Звичайне варення з агрусу не зовсім підходить для дієти, спрямованої для схуднення. У старих довідниках по дієтології говорилося, що будь-який худне може дозволити собі аж цілих 2 чайні ложки варення. Дозвольте, але хто у нас дійсно може їсти варення чайними ложечками? Є такі серед нас? Якщо і є, вони статей на сайтах схуднення не читають, і про варення знають не з чуток. Тобто варити вміють, їдять, не бояться, і не треба їм теорій ніяких про варінні правильного продукту з хорошим подсластителем в потрібну фазу місяця. А якщо серйозно, дієтичне варення теж не слід їсти тазиками. Ті ж підсолоджувачі - не найкращий для печінки продукт, та й шлунково-кишкового тракту може збунтуватися. Але зварити-таки можна, особливо якщо є агрус і купа вільного часу. І місце в холодильнику, при всій дієтично, варення на підсолоджувач краще зберігати саме там.
Як варити варення з агрусу
Перш за все, відмінності від звичайного «цукрово-пісочного» варення мінімальні. Вам тільки доведеться трохи більше часу витратити на перемішування продукту, і трохи більш ретельно позбавлятися від кісточок і плівок, що покривають ягоди. Якщо в цукрі вони карамелізуются і виходить смачно, то з подсластителем нічого такого не відбувається, і будуть вони стирчати смутними колодами посеред маси варення.
Загалом, щоб варити варення, треба багато терпіння. Спочатку агрус миють, і гострими ножицями (ножем можна порізати пальці і все навколо, але не потрапити по «носику» і «хвостику») обрізають передні і задні частини ягід. Потім їх обдають окропом в друшляку і залишають стекти. Після цього кожну ягідку треба руками очистити від плівки. Отримане можна варити. Ну а ті, хто не переносить кісточку, повинні протирати ягоди через сито або подрібнювати блендером і протирати вже готове пюре. Це, до речі, хороший спосіб для тих, хто не бореться за титул «найкраща господиня» і не має часу на метушню з чищенням від шкірки. Можна і просто розрізати ягоди навпіл, і спробувати зварити так. Ну, і, нарешті, знаходяться любителі «натюрель», вони просто обрізають агрус, і не ріжуть його, і не чистять від шкірки. Загалом, кожен і так сам знає, яке варення любить.
Дієтичне варення готується в тій же самій посуді, що і звичайне. Якщо у вас є фамільний таз для варення - прекрасно. Тим, у кого немає, підійде практично будь-яка емальований (Не голе залізо, пригорить) каструля, і довга ложка на кшталт черпачка. Ну, і знову повертаємося до проблем часу - його на обробку 5-10 кг агрусу потрібно півдня. Тому і користуються популярністю інстаграмщіци, які торгують горезвісним продуктом онлайн.
Рецепти варення з агрусу
Варення з агрусу з апельсинами
Агрус і апельсини в пропорції 2 до 1 так, щоб вийшло 5 кг сировини, плюс 5 л води і достатню кількість підсолоджувача, банки з вакуумною системою, кориця за бажанням.
апельсини чистять і ріжуть, хоча знаходяться любителі, які вважають за краще їсти їх так, без будь-якої чистки, разом з шкіркою. Агрус готують як зазвичай, все разом перемішують, заливають водою і варять до м'якості. Підсолоджувач додають з розрахунку «відсотка солодощі до цукру». Якщо беремо Фіт парад або іншу суміш стевії до ерітролу, досить половини склянки. Якщо це стевіозід порошковий - і того менше, близько чверті склянки. Підсолоджувач треба добре перемішати. Далі продукт гарячим поміщається в банки з вакуумною системою, і закривається. Після чого варення загортають теплою ковдрою і залишають остигати на кілька діб. Через пару днів банки переносять в холодильник або холодну комору і зберігають там. Після відкриття - тільки в холодильнику.
Царське варення з агрусу
Цей рецепт має на увазі купу різних маніпуляцій. Але фанати такого варення дуже люблять згадувати свої заготовки в одному ряду з культурною спадщиною Росії, поезією Пушкіна і іншим високим. До слова, А.С. Пушкін дійсно любив агрусового варення, чому є кілька свідчень. Ну а дієтичний рецепт «царського» варення дещо відрізняється від простого.
У звичайному рецепті вам треба буде варити сироп з води, в якій ніч постоять нагріті до 100 градусів ягоди агрусу. Продукт вийде в'язким і прозорим, їм заливають готові обварені ягоди і закривають банки кришками. У дієтичному проблема якраз полягає в створенні вузького сиропу. Скільки б підсолоджувача ми не сипали, він такі не стане. Тому є інші рішення.
Для царського варення вам буде потрібно 2 порції загустителя для варення (продається в магазинах для дієти), і підсолоджувач «з ефектом цукру» - порошковий стевіозід або суміш стевії і ерітрола, що більш переважно.
Далі схема звичайна. На 1 кг ягід береться 3 л води, в цій кількості ягоди доводять до кипіння, воду вимикають, і продукт залишають остигати на ніч. Як тільки охолоне до кімнатної температури, переносять його в холодильник. Важливо на цьому етапі підсолоджувачі не додавати.
На наступний день заготовку проціджують, воду зливають в окрему посудину, нагрівають, додають в неї загущувач для варення і підсолоджувач. Тепер ягоди просто розкладають по банках, і заливають отриманим сиропом. Все, можна закривати, і поміщати банки під ватяну ковдру або в будь-яке інше тепле місце.
Смарагдове варення з агрусу
Смарагдовим називають варення з листям чорної смородини. Їх збирають, перебирають, промивають, і додають в масу агрус + вода, взяту в пропорціях попереднього рецепта. Потім все це доводять до кипіння і залишають на ніч Далі процес залежить від уподобань - хтось ретельно вибирає листя смородини , Щоб залишився тільки смарагдово-зелений колір, хтось кидає їх, і просто зливає воду, щоб приготувати в ній сироп по попередньому рецепту. Далі процес звичайний - варення розкладають в банки, і закривають кришками. Процес з ковдрою теж доведеться повторити.
Варення з агрусу з вишневим листям
Варіант цього рецепта нагадує попередній, тільки на всю масу агрусу і води треба покласти буквально 3-5 листків вишні. Вони потрібні тільки як зелений барвник, і щоб трохи відтінити смак. В іншому - те ж саме варення, що і «смарагдове».
Варення з агрусу з лимоном
А ось варення з лимоном відрізняється. На 1 кг агрусу беруть 1 лимон разом з цедрою. Всі компоненти подрібнюють, поміщають в таз для варіння, і заливають водою так, щоб вона лише покривала агрус і лимони. Варять, помішуючи, поки компоненти не стануть м'якими, у всю масу додають 2-3 порції загустителя для варення і близько половини склянки підсолоджувача. Необхідно ретельно перемішати, щоб кристали підсолоджувача розійшлися і солодкість вийшла рівномірною. У цей варення іноді додають різану м'яту або мелісу, але це хто як любить. Іноді варення густе зберігають, помістивши в вакуумні пакети, але це, як всі зрозуміли, варіант для «швидкого вживання», зиму така заготовка не пролежить.
Варення з агрусу з волоськими горіхами
Для приготування варення з волоськими горіхами на 1 кг ягід беруть склянку горіхів чищених. Їх дроблять ножем, ягоди поміщають в ємність, заливають водою і варять до м'якості. Далі горіхи висипають в уже готову масу, додають підсолоджувач, перемішують і розкладають по банках, щоб потім закрити самим звичайним ключем. Це варення більш густе, тому воно підійде і для вакуумної системи теж.
Дивіться рецепт варення з агрусу з волоськими горіхами з покроковими фото
Відео-рецепти приготування варення з агрусу
Спеціально для Your-Diet.ru - фітнес-тренер Олена Селіванова
Дозвольте, але хто у нас дійсно може їсти варення чайними ложечками?Є такі серед нас?