Професійні парфумери розрізняють понад тисячу унікальних компонентів жіночих парфумів. Звичайні жінки часто не можуть уявити і половини інгредієнтів. Саме для полегшення вибору парфуму створена піраміда ароматів. Вона включає поетапний перелік заходів, знайомих багатьом, і не містить складних хімічних визначень. Знання принципу побудови ароматів допомагає підібрати відповідні духи.
Що таке піраміда ароматів
Будь-яким жіночим духам властиво протягом дня змінювати «мелодію» запаху: від летючого інтенсивного до більш м'якого, але насиченого і стійкого. Структуру парфуму визначає та сама піраміда, яка формує ступені аромату.
Сортування відбувається за поширеної класифікації , Кожен вид якої умовно позначає парфумерну групу. Чим вище розташована нота в піраміді, тим менше становить час і сила її відчуття.
Існує три рівні нот:
- Високі або верхні - початкові ноти, які відчуваються перші півгодини.
- Серцеві або середні - це плавно переходить початковий аромат, більш стійкий по структурі, ніж верхній.
- Нижні або базові - шлейфові ноти, здатні триматися від декількох годин до 2-3 днів.
Не буває чіткого розподілу рівнів в піраміді ароматів. Кожна складова парфуму випаровується протягом різного часу. Також можливо Прояв трьох, а чотирьох і більше рівнів. Процеси розкриття парфумерних композицій відбувається плавно і неоднорідне. На цей процес впливає тип шкіри, що оточує атмосфера, індивідуальна хімія організму, нюх, концентрація духів . Під впливом різних факторів період може збільшитися або зменшитися.
Класифікація ароматів створена не тільки для точного визначення складу туалетної води, але і як помічник при виборі відповідного парфуму. А запах - це перше, на що звертають увагу оточуючі. Піраміда ароматів є показує, з яких компонентів складаються духи, наскільки вони стійкі і яким буде завершальний шлейф. Відчувши перші ноти, слід очікувати їх перевтілення.
верхні ноти
Верхні ноти - це початкові відчуття від запаху піраміди. Вони розкриваються в перші 5-10 хвилин, представляючи ледь вловимий шлейф. Наступні 10-15 хвилин набувають все менше насиченості, після чого зникають. Для верхніх нот в парфумерії зазвичай використовуються:
- цитрусові - лимон, мандарин , Імбир, бергамот, клементин. Передають делікатні кисло-солодкі відтінки з екзотичним присмаком, тонко майорять в повітрі. Вони ефектно розбавляють солодкість фруктів або нудотність квітів.
- Свіжі - м'ята, огірок, морський бриз, зелений чай. Діють освіжаюче, допомагають точно сприйняти новації аромату. Зазвичай застосовуються в поєднанні з компонентами, що мають протилежні властивості.
Миттєва реакція на приємні початкові ноти в піраміді ароматів часто підштовхує до імпульсивної покупки. Щоб не помилитися з духами, слід почекати 15-20 хвилин до повного випаровування і прояви центральних серцевих нот.
серцеві ноти
Наступний етап розкриття піраміди парфуму - це поява середніх або серцевих нот. Вони відрізняються тривалим шлейфом спокійних і м'яких тонів. Ноти серця дають уявлення про якість і стійкості парфуму. Середина композиції орієнтована на оточуючих - саме вони відчувають розвівається запах парфумів. Центральне післясмак тримається 2-6 годин, в залежності від конкретних компонентів.
Нотки серця в парфумерії включають:
- квіткові - троянда , Лілія, конвалія, жасмин, фіалка, мімоза. Ідеально передають жіночний образ, надають молодості і свіжості. Можуть мати контрастний перехід від м'якого запаху до різкого. При поєднанні з цитрусом доповнюють один одного, але здатні викликати їдку суміш, якщо їх комбінувати з різкою групою.
- Фруктові - яблуко, диня, полуниця, банан, ананас, малина, кокос. Солодкі, іноді важкі дурманні запахи фруктів підносять жінку кокетливою і зухвалою. Іноді сюди відносяться овочі з незначно вираженим запахом.
- фужерні - папороть, лаванда, агава, хміль, женьшень, тютюн, шавлія, кактус. Екстравагантні жінки вважають за краще «зелену» групу завдяки неповторній різкості і оригінальності. Перебуваючи в складі парфуму, ноти можуть кардинально змінити загальне сприйняття аромату.
- Пряні - кава, ваніль , Гвоздика, кориця, мускатний горіх, фенхель, шафран. Представники апетитною групи, які можуть діяти двояко: створювати унікальну «перчинку», при цьому мати охолоджуючий післясмак.
Серцеві ноти дозволяють правильно вибрати потрібні духи. Для них спеціально підбирається легке ненав'язливе поєднання, яке не буде дратувати ні володарку парфуму, ні оточуючих її людей. Коли «серце» піраміди повністю вивітрюється, на зміну йому приходять базові елементи композиції.
базові ноти
Нижні або базові ноти є завершальною ступінню розкриття піраміди аромату. Нижня частина композиції унікальна і непередбачувана. Складно заздалегідь зрозуміти, як поведе себе запах в певних умовах. Базові ноти виявляються найдовше. Коли їх очікувати, неможливо вгадати. Вони можуть з'єднатися з «серцем», можуть з'явитися після повного зникнення серцевих відтінків. Буває, що база виникає капризно, залишаючи після себе міцний шлейф.
Нижні ноти піраміди в парфумерії:
- деревні - сандал, пачулі, кедр, уд, сосна, евкаліпт, дубовий мох. Являють собою важку насичену композицію, впливають на остаточне сприйняття запаху. Не мають однакового відтінку, змінюються в залежності від поєднання.
- Бальзамічні - перуанський, капайскій, гурьюнскій бальзами. Звучать як пудровие, ефектно пом'якшують терпкість фужерних або грубість деревних нот. Виявляються незначно, але тримаються стійко.
- Смоли - стіракс, ялиця, мирра, бензоин, олібанум, копав, джугул. Відчуваються як густі нав'язливі відтінки з нудотним присмаком. Приємно доповнюють контрастні тони піраміди, забезпечуючи неповторний запах.
- Анімалістичні - мускус, амбра, шкіра , Трюфель, лабданум, мед. Є натуральними ароматами, здатними пробуджувати певні почуття людини. Багато натуральні компоненти заборонені, тому використовують синтетичні копії.
Завдяки нижній сходинці парфуму, «музика» аромату зазвучить з новою силою, відтіняючи або доповнюючи всі попередні запахи. На відміну від верхніх і серцевих, базові аромати піраміди зберігаються на волоссі, шкірі, одязі.