- Кілька цікавих фактів про лимонад
- Домашній газований лимонад
- імбирний лимонад
- малиновий лимонад
- яблучний лимонад
- апельсиновий лимонад
- огірковий лимонад
- Корисні поради
Влітку в жарку пору хочеться випити якогось охолоджуючого напою, і тоді на думку спадають класичне літнє тріо: квас, морс, лимонад. Лимонади хороші тим, що не тільки позбавляють нас від спраги, але ще і насичують організм вітамінами, якими багаті лимони.
Крім того, в створенні домашнього лимонаду можна проявити творчі здібності, тоді цей освіжаючий напій не набридне, тому як його рецептів існує величезна безліч.
А значить, кожна господиня зможе дивувати своїх домочадців новими кулінарними шедеврами, які не міститимуть в собі хімічних складових, що завдають шкоди організму.
Кілька цікавих фактів про лимонад
На сьогоднішній день лимонадом називають кожен газований солодкий напій, який освіжає і приносить прохолоду в спеку, в той час як з'явився лимонад тільки в 17 столітті. Тоді для його приготування використали спеціальну лимонну настоянку і свіжовичавлений сік лимона.
Найперший лимонад в світі був приготований випадково, коли виночерпий короля Франції Людовіка I замість вина виніс в зал сік лимона, переплутавши барила. Він вирішив, що втрачати йому вже нічого і ризикнув, додав мінеральної води до лимонному соку. На подив Людовику I сподобався новий і незвичний напій.
Після цього лимонад стали робити газованим, використовуючи спеціальний автомат для насичення води киснем. Цей момент став піковим для популярності лимонаду, тому як проводитися він став в промислових масштабах.
Рецепт класичного лимонаду
Інгредієнти Кількість лимонів - 12 шт. чистої питної води - 1 літр цукру - за смаком Час приготування: 30 хвилин Калорійність на 100 грам: 10 Ккал
Цей рецепт визнається не тільки еталоном і прикладом для будь-якого лимонного напою, але і найпростішим в приготуванні. Для того щоб приготувати приблизно півтора літра домашнього лимонаду вам знадобиться приблизно 12 середніх лимонів.
Сік лимонів можна отримати, використовуючи соковижималку або очистивши лимони від шкірки і насіння подрібнити в блендері, а потім процідити крізь марлю.
Додайте отриманий свіжовичавлений сік в воду, перемішайте і додайте цукор (за смаком). Після того як цукор повністю розчиниться, можна розливати напій по склянках, додаючи кубики льоду (для свіжості) і часточку лимона (для прикраси).
Домашній газований лимонад
- 12 лимонів;
- Приблизно 1 літр газованої води;
- Цукор за смаком.
Газований лимонад - це не що інше, як той же самий напій, тільки приготований з додаванням газованої води.
Але і тут є свої секрети. Наприклад, щоб смак вийшов більш насичений, використовуйте ще і цедру лимонів, акуратно зчищаючи її ножем, не зачіпаючи білу шкірку (інакше з'явиться гірчинка).
М'якоть лимонів і цедру потрібно перемолоти в блендері або кілька разів пропустити через м'ясорубку, попередньо видаливши кісточки. Отриману масу викладіть в каструльку, додайте цукор за смаком і залийте 1 склянкою окропу.
Протягом однієї хвилини (максимум) прокип'ятіть суміш, а потім приберіть в холодильник, щоб вона охолола і настоялась.
Одержаний сироп необхідно процідити крізь марлю (при необхідності кілька разів) і розбавити за смаком газованою водою. Газований прохолодний напій, під назвою лимонад, готовий.
імбирний лимонад
- Свіжий корінь імбиру;
- 3 лимона;
- 2 літри чистої питної води;
- Цукор або мед (за смаком).
Ми звикли, що імбирний напій хороший в зимову пору, адже він підніме імунітет, зігріє після морозу і ще раз нагадає, чому зима прекрасна. Однак імбир може не тільки навіювати зимові спогади, але ще й чудово втамовує спрагу в літню спеку.
Особливо він гарний у поєднанні з лимоном, оскільки обидва цих продукту, доповнюють і підсилюють корисні властивості один одного.
Трохи свіжого кореня імбиру потрібно очистити від шкірки і натерти на тертці. У каструлю вилити воду і довести її до кипіння.
У киплячу воду додати лимони, попередньо очищені і перекручені на м'ясорубці або порубані в блендері, і натертий імбир.
Проварити суміш на повільному вогні близько 10 хвилин, а потім додати мед або цукор (за смаком).
Охолодити напій, процідити його і подавати охолодженим з кубиками льоду.
малиновий лимонад
- 1 стакан малини;
- 1-2 лимона;
- Кілька листочків свіжої м'яти;
- 1 літр мінеральної води.
Особливо приємно попивати такий лимонад в жаркий день на дачі, сидячи кріслі гойдалці в тіні дерев. Тим більше що на будь-якому дачній ділянці знайдеться стаканчик малини і трохи м'яти.
Лимони потрібно обов'язково ретельно промити за допомогою губки, розрізати їх навпіл і вичавити з них сік. Однак, якщо вам до смаку лимонад з м'якоттю, то за допомогою ножа, можна витягти м'якоть з половинок лимона і пустити її в справу, по мені так це куди смачніше.
Малину потовкти за допомогою звичайної столової ложки і змішати з соком і м'якоттю лимонів. У склянки на дно викласти кілька листочків свіжої м'яти, трохи придушити її ложкою, щоб вона дала аромат.
Додати в отриману суміш мінеральну або звичайну питну охолоджену воду, кубики льоду і розлити по келихах з м'ятою. Подавати найкраще такий напій прикрашений ягідками малини.
А ви знаєте як приготувати йогурт в мультиварці просто і швидко? хоча швидко не вийде, але просто точно.
Спробуйте рецепт домашнього квасу з вівса, це корисний і простий напій, який вам сподобається.
Лікер «Бейліз» приготований в домашніх умовах зі згущеним молоком, скрасить вечірні посиденьки з друзями. рецепт тут .
яблучний лимонад
- Яблучний сік з 2 яблук;
- Мінеральна вода (в 2 рази більше, ніж яблучного соку);
- 1 лимон;
- Цукор або мед (за смаком).
Всі ми звикли до словосполучення «яблучний сік», а про те, що існує яблучний лимонад, більшість чує вперше.
Користь яблук відмінним чином з'єднали зі свіжістю, яку приносить лимон і вийшов прекрасний освіжаючий напій. Можна використовувати готовий яблучний сік або приготувати його самостійно, за допомогою соковижималки.
Мінеральну воду додати в яблучний сік, дотримуючись пропорції: дві частини води на одну частину соку, а потім вичавити туди половинку лимона.
Що залишився лимон, точніше його половину, тонко нарізати шматочками і викласти в глечик. За смаком можна додати цукор або мед. Подавати напій слід охолодженим, з додаванням кубиків льоду.
апельсиновий лимонад
- 2 апельсина;
- 1 лимон;
- 0,5 кг цукру;
- 1 літр звичайної питної або мінеральної води.
Самим найближчим родичем лимона є апельсин, так чому б не додати його в прохолодний напій з лимонів, тим самим освіживши знайомий смак і додавши нотку літнього сонця в лимонне настрій.
Нам знадобиться два середніх апельсина, один лимон і пів кіло цукру. Для початку потрібно зняти цедру з лимона і апельсина, а білу шкірку з фруктів краще видалити відразу і викинути, так як вона може дати гірчинку.
Очищені фрукти позбавити від кісточок і прокрутити на м'ясорубці разом з цедрою, потім залити окропом, додасть цукор, і дати настоятися до повного охолодження.
Напій буде не жовтого, а радше оранжевого кольору з приємним лимонно-апельсиновим смаком.
А якщо ви замість простої питної води використовуєте газовану, то не зможете відрізнити за смаком від покупної фанти.
Тільки апельсиновий лимонад набагато безпечніше і корисніше, а головне, смачніше.
огірковий лимонад
- 12 лимонів;
- 1 огірок;
- 1 літр питної води;
- Цукор або мед (за смаком).
Цей рецепт відноситься до найбільш екзотичним рецептам лимонаду і характерний найбільше для російської сторони, оскільки саме у нас буває стільки огірків, що їх просто нікуди дівати.
Напевно, саме тому майстрині і господині придумали огірковий лимонад. Вийшов простий, корисний і бадьорить охолоджуючий напій і огірки прибудовані.
Для того щоб приготувати півлітра цього чудового напою нам буде потрібно дванадцять лимонів і один огірок.
Огірок потрібно буде очистити від шкірки, тоді лимонад вийде більш ніжним, потім за допомогою блендера отримаєте огіркове пюре, яке можна процідити і додати до соку лимонів і воді.
Цукор додавайте до смаку, можна також додати мед. Прикрасити напій перед подачею можна шматочками огірка і лимона, не забуваючи при цьому про кубики льоду і соломинку.
Корисні поради
- При приготуванні будь-якого лимонаду намагайтеся використовувати тільки натуральні інгредієнти. Якщо можливість є, то відмовтеся від використання консервованих покупних соків. Адже вся користь лимонаду полягає в його складі, а склад, в свою чергу, містить тільки свіжі фрукти, ягоди та овочі, і очищену питну воду;
- Вода може бути будь-яка, як газована, так і негазована. Адже вода - це половина успіху будь-якого напою. Важливо, щоб вона була очищена, свіжа та охолоджена. А все інше зроблять лимони та інші складові;
- Не забувайте про естетичний вигляд приготованого напою. Найприємніше потягувати лимонад через соломинку, з високого келиха, прикрашеного часточками свіжих фруктів або ягодами;
- Дуже рідко виникає потреба зберігати домашній лимонад в холодильнику, тому як випивається він в одну мить. Однак якщо все ж він залишився, то не зберігайте його довгий час, адже фрукти і ягоди, які ви використовували, не можуть зберігатися довго, оскільки не містять консервантів і хімічних речовин;
- Для солодощі використовують в більшості випадків цукор або мед. Це найпростіші підсолоджувачі, але можна використовувати і сиропи з фруктовими смаками. Вони зроблять ваш лимонад більш унікальним, адже смак лимонаду ви можете створити самостійно, проявивши творчі здібності і піддавшись польоту думки.
У більшості рецептів використовується велика кількість лимонів та інших фруктів, що може наштовхнути вас на думку: «А адже такий напій дороге задоволення». Сміливо відкиньте її і подумайте про те, скільки користі зможете отримати ви і ваші близькі, вживаючи освіжаючий напій, приготований своїми руками, з душею, теплотою і любов'ю без консервантів і штучних барвників.