Тест мінісистеми Denon D-M41: тільки на перший погляд маленька

  1. Сімейний бізнес
  2. Заради якості звуку
  3. малі форми
  4. Вихід за межі
  5. висновок
  6. Паспортні данні

Зберегти і прочитати потім - Зберегти і прочитати потім -   Міні- і мікросистеми Denon користувалися популярністю в ті стародавні часи, коли про вініл все вже забули, а цифрову музику ще не сприймали всерйоз

Міні- і мікросистеми Denon користувалися популярністю в ті стародавні часи, коли про вініл все вже забули, а цифрову музику ще не сприймали всерйоз Міні- і мікросистеми Denon користувалися популярністю в ті стародавні часи, коли про вініл все вже забули, а цифрову музику ще не сприймали всерйоз. Мініатюрні фірмові компоненти були здатні на багато що і впевнено конкурували з повнорозмірним Hi-Fi в бюджетному і середньому сегменті. З тих пір пройшло чимало часу, а компактний Hi-Fi від Denon як і раніше користується попитом і має регулярно оновлюваний модельний ряд. Думаю, прийшов час вивчити цей феномен на конкретному прикладі і спробувати виявити причину успіху цих малюків.

Сімейний бізнес

Минисистема Denon D-M41 цілком може називатися музичним центром, адже до її складу входить один-єдиний компонент CD-ресивер RCD-M41 і пара фірмових полочніков SC-41. Відразу хочу зауважити, що і CD-ресивер, і акустику можна придбати окремо, але навіть з їх буквено-цифрових позначень зрозуміло, що вони були створені одне для одного.

Навіть якщо додати ще й мережевий плеєр в якості додаткового джерела, система залишається гранично компактною
Навіть якщо додати ще й мережевий плеєр в якості додаткового джерела, система залишається гранично компактною

CD-ресивер RCD-M41 оснащений FM-радіо, програвачем компакт-дисків і Bluetooth модулем, а також одним аналоговим і двома цифровими оптичними входами для зовнішніх джерел. А підтримати невеликі полочнікі додатковим бас ланкою дозволяє вихід для сабвуфера.

Таким чином, Denon D-M41 виходить цілком функціональним комплектом і може впоратися з більшістю завдань, які випадають на долю сучасної Hi-Fi системи. У RCD-41 немає мережевого плеєра і USB порту, але це частково компенсує Bluetooth, що дозволяє слухати музику зі смартфона або планшета, а почасти - наявність входів, до яких можна підключити зовнішній мережевий плеєр, той же Heos Link.

Заради якості звуку

Виглядає минисистема Denon D-M41 дуже мило і на перший погляд може здатися несерйозною. Але це враження помилкове. У мініатюрних розмірах ховається справжній монстр, зібраний за канонами High End. Всередині знаходиться повністю дискретний підсилювач класу АВ потужністю 30 Вт на канал.

Для CD-ресивера потрібно мінімум місця на полиці
Для CD-ресивера потрібно мінімум місця на полиці

Схемотехніка і компоновка реалізовані за технологією Denon Triple Noise Reduction Design, що має на увазі придушення шумів трьома способами: екрануванням, поділом цифрових і аналогових ланцюгів, а також дотриманням принципів короткого тракту, коли шляху сигналу мінімізовані наскільки це можливо. Одним словом, недарма дизайн цього міні CD-ресивера так нагадує дизайн High-End компонентів Denon останнього покоління New Era.

Вбудований CD-привід читає не тільки CD-DA, а й диски з MP3 і WMA файлами
Вбудований CD-привід читає не тільки CD-DA, а й диски з MP3 і WMA файлами

Акустика має твітер з м'яким тканинним куполом розміром 25 мм, як у великий Hi-Fi акустики і 120-мм СЧ / НЧ-динамік з великим пилозахисним ковпаком у центрі. Акустичне оформлення закритого - невеликий по діаметру порт виведений назад. Що характерно - призвуків фазоинвертор не дає навіть при установці впритул до стіни. Підключення здійснюється великими гвинтовими клемами, що дозволяє замінити тонкі штатні кабелі на щось більш солідне і аудіофільских великого перерізу.

малі форми

Минисистема Denon D-M41 гранично компактна і може легко поміститися на полиці, комоді або тумбі для AV-техніки поруч з телевізором. Але якщо ви вирішите послухати музику серйозно і вдумливо, а не фоном, коли звук ллється звідкись здалеку, дистанцію прослуховування потрібно вибирати відповідно до масштабу системи. Я слухав її з дистанції приблизно півтора метра.

Полочнікі дуже компактні і стандартна стійка для них завелика
Полочнікі дуже компактні і стандартна стійка для них завелика

Те ж саме можна сказати і про музику: композиції краще вибирати без особливого розмаху. Якщо в запису відсутній глибокий бас, і системі не потрібно відтворювати масштабні звукові об'єкти, абсолютно неможливо зрозуміти, чи грають це малюки або повнорозмірний Hi-Fi середнього рівня. В СЧ і ВЧ діапазоні Denon D-M41 демонструє відмінну динаміку і несподівано високий дозвіл. Бас відтворюється тільки верхній, а в нижніх регістрах система малоефективна, тому масштабу симфонічних творів і драйву рок-хітів відчути не вдається. Ті ж AC / DC звучать дуже акуратно і тонко. Одним словом, вихід для сабвуфера у RCD-М41 існує не даремно.

З грилями колонки виглядають дуже акуратними
З грилями колонки виглядають дуже акуратними

З електронною музикою не все так однозначно. Деякі танцювальні хіти, в яких основний ритм прописаний досить високо, звучать абсолютно повноцінно і не викликають бажання підключити сабвуфер.

Ідеальним контентом для Denon D-M41 є аудіофільскій записи з жіночим вокалом. Так, наприклад, «Is not no sunshine» Christy Baron звучить відмінно - дуже виразно, артикульовано, детально. Повноту динамічних можливостей вдалося відчути на альбомної версії «Run» Guru Groove Foundation. Пульсуючі клавішні, високо записана гейтірованная бас-бочка і суха чітка перкусія звучать дуже ритмічно. А інший хіт під назвою «Moscow» краще слухати вже не з першого альбому, а в акустичній кавер-версії 2017 року, з домінуючими перкусії та гітарами.


Фазоинвертор інтегрований в модуль з клемами

Ну і звичайно не можна обійти увагою записи великих гітаристів. Tommy Emmanuel і Al Di Meola записували свої хіти як ніби спеціально для таких масштабів. Ось вже де мікросистема отримує можливість продемонструвати всі свої достоїнства: виразність середини, чистоту верхніх частот, ритмічність і динаміку, високу детальність.

Вихід за межі

Як би не була хороша по звучанню мікросистема Denon D-M41, її найбільш ймовірна доля - фонове озвучення спалень і кабінетів. Але було б не чесно позбавити її шансу проявити себе в більш високих сферах, тому крім основного прослуховування я провів ряд експериментів.

Підключення сабвуфера змінює звукову картину повністю, дотягаючи можливості системи до повнорозмірного Hi-Fi. Тут все залежить головним чином від можливостей додаткового НЧ-ланки і його здатності до узгодження на частоті природного спаду віддачі полочніков Denon SC-41. Це самий прямий і очевидний шлях.


Мініатюрні колонки мають стандартний 25-мм твітер

Інший варіант - заміна акустики на більші і дорогі полочнікі з більш низькою частотою спаду віддачі по басу. Це дасть виграш за всіма характеристиками, особливо в області нижньої середини і баса, але на високій гучності підсилювача доведеться нелегко. Проте, якщо повнорозмірний Hi-Fi поставити виходить, а баса хочеться побільше, думаю, цілком реально знайти полочнікі, які підходять за характеристиками і перевершують штатні по звуку. Однак бюджет системи виросте в два, а то і в три рази. Адже весь комплект Denon D-M41 варто як пара поличних колонок середнього рівня.

Невеликий СЧ / НЧ динамік видає дуже динамічний і чіткий звук
Невеликий СЧ / НЧ динамік видає дуже динамічний і чіткий звук

Ще одна більш сміла спроба поліпшити звук - це заміна вбудованого CD-програвача зовнішнім, за вартістю можна порівняти з самим CD-ресивером RCD-M41. Підключення здійснювалося спочатку оптичним, а потім аналоговим кабелем. В обох випадках зовнішній CD-програвач помітно програвав вбудованому. Це означає, що вбудований як мінімум на клас, а за відчуттями - навіть на два класи вище. Ситуація виходить така ж, як і з заміною колонок. Поліпшити звук можна, але витрати зростають багаторазово.

Загальний висновок вийшов простий і очевидний: в своїй ціновій ніші Denon D-M41 дуже гарні, а щоб отримати звук ще краще, бюджет доведеться радикально переглянути.


Акустика Denon - досить рідкісне явище

А ось якщо ви крім класичного Hi-Fi любите ще й персональне аудіо, відкладіть свої High-End навушники подалі і пошукайте в запасі що-небудь простіше. Відповідний вихід CD-ресивера розрахований швидше на недорогі моделі з темним і басовитим звучанням - з ними він зіграватися найкраще. Я зі своїми студійними навушниками отримав звук дуже купчастий, зібраний десь в центрі голови, майже без баса і з піднятою серединою. Дозвіл при цьому не вразило так сильно, як це було при прослуховуванні колонок. Одним словом, звучало все не краще середньостатистичного смартфона.

Повнорозмірні клеми дозволяють використовувати акустичні кабелі великого перерізу
Повнорозмірні клеми дозволяють використовувати акустичні кабелі великого перерізу

А з навушниками простіше відбулася зворотна метамарфоза. У порівнянні з їх звучанням на тому ж смартфоні все змінилося в кращу сторону. Мікросистема в таких навушниках видала чіткіший, рельєфний і сфокусований звук; бас підібрався і став більш керованим; тільки сцена залишалася як і раніше без відчуття ширини і об'єму, як це було на більш дорогих навушниках.

висновок

Мікросистема Denon D-M41 без сумнівів хороша в своєму класі і в своїй ціновій групі. Єдиний адекватний апгрейд - використання сабвуфера, в іншому ж це цілком самодостатній комплект. Дорікнути розробників можна хіба що в недостатньо серйозному підході до якості звучання виходу для навушників. Адже сучасні технології дозволяють навіть в обмеженому просторі встановити по-справжньому висококласні підсилювачі.

Пульт у міні-системи виявився повнорозмірний
Пульт у міні-системи виявився повнорозмірний

В іншому ж це ідеальна друга система для любителів традиційного стерео. До речі, я думаю потрібно нагадати про те, що в асортименті Denon як і раніше є програвачі вінілу, а у Denon D-M41 є аналоговий вхід.

Переваги: якісний звук, компактні розміри, наявність цифрових і аналогових входів.

Недоліки: для повноцінного звучання потрібно сабвуфер, вкрай бажана заміна штатних акустичних кабелів

Офіційний сайт: Denon D-M41

Ціна: 25 990 рублів

Паспортні данні

Denon RCD-M41
Тип: CD-ресивер
Потужність: 2х 30 Вт
Підтримка дисків: CD-DA, CD-R | RW (MP3, WMA)
Тюнер: FM 85,7-108 МГц
Входи: аналоговий, 2х оптичних
Виходи: для сабвуфера, для навушників
Додаткові функції: годинник, таймер, будильник
Габарити: 210х308х115 мм
Маса: 4 кг

Denon SC-41
Тип: полична акустика
Кількість смуг: 2
Акустичне оформлення: фазоінвертор
ВЧ динамік: 25 мм, тканинний купол
СЧ / НЧ динамік: 120 мм

Підготовлено за матеріалами порталу "Stereo & Video", серпень 2017 р www.stereo.ru