Як зробити натуральний освіжувач повітря?

  1. оманлива свіжість
  2. «Ароматні» рецепти
  3. палаючий аромат
  4. апельсинове настрій
  5. Зимове «попурі»
  6. Готуй аромати ... з літа!
  7. підбадьорливий кави

Улюблені зимові свята не за горами, а ми-то знаємо: ніщо не створює так святкову атмосферу, як запахи. Мандарини, кориця, хвоя, ваніль, апельсини, імбир, мускатний горіх, шоколад - швидше за все, так багатьом видається ароматна мелодія Різдва і Нового року.

Виробники парфумерії та побутової хімії знають про ароматичні перевагах своїх покупців і всіляко намагаються їм догодити. Тому в передсвятковому ажіотажі на полицях супермаркетів серед класичних запахів «Хвойний» і «Морський бриз» з'являються освіжувачі, які «дарують аромат свята». Перш ніж взяти такий продукт, подумайте: чи дійсно суміш хімічних елементів, які осідають в організмі після використання ароматизатора, подарує свіжість, свято і добре самопочуття?

оманлива свіжість

Чи багато хто в гонитві за приємним запахом читають склад синтетичного ароматизатора? Про приховані небезпеки, що таяться за багатообіцяючою етикеткою освіжувача, розповіла керівник програми по екологічно дружньому способу життя Центру екологічних рішень Дар'я Чумакова.

- Правильніше освіжувач повітря було б назвати маскувальниками неприємних запахів. Оскільки в реальності складові речовини освіжувача не видаляють джерело неприємного запаху, а тільки лише маскують його молекулами інших речовин, що мають приємний запах для споживача, - зазначає фахівець.

Летючі органічні речовини (бутан, ізобутан, формальдегід, нафтові дистиляти) - це цілий спектр різноманітних хімічних речовин, що входять до складу аерозолів і спреїв, зокрема, освіжувачів повітря. Летючі органічні речовини здатні викликати алергічні реакції, приводити до розвитку бронхіальної астми, істотного збільшення випадків виникнення головного болю і депресії. Крім того, нерідко освіжувачі повітря містять бензонат натрію і нітрит натрію, які відносяться до сильних отрут і можуть викликати мутацію ДНК.

Перші кроки до хорошого запаху в квартирі - це якісна прибирання і регулярні провітрювання, зазначає Дарина Чумакова. І тільки на додаток іноді можна користуватися ароматизатором, найкраще - натуральним, зробленим своїми руками.

«Ароматні» рецепти

«Ароматні» рецепти

Як виявилося, можна знайти більше десятка простих, а головне безпечних для здоров'я освіжувачів, які робляться з доступних, натуральних і недорогих інгредієнтів.

- В якості альтернативи можна використовувати просочені будь-яким ефірним маслом ватяні кульки або деревна тирса. Природний і натуральний запах улюблених ефірних масел збережеться надовго, - ділиться «натуральними» секретами Дарина Чумакова. - Можна також виготовити свій освіжувач, в якості основи використовуючи воду, спирт і пару крапель ефірного масла або суміші масел. Заповніть їм пульверизатор і використовуйте при необхідності.

Можете змайструвати аромабаночку. Невелику баночку з кришкою наповніть на чверть содою, додайте в соду кілька крапель ефірного масла і закрийте кришкою, попередньо зробивши там кілька отворів. Просто і ароматно!

палаючий аромат

Якщо ви любите свічки, запам'ятайте наступний «ароматний» рецепт. Для роботи знадобляться натуральний віск, будь ефірне масло у флакончику, невелика ємність. Віск слід розтопити, потім додати туди п'ять крапель олії. У центр підготовленої заздалегідь ємності кріпиться гніт (можна замінити звичайною товстої бавовняної ниткою, ниткою муліне, сплетеної в косичку), потім в форму заливається розтоплений віск. Використовувати таку свічку можна відразу після застигання маси.

апельсинове настрій

Чудова ароматична свічка виходить з шкірки апельсина Чудова ароматична свічка виходить з шкірки апельсина. Для початку слід акуратно видалити м'якоть з фрукта, намагаючись не пошкодити білу оболонку. В утворену «чашечку» кріпиться гніт, а потім чаша наповнюється маслом або попередньо розтопленим натуральним воском. Якщо в таку свічку увіткнути гвоздику, то аромат стане просто чарівним.

Варіацій з апельсином досить багато. Ось ще один приклад: помандер (великий апельсин) можна «засіяти» паличками гвоздики. Можете викласти візерунок з гвоздики геометричним або хитромудрим - на ваш розсуд. Найголовніше - щодня повертати фрукт для рівномірного висихання. Якщо ви хочете підсилити аромат Помандер, збризніть його ефірним маслом апельсина або гвоздики.

Зимове «попурі»

До новорічних свят можна підготувати «Зимове попурі». Для цього збираються і висушуються часточки або кружечки апельсинів, лимонів, яблук, палички кориці, пучки перцю чилі. Можна також сушити їстівні «прикраси» цілком, попередньо зробивши надрізи зверху вниз. Таке «попурі» буде добре виглядати в красивій вазі або в вигляді еко-гірлянди на ялинці.

Готуй аромати ... з літа!

з літа

Для ароматизації приміщення можна використовувати мішечки з сушеними травами. Такий аромамешочек не тільки приємно пахне, але і позитивно впливає на емоційний стан людини. При виготовленні мішечків слід дотримуватися деяких правил. Наприклад, основним повинно бути тільки одна рослина, інші лише його доповнюють. Для посилення аромату рослин можна додавати до них ефірні масла.

підбадьорливий кави

Ось один з «швидких» способів ароматизації - смажені кавові зерна. Обсмажте зерна на сковороді, а потім висипте на плоску тарілку і насолоджуйтеся чудовим запахом кави.

Якщо відмовитися зовсім від використання освіжувачів повітря не виходить, намагайтеся хоча б відмовитися від використання синтетичних ароматизаторів в дитячій кімнаті. Віддавайте перевагу тверді форми освіжувачів аерозолям.

Перш ніж взяти такий продукт, подумайте: чи дійсно суміш хімічних елементів, які осідають в організмі після використання ароматизатора, подарує свіжість, свято і добре самопочуття?