Як засолити червону рибу в домашніх умовах

  1. Посол червоної риби: класика жанру
  2. Червона риба по-скандинавськи
  3. Як засолити червону рибу: горбуша
  4. Як засолити червону рибу: форель
  5. Як засолити червону рибу: сьомга

Зміст статті

Червона риба по праву вважається вишуканим делікатесом. Морепродукт такого роду використовується в японських ресторанах для приготування суші та ролів, а в домашніх умовах рибу просто засолюють. Важливо розуміти, що некоректно проведена процедура сприяє швидкому псуванню страви, внаслідок чого сьомга, форель або горбуша втрачають ряд корисних властивостей. Щоб виконати посол риби правильно, необхідно мати достатні знання стосовно технології приготування.

Посол червоної риби: класика жанру

Існує єдиний базовий рецепт, який підходить для засолення червоної риби будь-якого сорту (горбуша, форель, лосось та ін.).

  • червона риба - 1 кг. (Частина філе або стейк)
  • сіль подрібнена (переважно йодована) - 70 гр.
  • цукор буряковий - 35 гр.

підготовка
Перш ніж приступати до процедури, ознайомтеся з рекомендаціями і проведіть відповідну підготовку. Багато хто бажає виконати засолення якомога економніше, в такому випадку купувати не стейки або філе, а цілу (НЕ распотрошённую) рибу. Як правило, вартість останнього варіанту в 2-2,5 рази нижче.

При цьому не потрібно хапатися за голову, якщо загальна вага риби складе 4-5 кг. Велика частина продукту піде на суповий набір (голова, хвіст та ін.), Наступна секція підійде для смаження (ділянка перед хвостом), філе ви зможете засолити.

При купівлі риби в магазині (якщо ви не обробляє її самостійно) віддавайте перевагу високому і рівному шматку філе. При цьому не слухайте продавців, які намагаються «втюхати» вам заветренной товар. Сміливо просіть вирізати потрібний шматок з вподобаного ділянки риби.

технологія
Після вибору філе або стейка приступайте до засолення червоної риби. Назавжди запам'ятайте, що за класичним рецептом на 1 кг. продукту береться 70 гр. (2 ст. Л.) Подрібненої солі і 35 гр. (1 ст. Л.) Цукру. Це класична технологія, що практикується в багатьох країнах.

  1. Приготуйте пластиковий контейнер (підійде посуд для СВЧ або зберігання продуктів в холодильнику). Розмір ємності повинен бути більше вирізки, ні в якому разі не навпаки. Помістіть в миску рибу, присипте морепродукт цукром, протріть рукою, щоб рівномірно розподілити склад. Повторіть маніпуляції з сіллю, приділяючи увагу всіх ділянках продукту. Важливо! При бажанні ви можете замінити дрібну йодовану сіль великої морської, головне, дотримуйтесь пропорції.
  2. Після присипки риби сіллю і цукром закрийте кришку контейнера і відправте її в холодильник на 48-72 години. Важливо! Після закінчення доби риба знайде солонуватий присмак, який більше підходить для приготування салатів, ролів, сашимі і суші. Після двох днів продукт можна використовувати для приготування бутербродів. Риба не здасться вам несмачною, оскільки знайде достатню насиченість. Через три доби червона риба засолити до такої міри, при якій нею можна годувати дітей в помірних кількостях, не боячись розлади кишечника.
  3. Після засолу рибу можна обробити. Видаліть з філе кістки за допомогою спеціального пристосування, за бажанням скористайтеся манікюрним пінцетом або кухонним ножем. Що стосується шкурки, вона відокремлюється без особливих зусиль. Досить підчепити край гострим предметом або нігтем, потім акуратно підняти і тягнути в протилежну сторону під кутом 45-50 градусів.
  4. Засолену рибу краще вжити протягом 3-4 діб після приготування. У випадках, коли така можливість відсутня, злийте розсільну рідина, дістаньте шматки, змастіть їх оливковою олією, перемістіть в ємність і відправте в холодильник для подальшого зберігання. При цьому важливо розуміти, що термін витримки збільшиться ще на 4-5 днів, не довше. По можливості готуйте продукт щотижня, не дозволяючи йому залежуватися.

Червона риба по-скандинавськи

Рецепт вважається більш складним, проте, він відноситься до базових. Завдяки горілці, що входить до складу, технологія приготування дозволяє домогтися потрібних смакових характеристик за 30-40 годин.

  • філе червоної риби - 1,6 кг.
  • морська подрібнена сіль - 65 гр.
  • кріп сушений - 15 гр.
  • горілка - 60 мл.
  • цукровий пісок (переважно тростинний) - 55 гр.
  • перець (горох) - 4-5 шт. (за смаком)
  • перець мелений чорний - 7 гр. (1 чайна ложка)
  • коріандр - 7 гр. (1 чайна ложка)
  • цукор, сіль, приправи - за смаком

підготовка
Вимийте рибу, висушіть її паперовими серветками або рушником. Відріжте плавники і хвіст ножицями або відірвіть їх «під чисту» за допомогою пінцета.

Відрубайте голову, зніміть шкіру, розділіть рибу ножем по животу, щоб отримати 2 філейні шматка. Після цього витягніть хребет, витягніть інші кістки. Не викидайте шкіру, налийте в чарку горілку.

технологія

  1. Помістіть рибу в пластмасовий контейнер, залийте її алкоголем, натріть спеціями з обох сторін, присипте кропом. Покладіть пласти один на одного, замотайте в шкіру.
  2. Затягніть продукт харчовою плівкою в щільний рулет, відправте в холодильник на 36-48 годин. Після закінчення терміну наріжте рибу шматочками, зберігайте в закритій ємності не більше 1 тижня.

практичні рекомендації

  1. За бажанням можна викласти по всій поверхні риби шматочки цитрусів (лайм, апельсин, грейпфрут, лимон та ін.).
  2. Якщо під рукою не виявилося горілки, замініть її медичним спиртом (зменшите кількість вдвічі), віскі, джином або коньяком.
  3. Експериментуйте з приправами. Замість кропу можете додати петрушку або кинзу.
  4. Щоб риба отримала легке карамелеве післясмак, використовуйте не буряковий, а тростинний цукор.
  5. Кінчений продукт відмінно поєднується з часниковим і сметанним соусом.

Як засолити червону рибу: горбуша

Як засолити червону рибу: горбуша

  • горбуша - 1 кг.
  • сіль кухонна - 100 гр.
  • мелений перець (чорний) - 25 гр.
  • цибуля ріпчаста білий - 1-2 шт.
  • часник - за смаком
  • масло оливкове
  1. Наріжте філе скибочками або порубати рибу на шматочки, якщо ви придбали її цілком. Не забудьте попередньо видалити плавники, голову, хвіст і жировий прошарок.
  2. Змішайте в одну сипучу суміш мелений перець і сіль. Натріть спеціями рибу, помістіть в контейнер, закрийте кришкою і почекайте близько 1 години.
  3. Після закінчення терміну вийміть рибу з миски, промийте її в холодній воді, висушіть за допомогою паперових рушників.
  4. Наріжте білий ріпчаста цибуля кільцями, пропустіть часник через давилку або подрібніть іншим зручним способом.
  5. Натріть рибу часником, покладіть в контейнер і засипте кільцями цибулі, попередньо мнучи їх в долонях (виступить сік).
  6. Налийте в ємність трохи масла, повалятися продукт з усіх боків, залиште на 1 годину. Після цього часу злийте рідину.

Подавайте рибу як самостійну страву або доповнення до улюблених гарнірів.

Як засолити червону рибу: форель

Даний рецепт підходить для засолу як форелі, так і лосося, сьомги, горбуші та ін. Особливістю приготування вважається використання кропу з білим перцем.

  • форель - 1,1-1,3 кг.
  • кріп - 1 пучок
  • цукор тростинний - 25 гр.
  • сіль подрібнена (переважно морська) - 55 гр.
  • перець білий (горох)
  1. Промийте рибу, видаліть плавники, хвіст. Обробити її по лінії живота, витягніть кістки і хребет пінцетом. Чи не знімайте шкіру, не счищайте луску.
  2. Помістіть перець в ступку, розімніть його. Можна також використовувати качалку і рушник. Подрібніть кріп, змішайте його з сіллю і цукром, всипте подрібнений перець.
  3. Натріть рибу отриманою сумішшю, покладіть один шматок на інший, обмотайте харчовою плівкою і помістіть в закриту миску.
  4. Витримувати продукт в холодильнику не менше 48 годин, після цього терміну розпакуйте, переверніть філе частиною вгору, почекайте ще 10 годин.
  5. Після закінчення цього терміну дістаньте рибу і обполосніть її водою кімнатної температури. Висушіть паперовими серветками або рушником, збризніть лимонним соком і подавайте до столу.

Як засолити червону рибу: сьомга

  • сьомга - 750 гр.
  • сіль морська дрібна - 65 гр.
  • цукровий пісок (тростинний) - 30 гр.
  • кріп свіжий - 0,5 пучка
  • петрушка свіжа - 0,5 пучка
  • чорний мелений перець - 5-7 гр. (Половина чайної ложки)
  • лимонний сік - для заправки (на розсуд)
  1. Промийте сьомгу під проточною холодною водою, просушіть паперовими рушниками або серветками. Очистіть рибу від шкіри (необов'язковий крок, допустимо соління з покривом), розрізати вздовж хребта, видаліть хребет і кістки. У вас вийде 2 філейні частини, які необхідно порізати навпіл для кращого Просолов.
  2. Змішайте в один склад цукровий пісок, морську сіль і мелений перець. Промийте кріп і петрушку, дрібно нарубати. Поламайте лавровий лист на тонкі шматочки.
  3. Візьміть відповідну миску, в яку помістяться всі скибочки риби. Насипте на дно суміш з солі, перцю, лаврового листа і цукру. Зверху викладіть дрібно порізаний кріп і петрушку.
  4. Беріть шматочки риби і по черзі обволікає їх в отриманої суміші, потім відправляйте в окрему ємність. Коли всі частини будуть оброблені, збризніть внутрішню область лимонним соком.
  5. Помістіть шматки риби один на одного, загорніть їх у фольгу або харчову плівку. Поставте в холодильну камеру на 35-70 годин, після закінчення терміну промийте її, знову збризніть соком лимона і приступайте до трапези.

Нескладно засолити червону рибу, якщо чітко слідувати інструкції. По можливості використовуйте стейки або філе, ці частини добре просочуються складом. Експериментуйте з кількістю солі і приправ, доповнюйте рецепти на свій розсуд.

Відео: як засолити червону рибу