Застосування ефірного масла пачулі в парфумерії

Пачулі - це низькоросла кустарне рослина, чиєю батьківщиною є тропічні ліси Малайзії. Ця рослина цінується за аромат його листя, а також за численні корисні властивості, що знайшли своє застосування в медицині. Багато століть назад, коли точно тепер сказати вже неможливо, чагарник пачулі був перевезений з Малайзії до Індії, звідки і продовжив своє поширення по світу, а точніше, він потрапив до Японії і Китаю. Варто відзначити, що народна медицина цих країн по достоїнству оцінила користь, принесену рослиною. Так протягом тисячоліть пачулі застосовували в якості головного протиотрути від укусів не тільки комах, але навіть змій, а східні жінки застосовували висушене листя чагарника в домашньому господарстві як засіб від боротьби з постільними клопами і для додання білизни приємного аромату.

пачулі

На сьогоднішній день сфера застосування пачулі значно розширилася, адже ефірна олія з листя цієї рослини стало одним з найбільш затребуваних компонентів косметичної, дерматологічній і парфумерної продукції.

Ефірна олія, що отримується з листя рослини, має приємний терпкий, і навіть смолистий аромат. Багато хто порівнює його пахощі з запахом осіннього багаття з опалого листя. Даний продукт має досить складну технологію виготовлення, так як отримати масло пачулі за допомогою прямої перегонки просто неможливо. Для цього необхідно провести ряд підготовчих процесів, а саме бродіння висушеного листя чагарника. Але, незважаючи на всі складнощі, підсумковий продукт того варто, адже ефірна олія пачулі, подібно вишуканому провину, не втрачає своїх якостей з роками а навпаки, примножує їх. Так, збережене при правильних умовах масло, з плином тривалого часу набуває нових, благородні відтінки звучання.

Ще одна унікальна особливість ефірного масла пачулі полягає в його неповторному складі. Основний компонент ефіру - пачулол, міститься тільки в пачулі і в інших рослинах не зустрічається навіть у мізерних кількостях. Саме завдяки пачулолу, масло з листя чагарника володіє таким впізнаваним, характерним запахом. Втім, свою лепту в букет вносять і інші компоненти, що входять до складу ефіру. Це так звані терпенові вуглеводи, а саме Бульнес, альфа-Гвай і альфа-пачулі. Ці речовини забезпечують глибину і гармонійність звучання.

Технологія виробництва пачулієве масла і його властивості

Ефірна олія пачулі отримують з двох видів цієї рослини: Pogostemon patchoulу і Pogostemon cablin Benth. Перед тим як поставити під листя рослини парової дистиляції, попередньо проводять їх ферментативну сушку, яка забезпечує збільшення виходу кінцевого продукту і поліпшення його властивостей. Сам же процес відгону проводиться за допомогою пари підвищеного тиску (гострого пара) протягом півтори доби.

Терпкий, чуттєвий і злегка гіркуватий запах пачулієве масла має ряд переваг. Масло даної рослини є чудовим профілактичним властивістю від багатьох хвороб, підвищує настрій, сприяє оновленню клітин шкіри, що робить його відмінним омолоджуючу і ранозагоювальну засобом, а також підвищує лібідо.

Масло даної рослини є чудовим профілактичним властивістю від багатьох хвороб, підвищує настрій, сприяє оновленню клітин шкіри, що робить його відмінним омолоджуючу і ранозагоювальну засобом, а також підвищує лібідо

Жителі Індії першими почали виготовляти масло пачулі багато століть назад. Чи не кожна сучасна людина здатна оцінити його важкий, навіть сухувато-вінтажний аромат, але ось сучасники Імперії Наполеона Бонапарта цей запах просто обожнювали.

Цей аромат випромінювали прекрасні шовкові хустки та кашемірові шалі, а також дорогі хутряні вироби. «Безмежна любов до пачулі?» - запитаєте ви, «величезна практична цінність» - ми вам відповімо. Справа в тому, що ця рослина прекрасно захищає вироби від молі. Саме так і почалася історія застосування пачулі в парфумерії, з глибокого деревно-смолистого східного аромату, що виділяється шаллю юної модниці, укутати холодним зимовим вечором. Парфумери скористалися ажіотажем на рослину і почали створювати перші аромати з даної нотою. Але, на жаль, все проходить. Так в дев'ятнадцятому столітті пройшла і мода на схід, як в моді, так і в парфумерії. Важкий, терпкий аромат пачулі був витіснений більш тонкими пахощами квіткових компонентів.

Масло пачулі в парфумерії

Масло пачулі в парфумерії

Свою колишню популярність в парфумерії пачулі зміг повернути в 1917 році, коли аромати придбали ще одне сімейство - шипровим. парфуми Chypre Coty так полюбився чоловіками, що довелося міняти його цільову аудиторію, адже спочатку він був призначений для представниць слабкої статі. Провідними компонентами аромату стали пачулі, дубовий мох і бергамот, які в подальшому відвоювали свою позицію провідних ознак шипрових ароматів.

Провідними компонентами аромату стали пачулі, дубовий мох і бергамот, які в подальшому відвоювали свою позицію провідних ознак шипрових ароматів

Через певний час, про таку чудову компоненті як пачулі, згадала в своєму ароматі Ельза Скіапареллі. Композиція, що отримала назву Shocking дійсно виконувала свою функцію і не тільки шокувала, але і заворожувала незвичних до різких і насиченим ароматам парфумерних шанувальників початку двадцятого століття. Саме з появи цього парфуму і повернулася мода на східні аромати. Але масло пачулі поки все ще займало вичікувальну позицію на парфумерних полицях.

Але масло пачулі поки все ще займало вичікувальну позицію на парфумерних полицях

Наступним гучним появою пачулієве ноти став знаменитий аромат Miss Dior , Що вийшов в 1947 році, але зібрати всю свою міць і вдарити по широким масам терпкий запах пачулі зміг в 60-х роках двадцятого століття. В цьому йому допомогли хіпі, які також захоплювалися Сходом.

Але геть історію, повернемося до сьогоднішнього дня. Сучасний парфумерний ринок просто заповнений ароматами з чудовою нотою пачулі, яка може виступати як провідний акорд композиції, або ж гармонійно вплітатися в неї.

White Patchouli Tom Ford - прекрасний приклад квіткового шипра для жінок. Цей сучасний аромат все-таки містить у собі дещицю нальоту історії і переносить нас у часи скандальних 60-х, коли нова субкультура хіпі викликала нарівні з обуренням і захоплення. Відчуйте справжню гармонію з природою! У цьому вам допоможе майстерне переплетіння нот коріандру, бергамоту, пачулі, троянди і білого піона на базі деревних нот.

Velvet Patchouli Dolce & Gabbana - звабливий унісекс аромат, чиє дія порівнянна тільки з афродизіаком. Відштовхуючий свій різкістю і тут же притягає назад для занурення в оксамитові глибини. Цей суперечливий аромат складається всього з двох компонентів: пачулі і молекули kephalis. Але, не дивлячись на настільки короткий список, парфум грає відтінками м'якої замші і гіркого шоколаду, пачулі і навіть часом видає тютюнові ноти.

Не менш гідними є також аромати:

Real Patchouli BOIS 1920 ;

Patchouli 24 Le Labo ;

Inoubliable Elixir Patchouli Reminiscence ;

Silver Shadow Pure Blend Davidoff .

«Безмежна любов до пачулі?