Путівник по світу парфумерії

Кожна жінка мріє знайти "свій" запах, який буде асоціюватися саме з нею, подібно до того, як Мерілін Монро на століття пахне для нас Chanel № 5, а Рената Литвинова асоціюється з її улюбленої "Червоної Москвою". Знайти свої парфуми - завдання не з легких! З парфумерією потрібно експериментувати! Вибір аромату - дуже складне, копітка справа, якщо дотримуватися всіх правил.

Рідко який парфум сприймається різними людьми ідентично. Одні і ті ж духи, потрапляючи на шкіру різних людей, можуть звучати по-різному! "Важкі" на вас духи, на іншій жінці можуть зазвучати легко і чарівно. Парфуми потрібно підбирати індивідуально. Адже кожен з нас має свою унікальну хімією шкіри. Те, що чудово пахне на інших, не обов'язково і на Вас буде так само пахнути!

Класифікація ароматів

Спочатку треба визначитися з типом парфумів, який вам найбільш симпатичний.

Існує кілька класифікацій ароматів. Ознайомлення з ними може бути надзвичайно корисно при виборі духів! Найчастіше, не віддаючи собі в цьому
звіту, ми вибираємо духи в одній і тій же тональності.
Існує кілька класифікацій ароматів
Французький парфумерний комітет ( "Le Comite Francais du Parfum") в 1990 році запропонував таку класифікацію:

1. Цитрусові
Цитрусові аромати включають в себе масла таких фруктів, як лимон, мандарин, бергамот, апельсин, грейпфрут і т.д. Аромати цієї групи надзвичайно легкі і свіжі, такі як 212 On Ice від Carolina Herrera, Aqua Allegoria Lemon Fresca від Guerlain і Armani Emporio White від Giorgio Armani.

2. Квіткові
З усіх категорій, саме квіткова група користується найбільшою популярністю. Ці аромати переважно жіночі. Сімейство квіткових групує духи, головною нотою яких є квіти: троянда, гвоздика, лілія, нарцис, фіалка, конвалія, жасмин, тубероза і т.д. Квіткове сімейство представлено на ринку парфумерії такими ароматами, як 5th Avenue від Elizabeth Arden, Champs Elysees від Guerlain, Very Irresistible від Givenchy.

3. Папороті (фужери)
"La fougère" перекладається з французької як "папороть". Назва цього сімейства не має ніякого відношення до папоротям, які, до речі, не володіють запахом взагалі! Назва цього сімейство пішло від створеного в 1882 році парфуму Fougere Royale, в основу якого було покладено
штучно синтезоване речовина кумарин (володіє запахом свіжого сіна). Крім кумарину, фужерні аромати звучать нотами лаванди, деревини, дубового моху, бергамоту, герані. Парфуми цієї лінії мають терпкий рослинний аромат, такий як, наприклад, CK be від Calvin Klein, Safari від Ralph Lauren, Drakkar Noir від Guy Laroche.

4. Шипр
У 1917 році Франсуа Коті випустив оригінальний за своїм звучанням аромат - запах моху на дубі, який так його вразив на Кіпрі (звідси і назва цього сімейства). Цей тип складають аромати з нотами дубового моху, ладаніка-лабданума, пачулі, смоли, шавлії, бергамоту.
Яскравими прикладами Шипр є такі аромати, як Mitsouko від Guerlain, Ysatis від Givenchy, Knowing від Estee Lauder, Miss Dior від Christian Dior.

5. Дерев'яні
Це сімейство ароматів звучить дзвінкими нотами сандалу і пачулі, кедра і ветівера, рожевого куща, а також мирта, мускусу і блакитного ірису. Дана лінія ароматів представлена ​​парфумами Cashmere Mist від Donna Karan, Trussardi Fresh від Trussardi і Truth від Calvin Klein.

6. Амброві
Амброві духи ще називають "східними" або "орієнтальними". Це сімейство включає в себе парфуми з пудровим, ванільними, яскравими тваринами нотами, а так само пряні ноти кориці і спецій. Аромати цієї групи найкраще підходять для вечора.
Представники цієї категорії парфумів: Shalimar від Guerlain, Casmir від Chopard і Coco Mademoiselle від Chanel.

7. Шкіряні
Парфуми цієї категорії пахнуть ялівцем та смолою березової кори. Це сімейство ароматів звучить сухими нотами диму, спаленого дерева і тютюну. Парфуми цієї категорії найчастіше чоловічі, такі як Life Essence від Fendi, Bel Ami від Hermes, Derby від Guerlain. Жіночі ж шкіряні аромати, як правило, раритетні: Cuir de Russie від Chanel, Scandal від Lanvin, Tabac Blond від Caron.

Кожна з цих категорій має свої підкласи. Так, наприклад, квіткове сімейство ділиться на:

· Одна квітка (або монозапах);
· Квітка лаванди;
· Квітковий букет;
· Квітково-зелені;
· Квітково-альдегідні;
# PHOTO # · Квітково-деревні;
· Квітково-деревинно-фруктові.

Парфумери виділяють і інші напрямки ароматів, які не ввійшли в цю класифікацію. Так, наприклад, "альдегідні" духи представляють собою синтетично складені аромати за допомогою чистих хімічних сполук. Альдегіди підсилюють інші ноти в парфумах. Яскравими представниками альдегідів є легендарна Chanel № 5 (саме ці духи стали першими в історії альдегідними духами!), White Linen від Estee Lauder і First від Van Cleef & Arpels.

Окремо виділяють також фруктове, зелене, східне / орієнтальне, морське / озонове / океанічне, пряне сімейства ароматів.

Такий поділ є досить умовним: кордону між родинами ароматів сильно розмиті. Однак знання таких парфумерних тонкощів може допомогти визначитися в покупці духів.