Варення з брусниці: 10 рецептів як варити смачне брусничне варення

  1. Як варити смачне варення з брусниці: поради

Чудовий смак і цілющі властивості, якими наділене варення з брусниці, зробили його рецепт надзвичайно затребуваним по всьому світу.

З давніх часів жителям північних регіонів пощастило мати можливість варити чудове брусничне варення, а також робити інші заготовки на зиму з цієї унікальної ягоди. Саме в лісах північних широт і проростає пишна макро- і мікроелементами, вітамінами воістину цілюща для людського організму брусниця. Пізніше її почали активно культивувати, завдяки чому сьогодні кожен бажаючий може приготувати смачне варення з брусниці, що володіє наступними цінними властивостями:

  • брусниця відмінно зміцнює імунітет,
  • є профілактичним засобом від серцевих недуг,
  • застосовується для профілактики простатиту,
  • має сечогінний ефект,
  • рекомендується жінкам в післяпологовий період,
  • сприяє лікуванню подагри, ревматизму,
  • сприятливо впливає на роботу шлунково-кишкового тракту.

Завдяки всім цим здібностям брусниці свіжа ягода і продукти її переробки: варення, джеми, настойки, досить часто застосовуються в народній медицині. Таке «ліки» сподобається і дітям і дорослим, адже ягода в поєднанні з цукром і деякими додатковими компонентами, які додають в варення, набуває дивовижний інтригуючий смак.

Рецепт 1. Класичне варення з брусниці

Інгредієнти: 970 г брусниці, 1280 г цукру, 210 мл води.

Брусницю перебираємо, отбраковивая зіпсовані, непридатні до вживання ягоди. Перемиваємо, розкладаємо на застелене папером поверхні для висихання. Розміщуємо ягоди в глибоку миску, доливають окріп так, щоб він покривав брусницю. Через пару хвилин рідина з ягід зливаємо. У широкій посудині, призначеній для варіння варення, нагріваємо воду в зазначеному в рецепті кількості. Присипаємо цукор. Розмішуючи, проварюємо до розчинення. Засипаємо брусницю. Після закипання отставляем. Наполягаємо 7-10 годин. У другій підхід варимо до густоти - приблизно 20 хвилин. Переносимо в заздалегідь промиту і простерилізованих тару. Зберігаємо в холоді, накривши кришками з поліетилену.

Рецепт 2. Брусничне варення з яблуками

Інгредієнти: 1100 г брусниці, 1100 г яблук, 1100 г цукру, 160 мл води.

Брусницю сортуємо. Придатні до консервації ягоди перемиваємо, викладаємо обсихати. Яблука миємо, зачищаємо від плодоніжок, серцевини, шкірки. Цукор пересипаємо в таз або каструлю, покриту емаллю. Доливаємо води. Перемішуючи, розчиняємо цукор, не допускаючи його карамелізації - при необхідності доливаємо ще трохи рідини. Яблука ріжемо на однакові невеликі часточки. Розміщуємо їх разом з брусницею в сироп. Швидко кип'ятимо 1 хвилину. Остужаем без кришки 3 години. Знову швидко прогріваємо, довівши до кипіння. Відставляємо ємність з яблучно-брусничний сумішшю на 2,5 години. При повільному нагріванні варимо до густоти, регулярно знімаючи піну і помішуючи. Перекладаємо в стерильні баночки. Закочує.

Рецепт 3. Ароматне варення з брусниці з яблуками і спеціями

Інгредієнти: 970 г брусниці, 340 г яблук солодких сортів, 960 г цукру, 290 мл води, 4-5 г кориці, 2 г ваніліну, 75 г лимона.

Яблука, брусницю добре промиваємо. Яблука зачищаємо, ріжемо тонкими пластами, скроплюємо соком лимона. З промитого лимона натираємо цедру. Зрізану яблучну шкірку і серцевини розміщуємо в каструлі. Доливають воду. Кип'ятимо 3 хвилини. Відціджуємо в іншу глибоку каструлю. Всипаємо брусницю, шматочки яблук. Бланшуємо їх у відварі 2 хвилини. Зціджуємо рідина в таз або ж широку каструлю. Присипаємо цукор. Прогріваємо до його розчинення. Бланшовані ягоди і фрукти пересипаємо в сироп. Повільно нагріваючи, розмішуємо. Варимо, заважаючи, півгодини. За 15 хвилин до закінчення присипаємо ванілін, корицю, натерту цитрусову цедру. Фасуємо в невеликі стерильні баночки, які потім слід герметично закупорена.

Рецепт 4. Брусничне варення з яблуками і горіхами

Інгредієнти: 540 г яблук, 540 г брусниці, 330 г волоських горіхів, 1080 г цукру.

Моєму брусницю, видаляючи в процесі зіпсовані ягоди. Яблука промиваємо, зачищаємо, розрізаємо на дольки. З горіхів знімаємо шкаралупу, дрібно кришимо їх ножем. У широку ємність викладаємо шарами ягоди, яблука, цукор, горіхи. Ставимо на слабкий вогонь. Прогріваємо, розмішуючи. При недостатньому сокоотделеніе можна долити трохи води. Проварюємо 12 хвилин, постійно заважаючи. Відставляємо до повного охолодження. Варимо ще 10-12 хвилин. Охолоджуємо. Третя стадія варіння проводиться до загустіння - зазвичай це займає не більше 15 хвилин. Розкладаємо в чисті баночки. Зберігаємо в холоді.

Рецепт 5. Варення з брусниці з грушею

Інгредієнти: 520 г брусниці, 690 г груш, 510 г цукру, 65 г лимона, 310 мл води.

Груші промиваємо, зачищаємо від шкірки. Цілісні очищені груші кладемо в миску, заливаємо водою. Видавлюємо до них сік лимона. Трьом цедру з попередньо ретельно вимитого лимона. Брусницю перемиваємо під проточною водою. Грушеву шкірку, брусницю, цедру переносимо в каструлю. Доливають 310 мл води. Проварюємо 12 хвилин. Протираємо суміш крізь сито в ємність для варіння варення. Вимочені груші розрізаємо на тонкі пластинки, виймаючи в процесі серцевину. Присипаємо шматочки груш до брусничним пюре. Додаємо цукор. Варимо, видаляючи з поверхні пінку, близько 40 хвилин. Кладемо в простерилізованих тару. Закочує.

Рецепт 6. Брусничне варення П'ятихвилинка

Інгредієнти 1650 г брусниці, 1050 г цукру.

Брусницю моєму, в процесі отсортіровивая гілочки, зіпсовані ягоди. Чисту перебраний брусницю обшпарюємо окропом. У толстодонной каструлі або тазу, покритому емаллю, перекладаємо шарами брусницю з цукром. Відставляємо ємність з зацукрованої ягодою на півгодини-годину до виділення соку. Після поміщаємо її на вогонь. Кип'ятимо, проварюємо приблизно 5 хвилин. Розфасовуємо по підготовлених баночках. Зберігаємо в холоді.

Рецепт 7. Варення з брусниці в мультиварці

Інгредієнти: 550 г брусниці, 320 г цукру, 34 мл соку лимона.

Брусницю ретельно миємо. Відбираємо придатні до консервації ягоди. У чашу мультиварки кладемо шарами брусницю, пересипаючи їх цукром. Вливаємо цитрусовий сік. Виставляємо режим «Гасіння» з часом 60 хвилин. В мультиварці бажано вийняти паровий клапан або ж повернути його так, щоб пар виходив назовні. Також регулярно необхідно перемішувати ягідну масу і видаляти пінку. Після закінчення режиму витримуємо варення 1,5-2 години на підігріві. Фасуємо в банки, які попередньо простерилізувати.

Рецепт 8. Варення з чорниці та брусниці

Інгредієнти: 550 г брусниці, 550 г чорниці, 550 г цукру, вода.

Перебираємо брусницю та чорницю, залишаючи для варіння варення ягоди середнього ступеня зрілості. Перемиваємо, даємо злегка обсохнути. У каструлю викладаємо чорницю, брусницю, доливають воду в такій кількості, щоб вона покрила ягоди. Бланшуємо їх до м'якості. Перетворюємо масу в пюреобразной стан, використовуючи блендер, сито або м'ясорубку. У широкій ємності, покритої емаллю, розміщуємо цукор, вливаємо ягідне пюре. Повільно нагріваючи, кип'ятимо до густоти. В процесі регулярно заважаємо варення, знімаємо пінку. Розкладаємо загуслий десерт по стерильним банкам. Зберігаємо, прикривши кришками з поліетилену, в холоді.

Рецепт 9. Варення з замороженої брусниці

Інгредієнти: 960 г замороженої брусниці, 590 г цукру, 140 г води.

Заморожену брусницю поміщаємо в каструлю. Доливають воду. При повільному нагріванні доводимо до закипання. Варимо 16 хвилин, акуратно помішуючи. Вимикаємо вогонь, засипаємо цукор. Періодично розмішуємо до повного його розчинення, не нагріваючи. Видаляємо з поверхні брусничної маси піну. Перекладаємо варення в чисту тару. Закупорюють. Розміщуємо наповнені банки горловиною вниз до повного охолодження. Зберігаємо в холоді до 4 місяців.

Рецепт 10. Варення з брусниці та кабачків

Інгредієнти: 960 г кабачків, 340 г брусниці 1320 г цукру, 110 мл води.

Брусницю сортуємо, зрілі ягоди перемиваємо під проточною водою. Обшпарюємо окропом. Даємо стекти рідини з поверхні ягід. Кабачки обполіскувати, зачищаємо від шкірки. Ріжемо кубиками розміром 1,5х1,5 см. У тазу або каструлі, використовуваної для готування варення, розводимо цукор в воді. Всипаємо брусницю, кубики кабачків. Повільно нагріваємо, перемішуючи. Варимо до прозорості кабачків. Знімаємо пінку, розкладаємо по стерильним банкам.

Як варити смачне варення з брусниці: поради

Приготувати на зиму корисне брусничне варення, підкреслити його смакові нотки і наповнити блюдо ароматом, допоможуть наступні секрети:

  1. Щоб позбутися властивої брусниці гіркуватості, її потрібно перед початком приготування ошпарити окропом або ж пробланшировать пару хвилин у воді.
  2. Дану ягоду можна відмінно поєднувати з багатьма іншими ягодами, фруктами і навіть овочами. Вони злегка розбавлять насичений брусничний смак, дадуть можливість смаковими характеристиками страви заграти по-новому. Особливо популярний такий десерт, зварений з брусниці з яблуками.
  3. При виборі додаткових компонентів варто віддавати перевагу некислим фруктам, так як в самій брусниці міститься досить кислоти.
  4. Щоб зберегти в варення цільну структуру брусниці, використовується багаторазова нетривала варіння. Це ж буде сприяти збереженню максимальної кількості вітамінів.
  5. Якщо рецепт пропонує варити перемелене варення, для подрібнення брусниці відмінно підійдуть блендер, м'ясорубка, металеве сито. Перед цим ягоду потрібно злегка розм'якшити в воді або на пару.

Варення з брусниці давно завоювало величезну популярність в країнах північної частини Євразії, де і росте ця воістину чудодійна ягода. Брусниця - один з небагатьох лікувальних продуктів, практично не мають протипоказань. Цікаві незвичайні смакові характеристики страви під назвою брусничне варення зробили його улюбленими ласощами жителів різних країн. Сьогодні цю ягоду стали вирощувати далеко за межами місць її початкового зростання. Тепер поласувати неповторним наповненим вітамінами ягідним десертом може кожен любитель корисних натуральних солодощів.