Незабутня архітектура Барселони

  1. Місто контрастів
  2. Це потрібно бачити
  3. Ще цікаве:

Яскраву, самобутню і дуже різну барселонську архітектуру досить складно описати словами. Цей іспанське місто поєднує в собі класику і модерн, старе і нове, залишаючись не просто барвистим, а неповторним. Недарма Барселона славиться серед туристів як місто, де приємно просто так прогулюватися вулицями, насолоджуючись навколишньою атмосферою.

Місто контрастів

Місто контрастів

Професійні архітектори високо оцінюють саму планування міста. У багатьох будівель в місті скошені кути - це так званий стиль «зрізаною кромки», який дозволяє зробити перехрестя вулиць більш просторими. Крім того, за рахунок подібного стилю з'явилася можливість обладнати деякі будинки затишними терасами - що саме по собі додає зовнішності міста дуже доброзичливий вигляд.

Деякі туристи називають Барселону містом контрастів. І, справді, тут можна знайти класичні приклади стриманого готичного стилю, які мирно сусідять із сучасними архітектурними рішеннями. І, звичайно ж, не можна не згадати про «перлині» Барселони - величної базиліці Саграда Фамілія, Соборі Святого сімейства, який височіє над містом, гордо демонструючи відразу чотири архітектурних напрямки.

Але, звичайно, архітектура Барселони - це не тільки творіння великого Гауді, хоча його вплив добре помітно. Сучасні архітектори, які проектують міські будівлі, набагато вільніше користуються яскравими фарбами і незвичайними формами. Створюється враження, що геній Гауді надає на них вплив і донині, допомагаючи вийти за класичні рамки. Чарівні творіння Гауді, натхненного органічними формами і природними образами, надають місту неповторний вигляд.

Талановиті архітектори і проектувальники з усього світу внесли свій внесок у створення сучасної Барселони. Місто, в деякому розумінні, є «майданчиком для експериментів», яку вільно використовують сучасні майстри, створюючи свої яскраві шедеври. Античні споруди дивовижним чином поєднуються з цими витворами, що не менше, ніж класичні собори і церкви, заслуговують на увагу туриста.

Це потрібно бачити

Це потрібно бачити

Прибувши до Барселони, варто обов'язково поглянути не тільки на Собор Святого сімейства, але і на сучасну вежу Торре Акбар, вибудувану за проектом Жана новел в 2005-му році. Стіни вежі виблискують різними відтінками, а сама будівля являє собою гігантський «гейзер», втілений у камені. Дизайн обраний не випадково - вежа Торре Акбар служить головним офісом барселонській водної компанії. Цікаво, що в конструкції будівлі були використані цілих три «покриву» - скло, залізо і кольорові вітражі.

Ще один вартий згадки архітектурний шедевр Барселони - «форум» архітекторів Герцога і Мойрон, по праву заслуговує звання великого творіння. Форум був створений як яскравий приклад так званої вітринної архітектури, з великими ділянками вільного простору, що створює загальне враження легкості.

Добре відома серед туристів і так звана «Риба» авторства Франка Джеррі. «Риба» вважається чимось середнім між статуєю і будівлею і, по суті, не має ніякого практичного застосування. Мерехтлива, сяюча безліччю відтінків «Риба» дійсно нагадує вільно пливе у відкритому океані істота. Ця споруда вражаюче виглядає, особливо якщо дивитися на нього здалеку. Сама «Риба» порожня всередині, що надає їй ще більшу легкість.

Нарешті, відвідуючи Барселону, не можна пройти повз «Олімпійського вогню» авторства Сантьяго Каталавром, одного з найбільш популярних і талановитих архітекторів Іспанії. Ця добірно вигнута скульптура, яка прагне в небеса, добре помітна здалеку - на площі перед «вогнем» можна провести не одну годину, милуючись плавними формами скульптури.

А якщо прогулюючись по місту ви раптом заблукаєте, то гостинні іспанці обов'язково покажуть Вам дорогу.

Читати ще: Така різна Іспанія


Ще цікаве:

Всі статті про іспанську та Іспанії
Всі статті про вивчення мов