Існує реальна, реальна машина часу, в якій можна ненадовго повернутися в минуле і побачити, наприклад, як виглядав той чи інший сайт кілька років тому. Думаєте, нікому не потрібні копії сайтів кількарічної давнини? Помиляєтеся! Для дуже багатьох людей сервіс з архівування інформації вельми корисний.
По-перше, це просто цікаво! З цікавості і від надлишку вільного часу можна подивитися, як виглядав улюблений, популярний ресурс на зорі його народження.
По-друге, далеко не всі власники сайтів ведуть свої архіви. Знати місце, де можна знайти інформацію, яка була на сайті в якийсь момент, а потім пропала, не просто корисно, а дуже важливо.
По-третє, саме по собі порівняння є найважливішим методом аналізу, який дозволяє оцінити хід і результати нашої діяльності. До речі, при проведенні аналізу веб-ресурсу дуже ефективно використовувати ряд методів порівняння.
Тому наявність надзвичайно унікального архіву веб-сторінок інтернету дозволяє нам отримати доступ до величезної кількості аудіо-, відео- і текстових матеріалів. За твердженням розробників, «інтернет-архів» зберігає більше матеріалів, ніж будь-яка бібліотека світу. Ми потрапили в правильне місце!
Що потрібно, щоб знайти копії сайтів інтернету
Для того, щоб відправитися в минуле, потрібно перейти на сайт archive.org і скористатися пошуковим рядком.
Простий пошук в архіві збережених сайтів видає нам посилання на всі збережені копії запитуваної сторінки.
Із цього скриншота видно, що сайт kopilkasovetov.com був створений у 2012 році (До речі, важливо відзначити, за допомогою практично ідеального хостингу Спрінтхост - рекомендую!). Перемикаючись на потрібний нам рік, можна побачити дати, виділені кружечками, це і є дати збереження копії сайту. Наприклад, в 2015 році, поки можна буде побачити тільки одну копію від 7 лютого.
Звичайно, це приголомшливий ресурс! Адже тут індексуються і архівуються всі сайти інтернету! Це не тільки скріншоти ... Маючи в руках такий інструмент, можна відновити масу втраченої згодом інформації.
Треба зауважити, що, безумовно все відновити однозначно не вийде, так як якщо на сторінках сайту використовуються елементи Java Script, або скрипти або графіка взяті зі стороннього сервера, то на відновлення такої інформації розраховувати не доведеться. Тому для збереження даних свого сайту потрібно ставитися з особливою увагою, незважаючи ні на що.
Користуючись нагодою, я зробила скріншоти і відновила в пам'яті, як виглядав мій сайт, починаючи з 2012 року. Цікаво подивитися))
Сайт буквально недавно «народився»)) Січень 2012 ...
Проходить час, і хочеться щось змінити ... Кінець 2012-го.
Напевно, пора вже щось міняти. 2013-й. Це тема, яка і сьогодні встановлена на моєму сайті.
До зміни теми ставлюся з обережністю, так як пам'ятаю останній «переїзд», після якого кілька місяців відновлювала відвідуваність сайту. Якось не дуже вдало вийшло.
Сподіваюся, що і моїм читачам ця чудова інтернет-бібліотека - «машина часу» зможе допомогти переміщатися в часі, коли вони цього захочуть. Подивіться, як виглядали раніше деякі сайти, ще за часів свого зародження. Якими раніше були google або яндекс, можна побачити тільки на archive.org, аналогів у цього ресурсу немає. Приємної подорожі, друзі!
Скарбничка ефективних рад