- Запечені сливи з морозивом
- інгредієнти:
- Клафуті зі сливами
- інгредієнти:
- Рисовий пудинг зі сливами
- інгредієнти:
- Сливове варення з апельсином і лимоном
- інгредієнти:
- сливове повидло
- інгредієнти:
Зливи гарні в будь-якому вигляді - терпкі і соковиті свіжі сливи, сливові пироги, густе ароматне повидло, солодке варення і свіжий компот. Ммм ... Пальчики оближеш! У цій статті ТОП -5 найсмачніших рецептів зі слив, урожай яких зараз саме час збирати.
Безумовно найсмачнішими і корисними будуть свіжі сливи. А якщо вони недостатньо солодкі, їх можна засипати цукром, почекати трохи, поки виділиться сік і в такому вигляді додати до ванільноу мороженуму. Неймовірно смачно!
Раз вже ми зупинилися на морозиві, перший чудовий рецепт:
Запечені сливи з морозивом
інгредієнти:
Зливи миють, розділяють на половинки, видаляють кісточку, заливають вином і залишають на пів-години.
Форму застеляють папером для запікання і викладають на неї сливи. На кожну половинку викладають шматочок вершкового масла, і присипають двома чайними ложками цукру. Форму відправляють в попередньо розігріту до 220-250 градусів духовку і випікають до тих пір, поки сливи не стануть м'якими. При цьому вони не повинні розвалюватися.
В цей же час вино, в якому маринувалися сливи переливають в сотейник, додають спеції і цукор і млоять на вогні до загусання, регулярно помішуючи.
Зливи подають з соусом і ванільним морозивом.
Клафуті зі сливами
Любителі випічки, безумовно, оцінять клафути зі сливами - щось середнє між пирогом, запіканкою і суфле.
інгредієнти:
Вимиті, очищені від кісточок і нарізані на часточки сливи укладають в змащену вершковим маслом і присипану цукром форму для запікання (дуже зручно використовувати форму для кексів). Зливи присипають 2 ст. ложками цукру.
В окремій мисці змішують цукор і яйця, поступово вводять борошно і доливають молоко. У підсумку виходить одноманітна маса по консистенції нагадує тісто для млинців.
Зливи заливають тестом і поміщають в попередньо розігріту про 170 градусів духовку. Через 15 хв температуру знижують до 150 градусів і готують ще 20 хв. Готовність клафути перевіряють дерев'яною зубочисткою (при тому, що протикає пирога на зубочистці не повинно залишатися слідів).
Перед подачею клафути остуджують і посипають цукровою пудрою.
Рисовий пудинг зі сливами
Відмінно підійде на сніданок.
інгредієнти:
Рис промивають в ситі, заливають молоком, додають насіння ванілі (або корицю) варять від закипання 40 хвилин під закритою кришкою. Додають дві ст. ложки цукру, ретельно перемішують і залишають остуджувати протягом 3-4 годин.
Зливи миють, ріжуть на половинки і видаляють кісточки. 4 ст. ложки цукру розчиняють в кастюльке з тонким дном до карамелеобразного стану, переливають в нагріту стекланная або тефлонову форму для рапеканія, рівномірно розподіляють по дну і викладають на неї сливи шкіркою вгору.
До рису додають яйце і ще один жовток, ретельно перемішують і викладають на сливи. Випікають при 180 градусах протягом 40 хв. Готовий пудинг подають в теплому або холодному вигляді.
Сливове варення з апельсином і лимоном
Прекрасно підійде до млинців, панкейк або в якості смачного дсерта до чаю. Варення так само відмінно підходить в якості начинки для пирогів і рулетів.
інгредієнти:
Зливи миють, сушать, ріжуть навпіл і видаляють кісточки.
У теплій воді замочують родзинки.
Лимон і апельсин ретельно миють, витирають, ріжуть тонкими кільцями, а потім на четвертинки.
У каструлю укладають пошарово сливи, апельсин, лимон і родзинки, засипають цукром, перемішують і ставлять на середній вогонь варитися протягом 1,5 годин. Варення регулярно перемішують. Потім викладають в підготовлені банки і герметично закочують.
сливове повидло
Класична заготовка зі слив. При правильній тепловій обробці довго зберігається, не розтікається при тепловій обратотке і використовується при приготуванні пирогів і тортів.
інгредієнти:
Зливи промивають в холодній проточній воді, розрізають навпіл і видаляють кісточки. На середній вогонь ставлять каструлю з водою, засипають в неї цукор і доводять до кипіння. У каструлю викладають сливи і варять протягом 20 хв. Зливи повинні розм'якнути. Чим спелее фрукти, тим менше вони будуть варитися.
Після цього сливи перекладають в блендер і ретельно подрібнюють.
Сливове пюре знову викладають в каструлю і доводять до кипіння на середньому вогні. Після закипання вогонь зменшують і варять джем до повної готовності протягом години.
Крапля готового джему не повинна розтікатися по поверхні тарілки.
Смачного!