Warspot: спізнився месник Avenger I

Все, чим запам'яталася читачам військово-історичного сайту Warspot минулий тиждень і не тільки, тепер і на нашому порталі.

Warspot

Про британських винищувачі танків в роки Другої світової добре скаже злегка перероблена приказка: англійці повільно запрягають і повільно їдуть. Взяти хоча б Challenger I. Перший дослідний зразок був готовий ще влітку 1942 року, а в серію танк-винищувач пішов з березня 1944 року. До кінця війни випустили менше 200 таких машин. А, наприклад, Avenger I і зовсім не встиг на війну. На відміну від Challenger I це був вже повноцінний винищувач танків, в його конструкції врахували колишні помилки. Але розробка виявилася занадто довгою ...

Але розробка виявилася   занадто довгою

Головними завданнями армійської авіації на зорі її існування були зв'язок і коригування дій артилерії. Ця функція залишилася актуальною і після Першої світової. У Німеччині поряд з корегувальника Henschel Hs.126 з'явився легкий зв'язковий літак Fiesler Fi.156 Storch, здатний злітати і сідати практично на п'ятачку. Проектувалися схожі літаки і в СРСР. При цьому тут всерйоз розглядалися й інші літальні апарати. Наприклад, автожир-коректувальник А-7 конструкції Миколи Ілліча Камова. Про проект.

Про проект

Здавалося б, що можна придумати в якості більш беззахисною мішені для автоматичних зенітних гармат, ніж повзе на висоті 100 метрів зі швидкістю 100 кілометрів на годину гігантська туша дирижабля? Хто наважиться кинути в атаку подібний апарат з його м'якою оболонкою і хисткою заскленій гондолою без єдиного сантиметри броні? Однак люди, які сидять в таких гондолах, часом самі були з заліза. Свідченням тому унікальний бій, що відбувся влітку 1943 року біля узбережжя Флориди. Як це було.

Як це було

Паперовий моделизм нерідко використовувався у військових цілях. Наприклад, з картону робили фігурки солдатів, що служили довідником по уніформі різних армій. А громадянська війна в Іспанії і зовсім стала справжнім полігоном «військового картону». Тут вперше стали масово випускатися набори для збірки картонних моделей танків. Серед них опинився і радянський Т-26, найчисленніший танк громадянської війни в Іспанії. Детальніше.

Детальніше

У 1991 році, на самому злеті СРСР, на екрани вийшов фільм «Нога» - кіноадаптація розповіді Вільяма Фолкнера, в якій від першоджерела залишилися лише загальні риси сюжету. Картина, знята групою дебютантів, виявилася одним з кращих радянських антивоєнних фільмів, але сьогодні про неї пам'ятають лише професійні кінознавці. Як так сталося, що про талановито знятому фільмі просто забули? Поговоримо про це в статті .

Поговоримо про це в   статті

Народжений в 1908 році в Чикаго в родині емігрантів з Російської імперії Ірвінг Девід Брегер до Другої світової війни встиг попрацювати на батьківській бойні, вивчити архітектуру, медицину і психологію. Але весь цей час він не переставав малювати карикатури. Отримавши в 1931 році університетський диплом психолога, Девід Брегер подорожував по світу, співпрацюючи з гумористичними журналами. А після повернувся додому, до ковбаси, але не закинув олівці і кисті. Далі.

Здавалося б, що можна придумати в якості більш беззахисною мішені для автоматичних зенітних гармат, ніж повзе на висоті 100 метрів зі швидкістю 100 кілометрів на годину гігантська туша дирижабля?
Хто наважиться кинути в атаку подібний апарат з його м'якою оболонкою і хисткою заскленій гондолою без єдиного сантиметри броні?
Як так сталося, що про талановито знятому фільмі просто забули?