Ловля на гумку: конструкція і виготовлення, рекомендації по видобутку карася, чехоні і судака

  1. Конструкція і комплектація
  2. самостійне виготовлення
  3. методи лову
  4. ловля карася
  5. Як ловити чехоня
  6. Риболовля на судака

Донна снасть з гумовим амортизатором популярна і ефективна, цінується багатьма рибалками. Її переваги - простота виготовлення, велика ймовірність гарного улову. Важливо правильно підібрати вихідні матеріали, інакше ловля на гумку буде менш продуктивною.

Важливо правильно підібрати вихідні матеріали, інакше ловля на гумку буде менш продуктивною

Конструкція і комплектація

Зовні вона схожа зі звичайною донною снастю. Відмінність полягає в наявності гумового амортизатора, найчастіше з «угорки», прикріпленого до грузила. На волосіні гачки розташовуються в ряд. Після закидання на певну відстань рибалка може витягнути волосінь з гачками для зняття видобутку або зміни наживки. При цьому снасть гумка закидається тільки один раз. Виняток - бажання зміни розташування.

До складу оснащення входять такі компоненти:

  • Мотовильце. Воно потрібне для намотування волосіні, має плоску форму, по краях поглиблення для кращої укладання. Матеріал виготовлення - дерево або пластик.
  • Волосінь. Розмір і товщина залежать від об'єкта риболовлі. Найчастіше використовують моделі з товщиною до 0,35 мм.
  • Гумка. Рекомендоване збільшення при розтягуванні - в 4-5 рази. Тип - кругла «угорка». Для виготовлення гумки для риболовлі своїми руками можна використовувати плоску модель, але вона гірше за міцністю.
  • Гачки. Вибір залежить від виду риби. Для хижих примірників рекомендуються подвійні і потрійні моделі. Якщо планується рибалка на гумку на мирних риб - можна закріпити номера 8, 10 або 12. Кількість вибирається залежно від довжини снасті, але зазвичай не перевищує 8 шт.
  • Трійники і вертлюги. З їх допомогою кріпляться гачки, їх застосування зменшує ймовірність перекручування.
  • Грузик. Можна використовувати будь-який утяжелитель, але для мінімізації зачеплення під час витягування найкраще зупинитися на спеціальних грузилом.

Готова рибальська гумка заводського виробництва зустрічається рідко. Тому досвідчені рибалки роблять її своїми руками.

самостійне виготовлення

Зробити донку-гумку своїми руками можна швидко. У кожного досвідченого рибалки є запас необхідної волосіні, гачків і грузил. Додатково буде потрібно близько 1 м міцної мотузки, гумовий джгут, бажано угорка. Загальна довжина снасті - до 80 м. Відношення довжини гумки до волосіні залежить від ступеня розтягування. Якщо цей показник дорівнює 7, то ставлення має бути 1: 6, так як потрібно залишити невеликий запас міцності.

До того, як зробити гумку для риболовлі, потрібно підготувати мотовило. Довжина - до 30 см, ширина довільна. Порядок дій.

  1. Відрізається волосінь, на кінці робиться петля. У цій частині кріпляться повідці для фіксації гачків. Мінімальна кількість - 5 шт.
  2. Прив'язка до грузила метрової мотузки.
  3. Гумка «угорка» з'єднує мотузку і волосінь.
  4. Отримана конструкція намотується на мотовило.

Перед ловом риби на гумку рекомендується перевірити якість поза водойми. Грузик залишається на землі, снасть розмотується до кінця. Потім потягується до гачків. Грузило не повинно поміняти свого становища. Якщо це сталося - потрібно взяти модель важче. Так робиться донка з гумкою найпростішої конфігурації. Як сигналізатора клювання можна використовувати дзвіночок або електронний пристрій.

методи лову

Після того, як зроблена донка, для успішного лову вибирається оптимальне місце закидання. Враховується розташування гачків в воді. Методи закидання - з берега або з човна. Гумку для лову риби потрібно попередньо розмотати і укласти кільцями на березі. Також рекомендується заздалегідь закріпити мотовило. Якщо ловля буде на річці - опускати грузик потрібно вище за течією. Це дозволить нівелювати незначні зміщення снасті.

Ловля на гумку з занедбаністю з берега:

  1. Взятися за кінець мотузки з боку гумки.
  2. Розкрутити грузик, обертальні рухи знизу-вгору.
  3. Коли швидкість буде максимальною, а волосінь нахилена в сторону води на 40-60 ° - відпустити мотузку.
  4. Взяти мотовило, що воно не відлетіло в воду.

Важливо, щоб після занурення гума не була натягнута. Інакше постійне навантаження може позначитися на цілісності гумової частини снастей.

Використання човна спрощує цю процедуру і підвищує точність локації снасті. На протязі буде видно, де найкраще опустити грузик в воду, попередньо можна досліджувати рельєф дна за допомогою ехолота. Там же можна розсипати підгодовування.

Там же можна розсипати підгодовування

ловля карася

Найчастіше на цей вид снасті попадається карась . Це обережна риба, але з огляду на нерухомість приманки і всієї конструкції через 10-15 хвилин після закидання можна очікувати перший поталу. Але для гарного улову потрібно враховувати особливості поведінки карася.

Вони полягають в наступному:

  • Наживка. Можна використовувати хліб, тісто або кашу.
  • Додатково рекомендується закріпити між гачками кілька заповнених фідерних приманок. В цьому випадку снасть завозиться на потрібне місце тільки на човні.
  • Для розчинення приманки у воді потрібно періодично струшувати гумку.

При клюванні не потрібно відразу підсікати. Карась може кілька разів пробувати наживку, і тільки переконавшись у відсутності небезпеки, заглотит приманку.

У відео показаний процес виготовлення універсальної гумки:

Як ловити чехоня

Час, коли ловля чехоні на гумку ефективна - з травня по вересень. Ця риба зазвичай ходить косяками, вважає за краще триматися ближче до поверхні. Тому вибір цієї снасті для риболовлі буде оптимальний. Важливо, щоб на місці закидання було мінімум рослинності, бажано - кам'янисте дно.

Щоб виловити чехонь на гумку, потрібно дотримуватися таких рекомендацій:

  • Прикормка. Рекомендується використовувати кашу з перловки і панірувальні сухарі. Годівниця повинна бути мелкоячеистой і встановлюється окремо від гачків. Відстань - 5-6 метрів.
  • Альтернативний тип приманки - пластикова пляшка з безліччю отворів заповнюють недовареною пшоняної крупою. Поступово розчиняючись у воді, вона утворює пляму підгодовування. Для річковий риболовлі це рекомендований метод, так як розчинена суміш буде нестися разом з плином, залучаючи рибу.
  • Наживка - опариші або черви. Перші кріплять по 2-3 шт. на гачок.
  • Протягом всієї рибалки потрібно періодично рухати волосінню. Чехоня реагує на ці коливання, підвищується ймовірність улову.

Якщо водойма глибокий - рекомендується розташувати наживку ближче до поверхні. Для цього можна використовувати порожнистий пластмасовий кульку. Він же може сигналізувати про клювання.

Риболовля на судака

Судак - це хижа риба, що віддає перевагу живу наживку. Можна використовувати мальків або невелику рибку. Альтернатива - штучні приманки. Ловля судака на гумку схожа з риболовлею на коропа. Відмінності - ця риба агресивніша, що позначається на характері клювання.

Для лову використовується стандартна угорська гумка на судака, гачки одинарні або подвійні, номери по європейській класифікації від 1 до 4.

Для лову використовується стандартна угорська гумка на судака, гачки одинарні або подвійні, номери по європейській класифікації від 1 до 4

Поради з ловлі:

  • Вибір місця. Риба краще полювати на мілководді або в зонах з підвищеною рослинністю.
  • Під час риболовлі на річці гумку потрібно закинути за перебіг.
  • Вивуджування потрібно робити не відразу - потрібно почекати, поки риба втомиться.

Якщо не виконати останню умову - велика ймовірність заплутування снасті під час витягування.