Сьогодні стала вельми популярна різноманітна сувенірна продукція з нанесеними на неї зображеннями. Це можуть бути і майки, і гуртки, і килимки для миші, і ще багато-багато іншого. Такі предмети, що випускаються обмеженим тиражем, безумовно, багатьом припадуть до душі. І особливо, якщо клієнт сам докладе руку до їх створення. Володіти унікальною в своєму роді, але при цьому недорогий річчю мріє кожен, і в ваших силах виконати цю мрію.
Існують різні технології нанесення зображень на сувенірну продукцію, у кожної з яких є, як свої плюси, так і мінуси, але, безумовно, однією з найуспішніших на сьогоднішній день є сублімація або друк сублімації.
Друк сублімації - що це?
Друк сублімації є перенесенням якогось зображення зі спеціального паперу для сублімації на той чи інший предмет. Таке перенесення здійснюється шляхом нагрівання і супроводжується тиснуть впливом, яке надає спеціальний сублімаційний прес. При цьому фарба з паперу випаровується, проникаючи в матеріал предмета, на який переноситься зображення.
Цей спосіб друку не тільки дає яскраві повнокольорові зображення, а й гарантує стійкість малюнка, адже фарба при сублімації проникає вглиб матеріалу, і може бути пошкоджена лише при сильному нагріванні. Саме тому текстильні вироби, на які зображення нанесені за допомогою сублімації, рекомендується прасувати на низькій температурі.
Переваги бізнесу по сублімації
У сублимационного бізнесу є ряд безумовних переваг. І перш за все це невеликі початкові вкладення. Вартість всіх необхідних для початку роботи матеріалів складе близько 60-120 тисяч рублів. Для організації цього бізнесу не потрібно і великих площ. Для початку для забезпечення ваших потреб буде достатньо приміщення площею 4 м2.
Що важливо, процес нанесення зображень досить простий і не вимагає спеціальних знань і умінь. При наявності необхідного обладнання ви легко і швидко його освоїте.
Час на виготовлення одного виробу становить порядку 10 хвилин. А, значить, ви зможете виконувати досить великий обсяг замовлень. З огляду на, що торгова націнка на сувеніри такого роду складає близько 400-600%, це гарантує окупність вашого бізнесу протягом всього 2-3 місяців. Особливо, якщо ви приступили до справи напередодні свят, коли попит на сувеніри різко зростає.
Обладнання для сублімації
Устаткування для початку бізнесу по сублімації обійдеться відносно недорого. У числі предметів, які вам будуть потрібні, принтер, підключений до комп'ютера, Термопреси для сублімації на різних предметах і витратні матеріали, серед яких плівка для сублімації, спеціальний папір, чорнило для сублімації і, звичайно, предмети, на які буде здійснюватися перенесення зображень .
Серед принтерів для друку сублімації особливою популярністю у нас користуються пристрої фірми Epson. звичайнісінький принтер для сублімації від цієї фірми буде коштувати близько 5-10 тисяч рублів. Ви також можете придбати мультифункціональний пристрій, що об'єднує в собі функції принтера, сканера і копіра. Але, звичайно, обійдеться воно вже значно дорожче.
Існують також прилади для широкоформатного друку сублімації - плоттери. Тут примітні плоттери фірми «Mimaki». Однак подібні пристрої коштують значно дорожче звичайних принтерів. Вартість їх обчислюється вже не десятками, а сотнями тисяч рублів. Так що вони підходять скоріше для розширення бізнесу, ніж для його початку.
Термопреси
Про термопрес варто згадати окремо, адже це чи не головний елемент обладнання для сублімації, без якого про перенесення зображення не може йти й мови. Ми вже згадували вище, що зображення за допомогою сублімації можуть переноситися на найрізноманітніші предмети. Це і посуд, і текстиль, і настінні годинники і ще багато і багато іншого. Цілком очевидно, що для таких різних поверхонь потрібні різні преси. Вартість таких пристроїв варіюється в межах від 8 до 22 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в залежності від набору функцій, якими вона оснащена. І, якщо з термопрес для текстилю ще досить просто, то Термопреси для друку на кружках - зовсім інша справа.
Гуртки для нанесення сублімації сьогодні представлені великим асортиментом товарів, серед яких можна знайти вироби найрізноманітніших кольорів, форм і розмірів. Пивні і кавові гуртки, гуртки для латте, гуртки з ручками і без - чого тільки не випускають сьогодні виробники сувенірної продукції! Не кожен термопрес підійде для друку на таких різноманітних за формою і конфігурацій предметах. Тому на вибір такого пристрою слід звернути особливу увагу. У цьому випадку на виручку можуть прийти багатофункціональні Термопреси, такі, наприклад, як багатофункціональний прес 8 в 1. Цей пристрій підійде для друку, як на текстилі, так і на гуртках різних форм, бейсболках і тарілка. Ціна такого пристрою становить близько 35 тисяч рублів. Можна знайти моделі багатофункціональних пресів 5 в 1 або 6 в 1, ціна яких буде варіюватися в межах від 25 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Якщо ж ви спеціалізуєтесь на нанесенні зображень на продукцію якогось конкретного виду, можна обмежитися термопрессом для конкретних виробів: текстильним, кружечних, або тарілкові. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні невеликими фінансами для початку свого бізнесу, це може стати для вас оптимальним рішенням, адже такі Термопреси обійдуться вам значно дешевше.
Витратні матеріали
Вибір витратних матеріалів не менш важливий, ніж вибір самого обладнання. Що стосується чорнила для друку сублімації, тут все порівняно просто. Зазвичай виробники принтерів випускають так само і оригінальні чорнило для своїх виробів. Однак оригінальні ще не означає кращі. Так, чорнило, що випускаються фірмою «Mimaki», що виготовляє широкоформатні принтери для друку сублімації, за колірною гамою поступаються чорнила фірм «ECS» і «Manoukian», і до того ж коштують при цьому істотно дорожче інших чорнила на ринку витратних матеріалів.
Взагалі кажучи, комплект сублімаційних чорнил буде коштувати від 1500 до 35000 рублів залежно від фірми виробника і обсягу фарби. Чорнило, як і для звичайного принтера, продаються як в наборі, так і окремо. Серед фірм виробників у нас особливо відомі «Digistar», «Durafos», «Inksystem», а також вже згадані вище чорнило фірм «ECS» і «Manoukian». Ці чорнило підходять практично для будь-яких принтерів.
Крім чорнила вам буде потрібно також спеціальний папір для друку сублімації. Тут примітні марки «Durafos», «IST», «Lomond». Залежно від формату паперу та кількості аркушів в упаковці вартість на неї може варіюватися від 200 до 1000 рублів.
І, звичайно, вам буде потрібно власне сама сувенірна продукція, на яку будуть наноситися зображення. Зрозуміло, бажано, щоб асортимент даної продукції був досить великий. Не обмежуйтеся тільки майками, якщо вирішили зайнятися сублімації печаткою на текстилі. Адже можна робити наволочки, краватки, чохли на телефони, сумки і навіть оббивку на сидіння з нанесеними на них зображеннями. Пам'ятайте, чим більше буде асортимент пропонованих вами товарів, тим успішніше буде ваш бізнес.
Друк сублімації - що це?