Донка, яка в своїй конструкції має гумовий амортизатор - досить захоплююча снасть, а при відповідних зовнішніх умовах лову досить добутлива. Власне кажучи, бувають такі обставини, пов'язані з особливостями того чи іншого водоймища, де передбачається ловити рибу, коли без такої снасті, як «гумка» просто не обійтися. Наприклад, ловля на мілинах густо порослих водною рослинністю. Або, на тих же мілинах, але з чистою водою, коли риба стоїть досить далеко від берега. Як зібрати і оснастити донку-гумку, читайте поради 34fish.ru.
Отже, спробуємо розібратися з цим нехитрим пристосуванням для лову риби і почнемо з того, як правильно зібрати донку-гумку, щоб вона ефективно працювала.
Для цього будуть потрібні наступні елементи:
- Волосінь. Довжина основної жилки залежить, звичайно ж, від умов лову - тобто, на яку відстань планується закидати «гумку». Однак, як правило, рекомендується мати 100 - 150 метрів волосіні діаметром 0,4 - 0,6 мм. Така снасть НЕ буде заплутується, а змотувати волосінь можна на інерційну котушку, якщо, звичайно ж, передбачається піймання трофейного екземпляра. Ну, а в інших випадках використовують звичайне мотовило зі шматка фанери.
- Повідці з гачками. Цілком вистачає 3-х - 4-х повідків з гачками, які в'яжуться на основну волосінь, починаючи, приблизно, в 2-х метрах від її кінця. Відстань між повідцями має бути 1 - 1,5 метра. Більша кількість гачків, як показує практика, жодним чином не впливає на кінцевий результат, лише зростає ризик заплутування «гумки». Тому, з вказаної кількості повідків з гачками - найоптимальніше. Перед тим, як пов'язати повідці, на основну волосінь необхідно нанизати невеликі відрізки від ізоляції проводу, щоб заховати в них гострі гачки. Інакше, закидати «гумку» стане небезпечно для самого рибалки.
- За допомогою звичайної гудзики від, наприклад, сорочки, основна волосінь кріпиться до гумки - головного елемента всієї конструкції. Тобто, за два отвори гудзики прив'язується кінець основної волосіні, а в решту ж отвори протягується гумка з надітим на неї ніпелем і одночасно з цим просовується вертлюжок. Отримане з'єднання перемотується щільно капроновою ниткою, кінці якої, запаюються. Сенс цієї конструкції в тому, щоб на місці з'єднання гумки з ґудзиком не було ніяких вузлів! Сама гумка не повинна мати на всій своїй протяжності якихось потовщень, оптимальний же діаметр її - 1,5 мм. Зручно використовувати гумку, яка застосовується в авіамоделювання.
- Далі, на кінець гумки, довжина якої становить 10 метрів, таким же способом прив'язується шматок міцної мотузки. Досить довжини в півметра. На кінець мотузки кріпиться грузило. Тут фантазія рибалок не має кордонів. Що тільки не застосовують як грузила - починаючи від важких свинцевих бляшок і закінчуючи звичайним шматком цегли. Вага вантажу, як правило, від 1,3 до 5-ти кілограм. В общем-то, маса вантажу безпосередньо залежить від умов водойми - тобто, якщо лов відбувається в чистій воді, тоді потрібно максимальна вага грузила. Ну, а якщо дно досить мулисте, то і вага вантажу можна полегшити.
- Сигналізатор. Як сигналізатора клювання прийнято використовувати дзвіночок. Однак можна чудово обійтися шматком вологої глини або тріски від будь-якого дерева - дані природні елементи будуть розгойдуватися на натягнутій волосіні вперед і назад, показуючи навіть обережну клювання.
Отже, донка-гумка готова. Тепер пора її випробувати.
Також рекомендуємо прочитати:
Донка-гумка, секрети оснащення (відео)
Як ловити донкою-гумкою
Вся снасть або заводиться на човні в обране місце, але частіше за все просто закидається. Для цього, на чистому відрізку берега, лісочку, гумку необхідно укласти кільцями. Взявшись за мотузку, на кінці якої укріплений вантаж, розгойдати її подібно пращі і на піку максимальної швидкості обертання закинути всю конструкцію на необхідну відстань. Можна ознайомитися з матеріалом про те, як з спінінга зробити донку .
До речі кажучи, досвідчені рибалки, які захоплюються ловом на донку-гумку, можуть закидати свою снасть більше ніж на 60 метрів! Летить вантаж захоплює за собою, складену на березі кільцями гумку, волосінь з прикріпленими на ній поводками з гачками.
Після того, як вантаж опустився на дно водойми, волосінь витягується на берег, розтягуючи гумку, показуючи рибалці гачки, на які насаджується наживка і відправляється назад у водойму. Після цього, в берег вбивається метровий кілок, заздалегідь припасений, з расщепом на своєму верху. В цей розщеп пропускається основна волосінь, а трохи нижче, на неї вішається сигналізатор. Можна ознайомитися з матеріалом про ловлі сома на донку .
Як регулятор лінії лову риби, можна використовувати грузик, підвішений до місця, де гумка кріпиться з мотузкою. В цьому випадку лов буде відбуватися у самого дна. Якщо є необхідність підняти гачки, то замість грузика туди ж встановлюється невеликий поплавок. До речі кажучи, деякі рибалки встановлюють в тому ж місці легку годівницю, яка ще й залучає рибу.
Отже, пора теорію перетворити на практику - вперед за уловом на водойму! Рекомендуємо прочитати статтю про складових частинах правильної донки .