Ноти серця: в чому полягає магія нишевой парфумерії та при чому тут примари

Однак є і третя, найменша категорія людей - так звані парфумерні гурмани. Для них ароматна композиція, укладена в крихкий флакон - це справжній витвір мистецтва, прекрасне і багатогранне, що будить всередині цілий спектр емоцій, почуттів і спогадів. Цим людям відомо, що світ ароматів аж ніяк не закінчується на парфумерії класу люкс; над нею існує й інший, далекий від світла софітів і спалахів фотокамер, загадковий і вабливий світ нишевой парфумерії.

Цим людям відомо, що світ ароматів аж ніяк не закінчується на парфумерії класу люкс;  над нею існує й інший, далекий від світла софітів і спалахів фотокамер, загадковий і вабливий світ нишевой парфумерії

Середньовічна Італія залишила нам у спадок безліч прекрасних пам'ятників архітектури, в числі яких - прекрасні вілли, колись служили будинком найвпливовішим і знатним мужам і дамам тієї сонячної країни. Одна з таких вілл, іменована La Tana, потрапила в руки реставратора, який оселився в ній разом зі своєю дружиною-бразилійкою. Колись розкішний будинок, який подружжя застали в досить жалюгідному стані, належав Бьянка Капелло - знаменитої красуні і коханої герцога Тосканського Франческо I, яку в народі прозвали «Чаклункою». Любовна історія цієї легендарної жінки настільки вразила гостю, що та почала вивчати всю наявну інформацію про колишньої власниці вілли. Середньовічні легенди настільки поглинули жінку, що одного разу Бьянка стала їй уві сні. Знаменита італійка, гуляючи по розкішному квітучому саду (хоча в реальності сад навколо вілли був повністю знищений), звернулася до неї: «Чому б тобі не використовувати ті аромати, які ти тут знайдеш?». Дружиною реставратора була Симона Козак, і саме так почалася історія чуттєвих і ніжних ароматів парфумерного будинку Simona Cosac Profumi.

Нішева парфумерія - явище з точки зору бізнесу воістину унікальне. Здавалося б, що необхідно для того, щоб товар знайшов свого покупця? Широка рекламна компанія, бажано - з залученням відомих медійних осіб або знаменитих артистів? Ви навряд чи знайдете нішеві аромати на сторінках журналів або в ефірі популярних телеканалів, не кажучи вже про те, що ніша не спливає банерами при відкритті інтернет-сторінки.

Яскравий, химерний флакон, що притягає погляд потенційного власника навіть серед кількох десятків конкурентів? Нішевий парфум як правило одягнений в стриманий, стильний і благородний «наряд», однак за уявною простотою ховаються рідкісні матеріали, ручна робота або унікальний дизайн.

Популярна парфумерна композиція, яка зуміє викликати відгук у тисячах сердець? Тонкі, вишукані композиції нишевой парфумерії не розраховані на масового слухача: з першої ноти вони можуть приголомшити, здивувати, збентежити, викликати обурення або різке неприйняття. А потім зачарувати, підкорити, надихнути, стати вашим альтер-его або вашою музою.

Тож не дивно, що присвятити все життя служінню даними ароматів здатний далеко не кожна людина. У Смоленську центром нишевой парфумерії ось вже майже два десятки років є бутик «Шлейф», а його директор Людмила Васильєва не втомлюється знайомити смоленських гурманів зі світом високої парфумерії.

Коли Мішелю Партушу було всього 12 років, його батько привіз синові з Каліфорнії подарунок на день народження. Презент виявився доленосним, адже в руках хлопчика опинилася гітара Gibson. Ким після цього міг стати Мішель, з першого погляду, з першого дотику зачарований музичним інструментом? Звичайно ж, рок-музикантом. «До сих пір пам'ятаю, як вперше відкрив футляр і відразу ж відчув приголомшливий запах. То була суміш ароматів дерева, металу струн, лаку ... Цей аромат переслідував мене протягом багатьох років, і мені хотілося втілити його в винтажной композиції, адже саме вантажні гітари - найкращі ». Поєднавши акорди деревної смоли, дуба і кедра, додавши «пилу» за допомогою нот ірису і мускатного горіха, Мішелю вдалося укласти «електричне дерево» в лаконічний флакон аромату «Electric Wood», що став одним їх першим парфумерних творінь будинку Room 1015.

А почалося все, як годиться, з чарівності. «Любов до парфумерії прокинулася, коли мені було приблизно десять років, - розповідає Людмила. - Моя старша сестра на той час вже встигла вийти заміж, і чоловік регулярно обдаровував її хорошими духами. Які вона, звичайно, завжди тримала подалі від мене. Все вирішив випадок: одним не найбільш прекрасним для неї вранці сестра випадково пролила на килим цілий флакон духів. Чарівна аура французького аромату миттєво наповнила наш будинок і протрималася в ньому практично рік. І варто було мені лише переступити поріг, як я в ту ж мить потрапляла в якийсь чарівний світ, далекий від турбот і проблем світу реального. Зачарована цим чарівним ароматом, я нерідко навіть забувала, що хотіла зробити! Так відбулося моє перше знайомство з хорошою парфумерією, і що спалахнули в мені почуття виявилися любов'ю на все життя ».

Так відбулося моє перше знайомство з хорошою парфумерією, і що спалахнули в мені почуття виявилися любов'ю на все життя »

Чи варто дивуватися, що, коли Смолянці випала нагода відкрити свою справу, цією справою стала саме парфумерія? «Я починала в той час, коли відкрити свій парфумерний бізнес було відносно легко, - згадує Людмила Васильєва. - Так, конкуренція була і буде завжди, але я ніколи не боялася суперництва. Звичайно, не можна сказати, що у мене все йшло як по маслу: були свої труднощі, проблеми, наприклад, з пошуком співробітників, з організацією робочого ритму. Але я завжди розуміла, що це - невід'ємна частина бізнесу; такі складності лише загартовують характер, змушують думати, аналізувати і розвиватися. Навіть в хвилини відчаю, коли я в серцях говорила собі: «Все, більше не можу!», Мені жодного разу не прийшла в голову думка повністю відмовитися від парфумерії. Мабуть, варто сказати велике спасибі спорту: багато в чому саме завдяки йому сформувався мій завзятий характер і віра у власні сили ».

Мабуть, варто сказати велике спасибі спорту: багато в чому саме завдяки йому сформувався мій завзятий характер і віра у власні сили »

Що надихає вас? Музика, книги, подорожі? Подружжя Джеффрі Ньюман і Мартіна Мікаллеф в пошуках натхнення відправилися в саме серце Африки. Їхній шлях лежав в Габон, а після - до представників загадкового і маловивченого племені акова, надійно захищеного від впливу цивілізації густими африканськими джунглями. Не знаючи мови, пояснюючи з «лісовими людьми» виключно на мові жестів, відважні мандрівники одразу перейнялися красою їх простий і нехитрий життя, наповненою любов'ю.

Особливу увагу французької пари привернув загадковий корінь, маслом якого всі члени племені покривали себе буквально з голови до ніг. Ці люди вірили, що в тому рослині укладена якась божественна сила, здатна їх захистити і наповнити силою. Незвичайний аромат божественного кореня підкорив серця Мартіни і Джеффрі, однак вони вирішили зберегти в таємниці його назву, при цьому зробивши рослина головним інгредієнтом своєї нової парфумерної колекції. Таємниця племені виявилася в надійних руках, а світ побачив нові, розкішні і елегантні композиції, одну з яких засновники всесвітньо відомого парфумерного будинку M.Micallef назвали в честь настільки радо зустріли їх пігмеїв.

До нишевой парфумерії Людмила прийшла далеко не відразу. До того протягом декількох років основу асортименту її бутіка становили культові аромати Prada, Nina Ricci, Juicy Couture, Comme Des Garcons, Lacoste і інших не менш популярних і відомих брендів. Однак з часом на зміну чарівності прийшло розчарування. «Двадцяте століття дуже багато поставив з ніг на голову, в тому числі - парфумерний світ. Виробництво духів ставало все простіше і простіше, на зміну натуральним інгредієнтам прийшла «синтетика», і аромати поступово ставали більш плоскими, в них вже не відчувалося душі. І ось одного разу я зловила себе на думці, що мені практично нічого запропонувати моїм досвідченим клієнтам! І я вирішила, що пора щось кардинально міняти ».

І я вирішила, що пора щось кардинально міняти »

До цього моменту світ селективних ароматів вже був знайомий Смолянці, але тільки з чуток. Використання тільки натуральних компонентів, унікальні парфумерні композиції, історія, що стоїть за кожним новим флаконом - переваги ніші перед люксом були очевидні. Звичайно, залишалися сумніви, чи готове місто до появи настільки неординарних парфумів і чи вистачить власних сил на те, щоб втілити задумане в життя. «Нішева парфумерія - одна з небагатьох сфер бізнесу, де далеко не все вирішується за допомогою грошей і зв'язків. Тільки для того, щоб представники селективних брендів впустили мене в свій світ і довірили представляти їх аромати в моєму бутіку, потрібно було довести, що я справжній професіонал і готова до роботи з настільки вишуканими композиціями. Тепер, після стількох років, мені з легкістю довіряють нові бренди і аромати, але тоді, на самому початку, все було дуже хвилююче ».

Тепер, після стількох років, мені з легкістю довіряють нові бренди і аромати, але тоді, на самому початку, все було дуже хвилююче »

«Якось опівночі, в годину похмурий, повний обтяжливою думою,

Над старовинними томами я схилявся в півсні,

Мріям дивним віддавався, раптом неясний звук пролунав,

Ніби хтось постукав - постукав у двері до мене ... »

Знамените вірш Едгара По (також, як непересічна особистість його автора) ось уже на не одне століття служить натхненням як для потів і письменників, так і для простих людей по всьому світу. Особистість американського письменника ще за життя була оповита містичної аурою, і навіть після смерті ім'я Едгара По як і раніше було оточене таємницями. Одна з них - особистість таємничого шанувальника, який щороку, починаючи з сотої річниці смерті поту і прозаїка, приходив на його могилу і залишав там три червоних троянди і пляшку коньяку. Загадковий ритуал справно виконувався і після того, як незнайомець покинув той світ; його наступник продовжив відвідувати могилу По, залишаючи поряд з нею незмінні дари.

Та історія і знаменитий «Ворон» настільки вразили креативного директора парфумерного будинку Frapin, що він створив неповторний аромат «Nevermore», співзвучний головному рефрену вірші.

Вартість навіть самого бюджетного флакона нішевого парфуму становить кілька тисяч рублів. Зовсім недорого, особливо якщо уважно вивчити цінники на сучасні твори модних будинків. Правда, чим вишуканіше, багатогранніше і багатшим селективний аромат, тим, відповідно, вище буде його вартість. До того ж велика частина нишевой парфумерії не визнає мініатюр і скромних флаконів по 30 і 35 мілілітрів. Якщо вже закохуватися, то по максимуму, на всі сто мілілітрів (в крайньому випадку - на 50). Невже в Смоленську знайдуться поціновувачі прекрасного, готові віддати за парфумерний шедевр десять або двадцять тисяч рублів?

Невже в Смоленську знайдуться поціновувачі прекрасного, готові віддати за парфумерний шедевр десять або двадцять тисяч рублів

«За роки роботи у мене сформувалася своєрідна каста постійних клієнтів, - розповідає Людмила. - Я знаю переваги кожного з них і завжди намагаюся запропонувати людині саме той аромат, який відповідає його парфумерним пристрастям. Ви знаєте, в Смоленську дуже багато дивовижних людей: талановитих, цілеспрямованих, небайдужих, палаючих своєю справою і щиро бажають зробити світ навколо себе трішки краще. Саме такі люди і приходять до мене, чому я несказанно рада »

Саме такі люди і приходять до мене, чому я несказанно рада »

Чималу роль в успіху бізнесу часто грає і вибір правильного розташування. І, схоже, в цьому плані Людмилі теж пощастило: ось уже багато років адресу її магазину залишається незмінним - другий поверх торгового комплексу «Центрум». До слова, багато хто дивується, коли дізнаються, де саме можна знайти найдивовижніші і незвичайні аромати в Смоленську. Мовляв, далеко не найпопулярніше місце, чи не простіше було відкрити бутик в одному з великих торгових центрів міста? Звичайно, якщо твоя мета - залучити в магазин якомога більше покупців, то великий торговий центр - найочевидніший вибір. Але в тому, що стосується нишевой парфумерії, на перше місце ставляться зовсім інші принципи. «Чесно кажучи, у свій час у мене була думка про те, щоб переїхати в« Максі », - зізнається Людмила. - Багато моїх «сусіди» переселялися туди, і спокуса піти за ними був великий. На щастя, я вчасно одумалася. Все-таки у мене представлений унікальний товар, знайомитися з яким потрібно в тиші, без суєти і поспіху. Ми з клієнтами можемо годинами дегустувати різні композиції. Атмосфера великого торгового центру до цього зовсім не має. Там люди постійно кудись біжать, поспішають, шукають розпродажі, акції та знижки. А мені їм нема чого запропонувати, адже на нішу не буває розпродажів. До того ж при великому потоці клієнтів дуже складно встежити за тим, щоб всі флакони залишалися на своїх місцях. Мені подобається атмосфера, яка панує сьогодні в нашому комплексі. Так, тут не побачиш натовпи народу, але вони нам і не потрібні, зате і випадкових гостей в тутешніх коридорах ви практично не побачите ».

Так, тут не побачиш натовпи народу, але вони нам і не потрібні, зате і випадкових гостей в тутешніх коридорах ви практично не побачите »

В кінці шістнадцятого століття бути красивою і розумною представницею прекрасної статі було дуже небезпечно. Середньовічна Європа була охоплена «праведним гнівом» полювання на відьом, і коштувало жінці хоч трохи виділитися з боязкою натовпу своїх співвітчизниць, як народний поголос вже була готова охрестити її чаклункою і відправити прямо на вогнище. Мабуть, з тих пір і пішла традиція приписувати яскравим і харизматичним красуням магічні здібності, адже ці жінки здатні одним тільки поглядом, одним лише жестом підкорити чоловіче серце. Чаклунське чарівність жіночої краси, подвійна природа жінок, в якій справді чарівним чином переплітаються ніжність і чуттєвість знайшли своє втілення в сьогоденні магічному зілля від парфумерного будинку Nobile 1942 - ароматі під назвою Malia

Економічні травлення, які змусили поежиться багатьох смоленських підприємців, нашу героїню теж не обійшли стороною. Правда, серйозної шкоди її бізнесу нанести не зуміли, адже навіть підросли цінники не здатні налякати справжніх парфумерних гурманів. Куди більш серйозною проблемою для Людмили став кадрове питання, адже виявилося, що знайти підходящого співробітника в такий незвичайний магазин вельми непросто. «За всі роки існування бутика тут зуміла« прижитися »лише одна дівчина - Вікторія. Їй вдалося перейнятися магічним духом нишевой парфумерії та оцінити прекрасні неповторні творіння великих парфумерів. Я бачу в ній щирий інтерес до кожного аромату, а це в нашій справі дуже важливо. Багато хто пробував працювати, але не виходило, хоча моя головна вимога до співробітника - якщо не любити, то поважати всі представлені на наших полицях аромати. Як виявилося, для більшості претенденток навіть це - непосильне завдання. У підсумку після безлічі проб і помилок я прийшла до єдиного на сьогоднішній момент вірного рішення - зустрічати гостей сама. Так що тепер ми працюємо з Вікторією по черзі ».

Напевно, вся справа в тому, що справжнє мистецтво не можна продавати з холодним серцем. Потрібно по-справжньому «горіти» цією справою, передаючи свій ентузіазм і захоплення приходять до тебе покупцям. Адже ви не вибираєте нішевий парфум очима, нюхом або здоровим глуздом; свій аромат можна знайти тільки серцем.

текст Анастасія Голікова

фото Олександр Губарєв

Здавалося б, що необхідно для того, щоб товар знайшов свого покупця?
Широка рекламна компанія, бажано - з залученням відомих медійних осіб або знаменитих артистів?
Яскравий, химерний флакон, що притягає погляд потенційного власника навіть серед кількох десятків конкурентів?
Популярна парфумерна композиція, яка зуміє викликати відгук у тисячах сердець?
Ким після цього міг стати Мішель, з першого погляду, з першого дотику зачарований музичним інструментом?
Чи варто дивуватися, що, коли Смолянці випала нагода відкрити свою справу, цією справою стала саме парфумерія?
Що надихає вас?
Музика, книги, подорожі?
Невже в Смоленську знайдуться поціновувачі прекрасного, готові віддати за парфумерний шедевр десять або двадцять тисяч рублів?