Опис ароматів духів як спосіб заочного знайомства з парфумерією

  1. Різновиди ароматів по концентрації активних речовин
  2. Розподіл парфумерії по сезонах
  3. Класифікація запахів по групам

Аромати давно і міцно увійшли в наше життя. щорічно асортимент продукції, що випускається оновлюється і розширюється, збагачуючись новими ароматами і парфумерними композиціями. З появою інтернет-магазинів з'явилася можливість купувати духи онлайн і виникла проблема заочного знайомства з ними. Опис ароматів духів допомагає скласти уявлення про парфум і зрозуміти, для яких цілей він призначений, значно полегшуючи вибір.

Різновиди ароматів по концентрації активних речовин

Різновиди ароматів по концентрації активних речовин

Поки людство не навчилося отримувати спирт, всі аромати мали масляну основу. Сучасна парфумерія класифікується за концентрацією ароматичних речовин: чим вище їх зміст в продукції, тим більш насиченим аромат і вище стійкість.

Духи - самий концентрований продукт, активні аромати складають від 15 до 50%, а в масляних екстрактах навіть вище. Чим вище концентрація, тим довше «звучить» продукт і зберігає свої властивості.

Парфумерна вода - містить 10-20% ароматичних речовин, стійкість продукту трохи менше, ніж у духів.

Туалетна вода насичена маслами на 4-10% і тримає аромат протягом 3-5 годин. Рідко має виражену шлейфом і ідеально підходить для денного часу. Найбільш поширений вид парфумерії завдяки нижчій вартості, на відміну від духів і парфумерної води .

Одеколон - найменш концентрований і стійке засіб, найчастіше використовується чоловіками.

Які види парфумерії існує?

Доповненнями до основних видів парфумерії є кошти, які складають з ними єдину лінію:

  1. Лосьйон після гоління - засіб для догляду за шкірою, що має загальний аромат з іншими продуктами серії. Виконує свою основну функцію, а запах покликаний об'єднати всі використовувані засоби єдиним ароматом.
  2. Гель для душа - це засіб гігієни з добавкою аромату до 4%, сприяє більш тривалій фіксації і посилення запаху основного парфумерного засобу (духів або води).
  3. Крем або лосьйон для тіла - аналогічно гелю для душу виконує функції догляду, одночасно допомагаючи домагатися більш концентрованого і тривалого звучання запаху.
  4. Парфумований дезодорант - має невеликий відсоток ароматної добавки і служить гігієнічним цілям, одночасно створюючи більш виражений і єдиний запах парфумів.

Різнобій у ароматах всіх використовуються одночасно коштів часто здатний викликати жахливе змішання запахів, яке може бути дуже неприємним і навіть викликати алергію і головний біль. Об'єднання всіх продуктів в єдину парфумерну лінію дозволяє цього уникнути і отримати потрібну концентрацію запаху.

Розподіл парфумерії по сезонах

сезонні аромати

Це досить умовний метод, який базується на впливі температури на парфумерну композицію. Деякі аромати відмінно звучать в прохолодній атмосфері, інші повністю розкриваються тільки в спеку, а третім потрібна підвищена вологість. На цій особливості і заснована сезонна класифікація ароматів.

Весна вимагає легких запахів з переважанням ноток квітів і зелені. Багато в чому тут задіяна людська психологія: після довгої холодної зими хочеться чогось свіжого, пов'язаного з відроджується і квітучою природою, звідси і вибір квіткової гами. Весняна парфумерія відрізняється помірною концентрацією активних речовин, щоб не перебивати, а доповнювати запахи квітучих садів.

Літо - час спекотне і вимагає максимально легких ароматів в мінімальних концентраціях. Переважають свіжі запахи зелені і моря, легкі і чисті. Важкі густі аромати в цю пору року здаються ще «щільніше» і можуть неприємно дисонувати з природними запахами шкіри, викликаючи неприйняття у оточуючих і сильний головний біль, особливо якщо доводиться працювати в закритому приміщенні цілий робочий день поруч з джерелом аромату.

Осінь - сезон збору врожаю і в цей час домінують аромати фруктів , Ягід, листя і деревини в різних комбінаціях з квітковими складовими. Це час року сприятливо для звучання більшості парфумерних композицій, а деякі з них розкішно проявляють себе саме в сиру, дощову або похмуру осінню погоду.

Зима дає можливість розкритися важким, густим і щільним парфуму. Холодне повітря приглушує надмірно яскраві ноти і підтримує звучання спецій, прянощів, меду і ванілі. Кондитерські запахи в парфумах дуже приємні і затишні, вони немов призначені для того, щоб зігрівати своїх господинь в холоди.

Як би не була умовна така класифікація, вона дає можливість визначитися з сезонним вибором ароматів.

Класифікація запахів по групам

Групи ароматів

Історично склалося поділ на групи включає аромати :

  • квіткові;
  • східні;
  • шипровие;
  • деревні;
  • шкіряні;
  • цитрусові;
  • фужерні.

Всі ці групи не мають чітких меж і найчастіше представляють собою суміш декількох складових. Відносять парфуми до певної групи по переважному аромату.

Квіткові - найбільша, популярна і стара група. Включає в себе аромати квітучих рослин в самих різних поєднаннях. Парфуми цієї групи може використовуватися в усі сезони, так як включає в себе і легкі, повітряні аромати, і важкі, тягучі і густі.

Східні - спекотні запахи на базі ванілі, пачулі, ветівера, сандалу і прянощів. Щільні і запам'ятовуються; мають шлейф і зазвичай дуже стійкі.

Шипрові - поєднують в собі запахи деревини, зелені, дубового моху, троянди, пачулі і жасмину. Це переплетення ароматів зелених рослин і дерева, свіжості і солодких запахів квітів.

Деревні - багаті і насичені запахи дорогих і рідкісних порід дерева: кедра, сандалу, мирта в комбінації з пряними запахами і відтінками лишайників.

Шкіряні - запах дорогої шкіри завжди асоціюється з чоловічим парфумом, але іноді служить акордною ноткою в жіночому ароматі, підкреслюючи його композицію.

Як вибрати аромат?

Цитрусові - яскраві, свіжі і підбадьорливі аромати, особливо активно купуються влітку. Вони прекрасно освіжають в жарку пору, так як звучать чисто і прохолодно.

Фужерні, або папоротеві мають трохи горчащій запах, що поєднує в собі деревні ноти, бергамот, мох, кумарин і лаванду. Найчастіше призначені для чоловіків , Але іноді фужерні духи потрапляють в категорію унісекс або бувають жіночими.

Окремо можна виділити групу альдегідів, які представляють собою штучно створені компоненти. Перший альдегідний аромат в історії - широко відомий і вічно популярний Шанель №5.

Дуже рідко виходить віднести аромат до однієї конкретної групи, найчастіше можна зустріти додаткові характеристики, наприклад: квітково-східні або фужерні свіжі, квіткові зелені або водні (як варіант, запах водяних лілій), східні деревні або альдегідні східні.

Ще рідше зустрічаються моноаромати, що несуть фактично одну виражену ноту. До таких відносяться парфуми Demeter, які можна використовувати індивідуально або самостійно створювати нові композиції, змішуючи різні монозапахі на свій смак.

Класифікація ароматів по групах допомагає розібратися і визначитися зі своїми уподобаннями, виділяючи основний запах в композиції.

Копії старих історичних парфумів, що випускаються в наш час, відрізняються від своїх «прабатьків», хоч і успадковують їх формулу.

Справа в тому, що деякі складові таких ароматів визнані шкідливими для здоров'я, алергенними і просто рідкісними, недоступними для масового виробництва. Тим дорожче стають унікальні збережені якісні екземпляри вантажних парфумів.

Захоплюючий світ парфумерії дозволяє зануритися в історію виникнення цього унікального людського винаходу і навчитися сприймати опис ароматів духів як поетичне вираження їх чарівної сутності.

А які аромати віддаєте перевагу використовувати ви? Поділіться з нами своїми враженнями в коментарях.

Які види парфумерії існує?
Як вибрати аромат?
А які аромати віддаєте перевагу використовувати ви?