- Класичний рецепт варення з дині
- Динне варення з бананом
- Динне варення з грушею
- Динне варення з гарбузовим корками
Зміст статті
Диня здатна знімати напругу і дратівливість. Також ягода допомагає тканинам швидше відновлюватися, стабілізує артеріальний тиск, покращує структуру волосся і стан дерми. Продукт нормалізує обмін речовин, містить в собі масу мінералів і вітамінів для всього організму.
Класичний рецепт варення з дині
- вода - 0,8 л.
- динна м'якоть - 2 кг.
- цукор - 2,2 кг.
- лимон - 1 шт.
- ванілін - 5 гр.
- Для приготування незвичайного варення наріжте соковиту ягоду на кубики. Паралельно поставте воду на плиту. Як тільки рідина завирує, закиньте в неї диню.
- Гасіть продукт на повільному вогні 6-7 хвилин. Виловите скибочки ягоди з ємності, помістіть на сито. Зачекайте, поки зайва вода стече.
- Вимийте цитрус, располовіньте гострим ножем, відіжміть сік в маленьку чашку. Наточити в відвар цукровий пісок, ванілін і лимонний фреш.
- Проварюють сироп деякий час до повного розчинення кристалів. Потім шматочки ягоди потрібно викласти в термостійкий контейнер і залити гарячим відваром.
- Зачекайте 10 годин, за відведений час варення знайде потрібний аромат. Перелийте солодку масу в емальовану тару, знову поставте на вогонь.
- Повторно проваріть сироп протягом півгодини. Дайте можливість складу охолонути. Розлийте ласощі по стерильним ємностей, закрийте капроном. Надішліть на зберігання.
Варення з дині з імбиром
- динна м'якоть - 1,9 кг.
- цукор - 1,3 кг.
- апельсин великий - 1 шт.
- свіжої імбир - 55 гр.
- мелена кориця - 4 гр.
- ваніль - 2 гр.
- Придбайте диню цукрового сорти, ягода виглядає як м'яч для регбі. Розріжте плід навпіл, наріжте на шматочки квадратної форми.
- Помістіть диньки в каструлю з емальованим покриттям, натріть в ємність корінь імбиру. Располовіньте апельсин, відіжміть сік в загальну тару.
- Засипте 150 гр. піску, перемішайте, дайте можливість продукту настоятися 2-3 години. Влийте 1,5 л. питної води, досипьте цукор, що залишився.
- Варіть суміш до повного розчинення крупинок. Протомитися складу після цього ще 20 хвилин. В результаті ви повинні отримати густу масу. При необхідності продовжите процес варіння.
- В кінці маніпуляцій наточити пряні спеції, розподіліть ласощі по банках, закатати. Дочекайтеся охолодження при кімнатній температурі, помістіть в холод.
Динне варення в мультиварці
- диня медова - 950 гр.
- пісок цукровий - 500 гр.
- лимонна кислота - 4 гр.
- ваніль - 2 гр.
- Обробити диньки, виріжте насіння, очистіть шкірку. Наріжте плід на квадратні шматочки, відправте м'якоть в мультічашу, всипте цукор.
- Виставите на кухонному приладі програму «Гасіння», готуйте продукт 3,5 години. Після заданого часу додайте лимонний порошок, перемішайте.
- Поставте програму «Варка на пару», чекайте появи пухирців. Не лякайтеся, якщо солодка маса буде рідкуватий.
- Далі слід поставити на мультиварці режим «Випікання», бланшуйте ягоду 35-45 хвилин, відкрийте кришку, періодично помішуйте.
- Простерилизуйте ємності зі скла, розлийте динну масу по банках, закатати звичним методом. Зберігайте варення в підвалі або в комори кімнаті.
Динне варення з бананом
- банани стиглі - 900 гр.
- диня - 1,5 кг.
- лайм - 8 шт.
- цукор - 1,5 кг.
- коньяк - 40 мл.
- Помістіть підготовлену м'якоть дині в каструлю, присипте необхідною кількістю цукру. Накрийте тару марлевою тканиною, залиште ягоду на добу.
- Після закінчення часу вимийте лайм, розрубати 5 примірників на дві частини, відіжміть сік з плодів в загальну каструлю. Надішліть ємність з продуктами на піч, тушкуйте компоненти 30-40 хвилин.
- При варінні варення не забувайте перемішувати інгредієнти. Що залишився цитрус наріжте часточками з шкіркою, порубати м'якоть бананів на колечка. Додайте продукти в каструльку.
- Проварюють складові до пюреобразного стану. Враховуйте, що процес томління повинен проводитися на повільному вогні. Перемішайте масу, готуйте до загустіння.
- Розлийте в порційні ємності, закатати звичним способом. Переверніть банки, на наступну добу приберіть варення в холодильник.
Варення з дині з грейпфрутом
- диня (м'якоть) - 1 кг.
- цукор - 750 гр.
- грейпфрут - 1 шт.
- Поріжте м'якоть ягоди на шматочки в формі кубиків, помістіть в пластиковий таз, присипте цукром. Залиште диню на 10-12 годин. За відведений час продукт пустить сік.
- Перекладіть настоявся диню в металеву тару, поставте на середній вогонь. Після закипання зменшіть потужність плити, проварюють масу не менше 8 хвилин.
- Вимкніть газ, залиште відвар на добу. Після цього знову повторіть маніпуляцію варіння протягом чверті години. Вимкніть конфорку, чекайте 7 годин.
- Наріжте митий грейпфрут з цедрою на маленькі скибочки, закиньте в каструлю до дині. Томіть масу 20 хвилин.
- Паралельно простерилизуйте баночки, розлийте готове варення, закрийте ємності капроном. Зберігайте варення в коморі.
Динне варення з корицею
- кубики дині - 1,9 кг.
- лимон - 2 шт.
- цукор - 950 кг.
- кориця свіжомелених - 7 гр.
- Закиньте підготовлені динячі шматочки в товстостінну каструлю. Видавіть сік з цитрусів, всипте 300 гр. цукру. Залиште компоненти на кілька годин.
- Тим часом налийте 1 л. питної води в ємність, всипте залишки піску. Надішліть на плиту, варіть сироп. Як тільки гарячий склад приготується, залийте ним настоявся диню.
- Перемішайте складові, поставте каструлю на малий вогонь. Уварюють варення до готовності. Коли маса загусне, вимкніть плиту. Всипте корицю, перемішайте.
- Розподіліть диняче ласощі по сухим чистим баночках, закатати залізними кришками. Зберігайте варення в потрібному приміщенні з низькою температурою.
Динне варення з грушею
- диня розібраний - 850 гр.
- груша стигла - 1 кг.
- цукор - 900 гр.
- вода - 0,5 л.
- перець рожевий горошком - 25 шт.
- есенція грейпфрута - 110 мл.
- Промийте груші, видаліть зайву вологу вафельним рушником. Зріжте з плодів все зайве, включаючи серцевину. Порубати на скибочки з оболонкою.
- Окремо приступайте до варіння цукрового сиропу. Після утворення прозорого складу закиньте грушеві часточки. Проваріть масу в цілому 3 рази по 5-7 хвилин.
- У проміжках чекайте повного охолодження солодкого складу. Паралельно порубати динну м'якоть на шматочки. Надішліть ягоди в грушевий масу. Додайте горошковий перець або подрібніть його в спеціальному приладі.
- Повторіть уваривание цукрової ягоди схожим методом, що і грушу. За 2 хвилини до закінчення останньої маніпуляції влийте есенцію грейпфрута. Розподіліть ароматні ласощі по ємностей, закрийте капроном. Зберігайте в прохолодному місці.
Динне варення з яблуками
- яблука - 500 гр.
- динна м'якоть - 1,4 кг.
- цукор - 550 кг.
- цедра лимона - 1 шт.
- Займіться стерилізацією банок і кришок, після цього вимийте цитрус і яблука. Пропустіть підготовлену медову ягоду через блендер. Перелийте отриману кашку в тару з емальованим покриттям.
- Всипте до пюре цукровий пісок, гарненько вимісіть. Увімкніть вогонь на мінімум, млоїте склад, постійно помішуючи. Уварюють масу до густої консистенції. Дрібно покришите яблука. Продовжуйте процедуру.
- Натріть цитрусову цедру на тертці, наточити до загального складу. Гасіть масу 5-7 хвилин. Вимкніть плиту. Порційно розлийте солодку суміш по скляних банках, закрийте кришками. Зберігайте в підвалі, уникайте попадання сонячних променів.
Динне варення з гарбузовим корками
- диня - 500 гр.
- кірки кавуна - 450 гр.
- цукор - 550 гр.
- вода - 0,6 л.
- Зріжте з дині тонкий шар оболонки, так само поступите з гарбузовим корками. Наріжте продукти на невеликі шматочки зручним для вас способом.
- Влийте в чашку воду, трохи посоліть. Помістіть нарізані шматочки до складу на півгодини. Далі продукт потрібно перемістити в окріп на 8-10 хвилин.
- Паралельно зваріть сироп за класичним рецептом. Дістаньте диню і кірки кавуна з гарячої води, перекладіть в суху термостойкую ємність. Залийте продукт готовим сиропом.
- Надішліть масу на плиту, варіть в 3 етапи, доводячи склад до кипіння. Проміжок між процедурами повинен бути не менше 2,5 годин. Далі розфасуйте готове варення по скляних банках, закатати. Укутайте ковдрою, почекайте добу.
Варення з дині і апельсинів
- апельсини - 2-3 шт.
- порубана диня - 1,5 кг.
- вода - 0,7 л.
- цукор - 2 кг.
- Порубати диньки в довільному порядку, покладіть в залізну чашку. Засипте м'якоть ягоди 0,5 кг. цукру. Перемішайте компоненти, залиште на 3 години при кімнатній температурі.
- Далі приступайте до варіння сиропу. З'єднайте цукор, що залишився з водою, приготуйте солодку рідину. Через деякий час залийте диню гарячим солодким складом.
- Ретельно перемішайте інгредієнти, накрийте тканиною на добу. Залиште солодку масу настоюватися. Після цього відокремте сироп від м'якоті, відправте кип'ятити.
- Знову залийте гарячою масою диню. Повторно наполягайте продукт 8-10 годин. Через деякий час порубати апельсини на маленькі кубики разом з цедрою, наточити до основної маси.
- Наостанок проваріть варення до густої консистенції, розподіліть в гарячому вигляді по чистим банкам. Зберігайте класичним способом в темному приміщенні.
практичні рекомендації
- Щоб приготувати варення з дині, потрібно вибирати досить тверді плоди, при цьому вони повинні відрізнятися своїм медовим смаком. Перевагою такої ягоди вважається те, що після приготування м'якоть не розвалюється.
- Перестиглі дині можна пропускати через кухонний комбайн і готувати на основі пюре смачний джем. Також якщо ви зібралися робити варення на основі корок кавуна, жорстку основу потрібно вимочити в солоному розчині. Подібні маніпуляції в подальшому допоможуть шматочках зберегти форму.
- Готове варення з дині виглядає досить красиво і привабливо. Відтінок сиропу буде в цілому залежати від сорту ягоди. Динячі часточки нарізайте в довільному порядку, їх форма впливає виключно на первозданний вигляд ласощі.
- Консистенція сиропу залежить від тривалості варіння інгредієнтів. Густота ласощі по більшій мірі не впливає на смак. Вживайте диняче варення з млинцями, випічкою, морозивом або сиром. Запасіться вітаміну на весь рік. Зміцнюйте здоров'я ласощами.
Зваріть диняче варення з допомогою запропонованих рецептів. Ви можете придумати своє ласощі самостійно з подібних фруктів. Експериментуйте з динним варенням на свій смак. З медової ягодою можуть відмінно поєднуватися ананас, ківі, манго, персики, інжир. Збагатите ласощі горіхами, фантазії немає меж.