагу звертаємо на керамічну плитку світло-бежевого кольору з матовою поверхнею і витонченими ромбовидними візерунчастими вставками. Коштує таке покриття відносно дешево, а естетика і практичність при цьому збережені.
У вузькому просторі кухні особливо не розвернешся в прямому і переносному сенсі. Але геній дизайнера і тут знайшов своє застосування. Проект «арт-деко» успішно пройшов своє випробування. Елітна темні меблі з позолоченими ручками і найсучасніша побутова техніка компактно вмістилися на обмеженою квадратними метрами площі. Матова світло-бежева плитка доріжкою вистилає шлях до декоративної стінки, облицьованої кахлем з квітковими мотивами, яка і стала «соковитим плямою» цього інтер'єру.