Кажуть, що це через ацтеків, але це не так

Наступний матеріал в рамках руху # Футболіємо від Балтики 7 «Безалкогольне» присвячений звичкою, яка може здивувати багатьох уболівальників в Росії, адже у нас в країні немає нічого подібного.

Мексиканських уболівальників легко відрізнити від уругвайських, перуанських або, наприклад, панамських. Навіть якщо ви ніколи раніше їх не бачили. Навіть без сомбреро. Серед мексиканців обов'язково буде хтось в незвичайній масці. Виглядає це приблизно ось так.

Виглядає це приблизно ось так

Фото: Kevork Djansezian / Getty Images

Чому вони це роблять?

У Мексиці є безліч причин надіти маску: від культурних до соціальних. Маски традиційно використовуються під час святкування Дня мертвих. На політичних акціях часто надягають карикатурні маски непопулярних політиків. Власне, якщо політик популярний і користується підтримкою - нічого не змінюється, люди закривають обличчя його зображенням. Загалом, любов до цього предмету в Мексиці легко з'ясовна. Але чому вболівальники носять саме такі маски?

Вся справа в тому, що в Мексиці один з найпопулярніших видів спорту - це променя лібре, місцевий різновид рестлінга з цирковими елементами. Це видовище неможливо уявити без масок. Рестлінг набрав популярність на початку ХХ століття. Існує легенда, що маски потрапили в цей вид спорту в якості своєрідного триб'юту ацтекам, але більш правдоподібна інша версія.

Американський рестлер Циклон давав гастролі в Мексиці. Він виходив на ринг в масці, щоб налякати суперників, але підкорив всю країну. Для помішаної на масках Мексики це було те, що потрібно. Так маски стали частиною рестлінга, а через нього - масової культури країни.

«Коли я надягаю маску, все змінюється. Я змінююсь. Маска дає мені силу. Це магія. Без маски я - звичайна людина, у якого повно проблем, з яким ніхто не вітається », - пояснює рестлер Hijo del Santo, що означає« Син Святого ». Він - син найвідомішого рестлера в історії Мексики.

Рестлер Hijo del Santo

Люди так звикли до масок, що, здається, не помічають їх. Ось дівчина розмахує сомбреро, а поруч з нею хлопець в масці рестлера тримає прапор.

Фото: Jennifer Stewart / Getty Images

Вже неважливо, чому їх почали носити. Тепер - це звичка і важлива частина вболівання свою команду. За кордоном мексиканці, звичайно, не відмовляються від звичок. У 2014 році в Ріо-де-Жанейро місцеві жителі могли запросто зіткнутися з хлопцем в масці під час вечірньої пробіжки в престижному районі. Тому, якщо ви, прогулюючись по місту, виявите групу людей в яскравих кольорових масках, знайте: це просто мексиканські вболівальники.

Фото: Joe Raedle / Getty Images

До речі, в самій Мексиці маски заодно грають роль матрьошок для туристів - це один з найпопулярніших сувенірів. Їх продають всюди: в кіосках, супермаркетах, з лотка.

Фото: Paula Bronstein / Getty Images

Незважаючи на любов до своїх незвичайним маскам, мексиканці відкриті до інших культур. У Росії вже переконалися в цьому рік тому ...

Сочі, 2017 рік.

Фото: Alexander Hassenstein / Bongarts / Getty Images

А як прийнято зустрічати гостей в Росії? Про традиції і сучасних правилах російської гостинності ви можете дізнатися тут .

Інші футбольні традиції різних країн світу:

Хулігани? Все зовсім навпаки

«Чемпіонат» починає цикл матеріалів про незвичайні футбольні традиції різних країн світу.

Наймузичніші футбольні вболівальники готові дути по всьому світу

«Чемпіонат» продовжує цикл матеріалів про незвичайні футбольні традиції різних країн світу.

«Ми всі хворі». Любити футбол, як аргентинці

Продовжуємо цикл історій, в яких розповідаємо про найцікавіші культурах вболівання в світі.

Зірки одного хіта. Пісня, яка об'єднала футбольну Бразилію

«Чемпіонат» закінчує цикл матеріалів про найцікавіші культурах вболівання в країнах світу.

Але чому вболівальники носять саме такі маски?