Як вибрати пральну машинку?

  1. Тип і габарити
  2. Завантаження білизни
  3. Тип завантаження
  4. швидкість віджиму
  5. кількість програм
  6. Додаткові функції
  7. рекомендації
  8. Купуйте пральну машину, і періть в своє задоволення.

Пральна машина - цінна помічниця по дому, яка замінить 10 прачок. Якою вона повинна бути? Таке питання може виникнути, якщо ви ще не знаєте, як вибрати пральну машинку в магазині побутової техніки.

Таке питання може виникнути, якщо ви ще не знаєте, як вибрати пральну машинку в магазині побутової техніки

Тип і габарити

За типом пральні машини бувають вбудовані та окремо розташовані.

Окремо стоять пральні машини - це класичний, звичний для всіх варіант. Як правило, встановлюються у ванній кімнаті, або на кухні.

Встройку зазвичай встановлюють на кухні. Вона дозволяє зберегти єдиний дизайн інтер'єру. Вона може бути двох типів: полновстраиваемая і вбудована під стільницю.

У Повновбудовувані машин в задній частині корпусу передбачена виїмка для плінтуса. Є можливість навісити двері кухонного гарнітура. Верхня панель - знімна.

У вбудованих під стільницю машин знімною зроблена тільки верхня панель, а в іншому, такі моделі нічим не відрізняються від окремо розташованих машин.

Габарити машин з вертикальним завантаженням білизни, як правило - стандартні. Їх висота - 89-90 см, ширина - 40-45 см, глибина - 60 см. Завдяки своїй ширині, машинка з вертикальним завантаженням підійде тим, у кого маленька ванна кімната.

Розміри машин з фронтальним завантаженням можуть варіюватися. Є повнорозмірні моделі, висота їх 80-85 см, ширина - 60 см, глибина - 50-60 см. Існують вузькі пральні машини. Їх габарити: висота - 80-85 см, ширина - 60 см, глибина - 33-45 см.

Крім вузьких бувають ще й компактні пральні машини. Висота таких моделей не перевищує 70 см, а ширина і глибина - 50 см. Якщо у вас маленька ванна кімната, або ж ви не хочете захаращувати її технікою, то вибирайте вузьку або компактну пральну машину.

Порада! Щоб не помилитися з розмірами машини, і точно знати, які габарити вам потрібні, краще всього заздалегідь виміряти вільне місце.

Завантаження білизни

Місткість пральної машинки може становити від 3,5 до 14 кг. Якщо у вас маленька сім'я з двох чоловік, то вибирайте машину із завантаженням білизни від 3,5 до 5 кг. Для сім'ї з 3-5 чоловік підійдуть пральні машини із завантаженням від 5 до 8 кг. Якщо у вашій родині більше 6 чоловік, то пральна машина із завантаженням від 9 кг - для вас.

Крім максимального існує і мінімальна кількість білизни, що завантажується, воно середнє для всіх моделей - від 1 до 1,5 кг.

Тип завантаження

Пральні машини бувають з фронтальним і вертикальним завантаженням білизни. Якщо у вас машина з фронтальним завантаженням, то ви можете спостерігати за пранням. Сьогодні представлений величезний вибір таких моделей, в тому числі і бюджетних. Машини з фронтальним завантаженням можуть вбудовуватися в меблі. Їх можна встановлювати на кухні. Ще одним приємним плюсом є можливість використовувати машинку як полки.

Але є і мінуси. Потрібно нахилятися, щоб покласти і дістати речі з барабана. Крім того, більшість таких пральних машин великих розмірів, і необхідно додатковий простір, щоб відкрити дверцята.

У вертикальних пральних машинках білизна завантажується через верхню кришку над барабаном. Вертикальні машини неширокі, займають мало місця, щоб витягти випрані речі, не потрібно низько нахилятися. Важливо, що білизна можна додавати в барабан прямо прання.

З мінусів можна відзначити наступне: більш висока вартість і невеликий вибір моделей.

швидкість віджиму

Швидкість віджиму пральної машинки може варіюватися від 400 до 2000 об / хв. Цей режим вибирається виходячи з якості тканини, тому чим більше варіантів віджиму у машини, тим краще. Якщо ви часто перете трикотажні кофти і футболки, вовняні речі, а також синтетичні і шовкові речі, вам знадобиться режим віджиму 600-800 об / хв. Речі із грубих матеріалів, такі як джинси, краще віджимати зі швидкістю 1000-1200 об / хв. Постільна білизна, бавовняні штори і махрові рушники вимагають максимальної швидкості віджиму - від 1200 об / хв. і вище.

кількість програм

В середньому, кількість програм в сучасних пральних машинах варіюється від 10 до 20. Прання бавовни, вовни, делікатних речей, змішаного білизни, білого білизни, програми, призначені для прання певних видів тканин.

Експрес-прання, або швидке прання, - це режим, що дозволяє швидко і ефективно відіпрати слабозагрязненного білизна за 15-30 хвилин.

Попереднє прання - програма для прання сильно забруднених речей. Речі витримуються в воді при температурі 30 градусів. Після завершення попереднього прання можна приступати до виконання основної програми.

Економічна програма призначена для прання білизни зі слабкою ступенем забруднення. Така білизна можна прати при більш низьких температурах. При цьому час прання збільшується, але зменшується витрата електроенергії, води і миючих засобів.

Крім основних, зустрічаються і додаткові програми прання, такі, як прання дитячих речей, спортивного одягу, ручне прання, запобігання зминання і Суперполосканіе.

Програма «Прання дитячих речей» дозволяє зберегти м'якість тканин. Прання проводиться у великій кількості води і при великій температурі. Зверніть увагу на цю програму, якщо у вас є маленькі діти.

У програмі «Прання спортивного одягу» використовується фаза попереднього прання при низькій температурі, що забезпечує дбайливе прання спортивного одягу. Якщо ви часто займаєтеся спортом, то вибирайте машину з даними режимом.

Програма «Ручне прання» призначена для речей, які зазвичай заборонено прати в машині. Цей режим передбачає збільшений рівень води при пранні температуру не більше 30 градусів, спеціальний алгоритм руху барабана і знижену інтенсивність віджимання.

«Запобігання зминання» - програма, яка замінює віджимання. Барабан продовжує повільне обертання, завдяки чому складок утворюється менше, і гладити стає легше.

Режим «Суперполосканіе» забезпечує додаткове число полоскань, наприклад 7 замість 3-х. Програма стане в нагоді для людей з алергією або сім'ї з маленькими дітьми.

Чим більше програм, тим дорожче машина. При виборі задумайтеся, які режими прання вам дійсно потрібні.

Додаткові функції

Додаткові функції

Деякі пральні машинки оснащені системою захисту від дітей. Завдяки можливості блокування панелі управління, ви можете не турбується про те, що дитина скасує або змінить програму прання.

Машина з вбудованим процесором в фазі «Віджим» автоматично контролює процес прання і коригує програму. Витрата води, час полоскання, число оборотів при віджиманні і інші параметри в точній відповідності з завантаженням. Наявність даної функції збільшує вартість пральної машини, але дозволяє в подальшому заощадити на мийних засобах, електроенергії та воді.

Деякі машини обладнані функцією «Захист від протікання». Це корисно! У разі виявлення протікання подача води припиняється.

До речі, для продовження життя вашої машинки використовуйте спеціальні засоби: для першого запуску, для очищення машини і проти накипу.

Також, періодично, необхідно чистити фільтр машини від нашарувань і сміття. Так вона прослужить вам набагато довше.

рекомендації

рекомендації

  • Якщо у вас невелика ванна кімната, то вибирайте машину з вертикальним завантаженням білизни, або вузьку машину з фронтальним завантаженням.
  • Якщо хочете встановити пральну машину на кухні, то полновстраиваемая або вбудовується під стільницю машина - для вас.
  • Для невеликої сім'ї з двох чоловік підійде пральна машина з об'ємом завантаження від 3,5 до 5 кг, максимальною швидкістю віджимання від 800 до 1000 об / хв, і десятьма автоматичними програмами.
  • Якщо у вас сім'я з 3-5 чоловік, то вибирайте машину з об'ємом завантаження від 5 до 8 кг, максимальною швидкістю віджимання від 1000 до 1200 об / хв і п'ятнадцятьма автоматичними програмами.
  • Щасливим володарям сім'ї більше 6 осіб слід зупинити свій вибір на пральній машині з об'ємом завантаження від 9 кг, максимальною швидкістю віджимання від 1200 об / хв, і двадцятьма автоматичними програмами.
  • Якщо у вас маленькі діти, зверніть увагу на наявність у пральної машини функції «Захист від дітей». А також програм прання дитячого одягу і Суперполосканіе.
Купуйте пральну машину, і періть в своє задоволення.

Як правильно вибрати техніку для дому та для роботи

Якою вона повинна бути?