Як створити вдома приємний аромат і в кожній кімнаті свій

  1. Навіщо потрібні аромати для дому
  2. Як вибрати аромат для дому
  3. Передпокій
  4. кухня
  5. вітальня
  6. спальні
  7. Як створити приємний аромат в будинку
  8. аерозолі
  9. аромасвічки
  10. аромапалички
  11. аромалампи
  12. Ароматичний мішечок - саше

Дорогі друзі, вітаю вас з Новим роком та Різдвом

Дорогі друзі, вітаю вас з Новим роком та Різдвом! Бажаю вам міцного здоров'я, благополуччя і процвітання! Нехай у вашому домі завжди буде тепло і затишно!

От саме про затишок я сьогодні хочу поговорити. Всі ми, так чи інакше, намагаємося створити в своєму будинку або квартирі приємну атмосферу. Купуємо гарні меблі, штори, килими, всякі дрібнички, в загальному, створюємо комфортну домашню обстановку.

Але є ще один спосіб створити приємну ауру в квартирі - це запах. Ще в давнину помітили, що деякі аромати не просто наповнюють оселю тонкої вуаллю затишку, але і захищають його від зла. Тому їх давно вже розділили на групи, кожна з яких виконує свою функцію.

Навіщо потрібні аромати для дому

Як я вже сказала, аромати потрібні не тільки для того, щоб в будинку був приємний запах, вони ще розслаблюють, зцілюють, очищають і захищають.

Очищаючі аромати проганяють погану ауру і тяжкі думки. У давнину люди брали висушені гілочки м'яти, берези, звіробою, дуба, підпалювали їх і проносили по всьому будинку. Це робилося для того щоб вигнати за поріг всю негативну енергію. Такі дії проводилися в обов'язковому порядку після того, як в будинку побував злий і заздрісний гість. Клали біля палаючої свічки полин або м'яту, чи не підпалюючи їх, вони вірили, що тоді з дому обов'язково підуть всі сварки і негаразди.

Якщо говорити про очищення, то я б сюди додала рослини, які не володіють яскраво вираженим ароматом, але незважаючи на це чудово чистять приміщення - алое, каланхое, хлорофітум.

Розслаблюючі аромати володіють релаксуючим ефектом. Особливо цінними є запахи, що дарують зцілення, наприклад, хвоя, адже вона має протимікробні властивості. Так що ялинка або сосна - це не тільки новорічне прикраси будинку, а й чудове очищення від негативної енергії і мікробів.

Як вибрати аромат для дому

Для будинку або квартири не варто підбирати один аромат, кожна кімната має определеннолй функцією і повинна мати свій неповторний запах. Як правильно вибрати інтер'єрні аромати? Давайте розбиратися.

Передпокій

Передпокій - це місце зустрічі гостей, тому вона повинна всім своїм виглядом випромінювати гостинність. Допоможе вам в цьому цитрусове масло (апельсина або лимона). Капніть пару крапель на килимок біля дверей, і кожен гість, який входить в ваш будинок, буде просто зачарований ім.

кухня

Для кухні важливо підібрати аромати, які здатні нейтралізувати стійкі і нав'язливі запахи. З цим чудово впораються м'ята, лимон, розмарин. Крім цього, до природних абсорбентам відносяться мелену каву і часточка лимона, вони теж прекрасно нейтралізують важкі запахи.

А ось гвоздика, кориця, ваніль або майоран створять таке умиротворення, що кухня стане улюбленим місцем для вашої сім'ї.

До речі, спробуйте виростити на підвіконні ароматні трави такі, як базилік, розмарин. Вони стануть приємним і корисним доповненням для вашої кухні.

вітальня

Вітальня - це місце для зустрічі гостей, вона повинна мати у своєму розпорядженні до дружній обстановці і комфортному спілкуванню. Для цього скористайтеся ефірними маслами мандарина, іланг-іланг і грейпфрута.

спальні

Спальня - територія відпочинку та сну, тут важливо добре розслабитися і відновити свої сили. Для таких цілей ідеально підходять троянда, хміль і конюшина, вони забезпечать вам глибокий і здоровий сон.

А тепер я вам докладно розповім які аромати і як на нас впливають, а ви самі вирішите де його застосувати:

  • Освіжаючу дію - лаванда, мандарин, апельсин, ялиця, м'ята, лимон.
  • Підвищує працездатність - жасмин.
  • Розслабляє і заспокоює - іланг-іланг, базилік, сандал, ваніль, кедр, кріп, герань, ромашка, лаванда, меліса, мімоза, троянда, бігарадія.
  • Стимулююча дія - коріандр, гвоздика, м'ята, вербена, розмарин, ялівець, лимон.
  • Гармонізує - герань, жасмин, майоран, мандарин, мімоза, гальбанума, апельсин, троянда, сандал.
  • Надає на нас чуттєве дію - бігарадія, апельсин, троянда, сандал, бергамот, герань, жасмин, кардамон, мандарин, іланг-іланг.

Надає на нас чуттєве дію - бігарадія, апельсин, троянда, сандал, бергамот, герань, жасмин, кардамон, мандарин, іланг-іланг

Як створити приємний аромат в будинку

Як наповнити свій будинок приємним ароматом? Сьогодні в цьому немає ніяких проблем, сучасна промисловість випускає велику кількість різних пристосувань для того, щоб охопити будинок чарівним запахом.

аерозолі

Звичайно, це не найкращий спосіб ароматизувати свою квартиру. Такі парфуми для дому штучні, синтетичні, для мене вони неприємні, та й здоров'ю шкодять дуже сильно.

аромасвічки

Зараз воскові аромасвічки продають всюди, вони виділяють запах, навіть якщо їх не запалюють. Такі свічки можна ставити не тільки на поличку, а й в шафу, наприклад, з постільною білизною. Тканина швидко просочується ароматом і довго його тримає. Думаю, багатьом сподобається вкладатися спати в пахучу постіль.

аромапалички

Для того щоб зробити вдома приємний запах краще купувати палички без стрижня, але якщо вам знайти такі не вдалося, тоді підійдуть звичайні білі, покриті пилком. У будь-якому випадку який би вибір ви не зробили, не поспішайте розкручувати паличку до кінця, інакше ваша кімната заповниться задушливим запахом. Цілком буде досить, щоб згоріло всього лише кілька сантиметрів.

аромалампи

Аромалампи є пристосування, всередину якого наливається вода і додається пару крапель ефірного масла. Знизу він підігрівається свічок. Така лампа несе в собі дві функції, перша - поширення тонкого і приємного запаху з дому, а друга - декоративна, дуже красиво весь цей процес виглядає ввечері.

Ароматичний мішечок - саше

Саші можна придбати в аптеці або зробити його своїми руками. Для цього потрібно пошити мішечок з натуральних тканин, бавовни або льону, і заповнити його щільно різними травами одного виду або сумішшю. Для саше можна використовувати не тільки засушені рослини, але і різні прянощі, насіння. У зимовий час поставте саше на опалювальну батарею і ваша квартира наповниться чарівним ароматом.

Ми всі любимо аромати, тільки у кожного з нас він свій. Хтось любить пряні, хтось запахи польових трав, кому-то по душі квіткові пахощі або кондитерський варіант. Головне, знайти той, що буде окриляти, надихати і дарувати гарний настрій. Я хочу побажати щоб у ваших домівках завжди було затишно, тепло і комфортно, нехай в них кожен день панує аромат любові, радості і веселощів.

Я всім бажаю щастя, Наталя Мурга

Дорогі мої читачі, якщо Вам сподобалася стаття, залиште, будь ласка, свій відгук. Ваша думка дуже важлива для створення блогу Цікаві та корисним.

Подаруйте Вашим друзям можливість прочитати цю статтю теж. Все що для цього потрібно, натиснути на кнопки соціальних мереж і поділитися з ними інформацією.

Натискаючи кнопку "Відправити", я даю згоду на обробку особистих даних і приймаю політику конфіденційності

Як правильно вибрати інтер'єрні аромати?