- Популярні товари Захоплюючий світ вишивки _ Вишитий рушник на весілля потрібен чи ні? Залишається...
- довжина нитки
- Якою кількістю волокон нитки вишивати?
- Де почати вишивати?
- Як закріпити нитку?
- Способи закріплення нитки
- види рядків
- неповні хрестики
- перенесення нитки
- Як заховати кінець нитки?
- Перенесення малюнка за допомогою копіювального паперу
- Перенесення малюнку методом на «Просвіт»
- Перенесення малюнка із застосуванням цигаркового паперу
- Перенесення малюнка методом пропорашіванія
- За допомогою двох дзеркал
- За допомогою поділу на квадрати
Популярні товари
Захоплюючий світ вишивки
_
Вишитий рушник на весілля потрібен чи ні?
Залишається загадкою, хто і коли вперше спробував в візерунку передати свої переживання, красу рідної природи? Історія виникнення вишивки хрестом йде далеко вглиб віків. І чи не єдиним ритуальним предметом з далекого минулого, який традиційно використовується в народному побуті в якості оберега, залишився вишитий рушник. Весільний вишитий рушник для нареченого і нареченої - символ благополуччя в майбутньому будинку молодих.
Співзвуччя зі словом рука помилково асоціює рушник з рушником для рук. Право ж, не вистачить сміливості витерти руки об твір мистецтва. Для цієї мети служили утирки. Рушниками прикрашали кути, вікна, двері будинку.
Атрибутом сватання та згодою дівчини на заміжжя були рушники, пов'язані сватам, або хліб, піднесений на рушнику. Беручи дар, вони говорили: "Спасибі батькові і матері, що дитя своє рано будили і добрій справі вчили. Спасибі й дівчині, що рано вставала, тонко пряла і хороші рушники вишивала".
При заручинах накривали хліб рушником, на нього клали руки наречений, наречена і присутні родичі, а староста зв'язував вузлом руки і примовляв: "Не в'яжеться вузол, а в'яжеться слово", після чого вузол розпускали.
На одруженні та вінчання молоді ставали на "вінчальний" білий рушник, як на хмару. Однаковий візерунок з обох сторін символізує гармонію стосунків. Середина рушника обов'язково порожня, щоб життєва дорога була легкою, просторою. Через цю білу середину Божий світ і сила проходять.
Весільний рушник ручної роботи для нареченого і нареченої - кращий аксесуар на весілля.
Сподобалася сторінка? Поділіться посиланням з друзями:
(відкриється в новому вікні)
Історія вишивки хрестом
Історія виникнення вишивки хрестом сягає далеко в глиб століть. Це рукоділля відноситься до епохи первісної культури. Матеріалом для вишивки хрестом в різні часи служили: жили тварин, нитки льону, бавовни, конопель, шовку, вовни, також застосовували і натуральний волосся.
У Росії вишивка хрестом має давню історію. Нею прикрашали взуття, одяг, житло, кінську збрую, предмети побуту. У музеях накопичено велику кількість зразків народної вишивки хрестом. Найкраще збереглися вироби XIX століття. В ті часи вишивка хрестом умовно поділялась на селянську (народну) і міську. Народна вишивка хрестом була нерозривно пов'язана зі старовинними звичаями і обрядами російського селянства, тоді як міська вишивка хрестом відчувала на собі вплив західної моди і не мала міцних традицій.
До тринадцяти - п'ятнадцяти років селянські дівчинки повинні були приготувати собі посаг . Це були вишиті рушники, облямівки, скатертини, головні убори. Перед весіллям влаштовували публічний показ приданого як свідчення майстерності і працьовитості нареченої. Наречена обдаровувала родичів нареченого своїми виробами. У селянських сім'ях одяг шили з домотканих вовняних і лляних тканин. Її прикрашали не тільки вишивкою хрестом, а й мереживами, тасьмою, вставками з кольорового ситцю.
На території Росії археологами були виявлені фрагменти одягу, вишитій золотими нитками. Ці знахідки, що відносяться до IX - XII століть. Тим самим підтверджують, що вишивка хрестом існувала і розвивалася вже в епоху Київської Русі. З язичницьких часів жінки - вишивальниці створювали в своїх вишивках сцени побутового життя. Найчастіше вишивкою хрестом прикрашали ПОСТЕЛЬНИКОВ (простирадла), кінці яких звисали з ліжок, а також весільні та святкові сорочки, рушники (рушники), завіси, скатертини, головні убори, полотняні сарафани, хустки. Вишитий рушник могло використовуватися не тільки в побуті. Ритуальні, багато розшиті рушники розвішували на придорожніх і могильних хрестах, священних деревах, прикрашали капище ідолів. Пізніше, в християнські часи, з'явився звичай прикрашати вишитими рушниками ікони, дзеркала і вікна. На масниці, весіллі, при народженні або смерті людини вишиті рушники (рушники) були священним оберегом. Особливу силу оберігати людей від злих сил, хвороб і стихій приписували звичайному рушнику. Воно створювалося декількома майстринями за один день або добу і вважалося бездоганно чистим.
Виникнувши в давнину, мистецтво вишивки хрестом протягом багатьох століть постійно удосконалювалося. Людина, що жив серед природи і спостерігав за нею, вже з глибокої давнини навчився створювати нескладні візерунки, умовні знаки - символи, за допомогою яких він висловлював своє сприйняття до навколишнього світу, до незрозумілих явищ природи. Кожна лінія, знак були сповнені зрозумілого тільки його розумом, були одним із засобів спілкування.
Згодом окремі фігури видозмінювалися, ускладнювалися, поєднувалися з іншими формами, створюючи візерунки - малюнки. Так виникли орнаменти - послідовне повторення окремих візерунків або їх групи (раппорт).
За своїми мотивами орнамент може бути:
а. Геометричний - що складається з різних геометричних елементів.
б. Меандровий - у вигляді безперервних ламаних ліній, широко застосовувався в мистецтві Стародавньої Греції і отримав свою назву від звивистої річки Меандр.
в. Рослинний або фітоморфний - складений з малюнків стилізованих квітів, плодів, листя, гілок і т.п.
м Тваринний - в якому стилізовані фігури звірів і комах.
д. Пташиний - складений зі стилізованих фігур птахів.
е. Людиноподібний - із зображенням людських фігур і напівфігур.
Шрифтових - нагадує стилізовані написи, зустрічається в середньоазіатських вишивках.
Мова кожного орнаменту пов'язаний з історією і культурою народу, який створив його. Творці орнаментів весь час зверталися до природи, використовуючи побачене. Кожна народність завжди зберігала у вишиванках найхарактерніше, найбільш близьке національному характеру, естетичним смакам, поняттям про красу. Народні майстрині створювали візерунки, що відрізняються великою різноманітністю окремих мотивів, де спліталися реальні спостереження навколишнього їх природи з казковими уявленнями. Творчо обдумане з'єднання окремих компонентів називається композицією і складається з чергування окремих фігур і їх рядів, розташованих по горизонталі, вертикалі і діагоналі.
Орнамент народних вишивок хрестом завжди був тісно пов'язаний зі структурою тканини домашнього приготування. Тому більшість візерунків складається з геометричних фігур. Постійними елементами геометричних орнаментів є окремі фігури у вигляді прямих і ламаних ліній, точок, трикутників, квадратів, кіл, хрестів, розеток. Геометричний орнамент характеризується не тільки різноманітністю фігур, скільки вариантностью їх виконання. Основним і найбільш типовим є ромб або поставлений на кут квадрат. Досить часто проміжки між окремими фігурами одного орнаменту заповнюються іншими фігурами, які не тільки доповнюють його, але і створюють новий візерунок. Велику роль в різних варіантах геометричного орнаменту грають розміри візерунка і пропорційне співвідношення його частин.
Дуже важливу роль у всіх видах творчості грає колорит. Здебільшого колорит є візитною карткою республіки, області, району і навіть окремого села. Гармонійне поєднання часто полягає в врівноваженості теплих і холодних, світлих і темних тонів. Один і той же орнамент набуває нового звучання від зміни кольору ниток у вишивці, може здаватися яскравим і барвистим або стриманим і бляклим. Потрібно пам'ятати, що фон вироби доповнює візерунок, і тому його колір повинен підкреслювати ритмічність повторення кожного окремого мотиву або фігури.
У народній творчості поряд з одноколірними узорами широко відомі двох і триколірні, а також багатобарвні.
За способом розташування на виробі орнамент може бути:
- Стрічковим - у вигляді прямої або криволінійної орнаментальної смуги, яка прикрашає середину виробу або оздоблює його.
- Сітчастим - при якому вся поверхня заповнена візерунком.
- Центрическим або розетковим - в якому окремі елементи орнаменту вписані в квадрат, коло, ромб, або багатокутник (розетку), розташований в центрі прикрашається вироби.
Сподобалася сторінка? Поділіться посиланням з друзями:
(відкриється в новому вікні)
Вишивка хрестиком. З чого почати?
Вишивка хрестом - один з найпопулярніших видів рукоділля. За допомогою голки і різних ниток проста тканина перетворюється на витвір мистецтва. Так приємно згодом показати або подарувати рідним, друзям результати своєї роботи. А виріб ще довго буде радувати око своєю неповторністю.
Вишивання відмінно знімає стрес і допомагає розслабитися. Мобільність цього хобі дозволяє брати з собою вишивку куди завгодно. Увімкніть улюблену музику і вишивайте.
Два способи почати вишивати
Перший спосіб (простий) - купити невеликий набір для вишивки, не більше десяти квітів. У наборі вже є все необхідне крім пялец. Вишивайте із задоволенням! І радість від результату з маленьким розміром вишивки і кількістю квітів не змусить себе довго чекати.
Другий спосіб - зібрати набір самої. Що необхідно для вишивки:
1. Канва.
Канва ділиться на два види. Аїда - це тканина утворює чіткі квадрати з отворами в їх кутах. На ній легко підраховувати нитки. Один хрестик - один квадрат.
Тканина рівномірного переплетення - лляне або бавовняне полотно з рівномірним переплетенням ниток, структура тканини досить рідкісна. Хрест шиється через дві нитки.
2. Голки.
Голки краще вибирати з тупим закругленим кінцем і великим вушком. Закруглений кінець потрібен для того, щоб легко потрапляти в отвори між квадратами, не пошкодивши тканину і руки теж. Велике вушко НЕ перетирає нитку.
Необхідно мати 6-7 голок різної товщини і довжини. Тонкими голками вишивають на маркізеті, батисті, крепдешині і тонкому полотні; середніми по довжині і товщині - на канві, лляних і бавовняних тканинах, великими - на грубій тканині, зокрема, на шерсті. Голки зберігаються в сухому місці, щоб уникнути корозії.
3. Наперсток.
Наперсток слід підбирати точно за розміром середнього пальця правої руки так, щоб він не був великим і в той же час не стискав палець. Найкращими є наперстки, виготовлені з нержавіючої сталі. Останнім часом почали випускати наперстки з денцем. Вони більш зручні в роботі, ніж поширені раніше наперстки без денця. Коли вперше починаєш працювати з наперстком, відчуваєш незручність в русі пальців, але з часом це відчуття зникає. Рекомендується працювати з наперстком.
4. Пяльци.
Найкраще натяг тканини тримають дерев'яні п'яльці з гвинтом. При покупці п'яльці зверніть увагу на їх поверхню, яка повинна бути добре оброблена. Тоді вони не будуть пошкоджувати канву гострими кутами. Пластикові пяльци часто з м'якого матеріалу, тому натягнути канву на них важко.
5. Нитки.
Для вишивки хрестом зазвичай використовують муліне, акрил, вовна. Який фірми? Кожен вибирає сам для себе в залежності від бажання і можливостей.
6. схема .
Вона повинна легко читатися, бути добре відпрацьованої: використовується оптимальна кількість квітів, немає великого розкиду, немає одиночних хрестиків.
7. Ножички.
Ножиці повинні бути маленькими, гострими і тонкими. Леза повинні щільно замикатися. Ними легко буде розпороти хрестики в разі помилки, не пошкодивши канву.
8. Стрічковий метр.
довжина нитки
Вишивати зручно ниткою довжиною 25-30 см. Якщо Ви використовуєте метод «петля» для закріплення нитки на тканини, то, відповідно, нитка повинна бути вдвічі довше, оскільки буде складена вдвічі.
Довжина ниток з грубими поверхнями повинна бути дещо коротший, щоб запобігти їх скручування.
До початку вишивання розділіть нитку на окремі волокна, розправте їх, а потім з'єднайте разом. Тоді нитка краще ляже на полотні, буде менше скручуватися, і вузлики будуть з'являтися рідше.
Якою кількістю волокон нитки вишивати?
Кількість волокон, яке Ви поєднуєте в нитки, як і практично всі в вишивці, залежить тільки від Вас. Вважається, що за вишивкою повинно бути видно трохи тканини. Але багато людей вважають за краще вишивати так, щоб тканина зовсім не було видно.
Зазвичай використовують 2-3 волокна нитки для тканини 14 хрестиків на дюйм, 2 волокна для тканини 18 хрестиків на дюйм, 3-4 волокна для тканини з 11 хрестиками на дюйм.
Перед тим, як почати вишивати, спробуйте зробити кілька хрестиків з різною кількістю волокон і виберіть той вид, який Вас влаштовує.
Де почати вишивати?
Все готово для того, щоб зробити перший стібок . Але в якому місці найкраще почати вишивати? В центрі? В лівому верхньому куті? У нижньому правому?
Мотив повинен бути центрований. Знайдіть центр тканини, склавши її навпіл, потім повторіть цю дію в іншому напрямку. Відзначте центр шпилькою, стібком або якось інакше. Головне, щоб мотив розташовувався в центрі, а де Ви почнете його вишивати, залежить від Вас.
Уважно подивіться на мотив і спробуйте визначити найкраще місце для початку. Кожен проект має таке місце.
Почніть в центрі. По-перше, Ви будете впевнені, що мотив розташований саме в центрі, а, по-друге, центр мотиву, як правило, найбільш цікаве місце для роботи.
Розташування початку може залежати від напрямку, в якому Ви вишиваєте. Наприклад, люди, які вишивають так:
повинні почати з лівого верхнього кута:
Як закріпити нитку?
Ніколи не робіть вузликів на тканини. Виняток можуть становити лише особливі випадки, наприклад, ізольовані хрестики.
Вузлики можуть бути причиною горбків на поверхні роботи.
Нитка може чіплятися за вузли під час вишивки.
Вузли можуть привести до деформації тканини.
Зробили помилку, необхідно розплутати нитку? Це зробити набагато складніше, якщо Ви зав'язуєте вузлики.
Зворотний бік вироби виглядає неохайною, якщо є вузлики. Головне правило говорить: акуратна виворітна сторона виробу забезпечує йому гарний зовнішній вигляд.
І останнє, при пранні вузлики легко розв'язуються.
Способи закріплення нитки
Метод «петля»
Це найекономічніший метод, але його можна застосовувати тільки в тому випадку, якщо для вишивання Ви використовуєте парне число волокон нитки.
Якщо використовуєте нитку в два складання, тоді візьміть одинарну нитку довжиною в 2 рази більше тих, що Ви звикли вишивати. Складіть її навпіл. Вставте нитку в голку обрізаними кінцями в вушко. На кінці нитки буде згин. У місці, де Ви хочете почати вишивку, з виворітного боку на лицьову проткніть голкою тканину і витягніть нитку практично до кінця, за винятком петельки. Акуратно виведіть голку назад на виворітну сторону, проткнув тканину поруч, і всуньте голку в приготовлену петельку. Акуратно затягніть його.
Якщо ж Ви вишиваєте непарною кількістю ниток, то можна використовувати один з наступних методів:
без вузлика
Почніть вишивку в парі сантиметрів від того місця, де Вам потрібно зробити перший стібок. Залиште кінець нитки на поверхні тканини. Акуратно розташуйте нитка під тканиною таким чином, щоб нові стежки закрили собою нитку. Коли Ви зробите кілька стібків, витягніть непотрібний кінець нитки на зворотну сторону. Якщо необхідно, пропустіть його під стібками, або просто обріжте.
C вузликом без вузлика
Цей спосіб дуже схожий на описаний вище. Єдина відмінність - якщо Вам важко залишити на поверхні вільний кінець нитки через те, що він постійно вислизає, зав'яжіть на кінці вузлик, який буде діяти, як якір. Після того, як Ви зробили кілька стібків, видаліть вузлик і сховайте нитку під стібками, якщо це необхідно.
Без вузлика з вузликом назовні
Цей спосіб відрізняється від описаних вище лише тим, що хвіст нитки, на якому зав'язується вузлик, який діє як якір, закріплюється таким чином, що нові стежки не охоплюють нитку. Після того, як необхідна кількість стібків виконано, якір обрізається, а залишився кінець нитки ховається під стібками на зворотній стороні вироби. Цей спосіб надає вам більше свободи у виборі шляху вишивки.
під стежками
Якщо у Вас вже є вишиті рядки, і вони знаходяться в безпосередній близькості до місця, де Ви хочете закріпити нитку, то можна пропустити нитку під чотирма-п'ятьма стежками на зворотному боці. Ви можете перехлестнуть нитку навколо другого або першого стібка, щоб закріпити її.
види рядків
«Традиційний метод» - Ви закінчуєте попередній хрестик і починаєте наступний:
«Датський метод» - спочатку вишиваєте половину хрестика і закінчуєте хрестики у міру того, як повертаєтеся:
Більшість людей використовують обидва методи. Наприклад, «датський метод» для більшості стібків і «традиційний» - для ізольованих хрестиків. Деякі рекомендують вишивати горизонтальні ряди «датським методом», а вертикальні - «традиційним» способом. У такому випадку всі стежки на зворотному боці роботи будуть спрямовані вертикально.
«Традиційний метод» добре використовувати в тому випадку, якщо Ви вишиваєте через одне волокно тканини - це запобіжить деформацію тканини. Багато хто вважає «датський метод» швидшим, а також при вишиванні цим методом виникає менше плутанини з місцем розташування на тканини.
Вибирайте той спосіб, який Вам найбільше подобається, дозволяє отримати акуратний вигляд зворотного боку вишивки.
пропуск стібків
Якщо всередині рядка є пропуск (не більше 3 стібків), то можна з'єднати рядок, пропустивши нитку по діагоналі під тканиною. Пунктиром показано проходження нитки по виворітній стороні.
відступ всередину
Пунктиром показано проходження нитки по виворітній стороні. Стрілка вказує на початок першого хрестика.
відступ назовні
Пунктиром показано проходження нитки по виворітній стороні. Стрілка вказує на початок першого хрестика.
Рядок по-діагоналі
Стрілкою показано напрямок рядки, пунктиром - проходження нитки по виворітній стороні.
неповні хрестики
Неповні хрестики - звичайні хрестики з відсутніми частинами. Вони використовуються для того, щоб надати картині округлені форми (3/4, 1/4), або зробити малюнок більш повітряним (1/2).
Неповні хрестики (1/4 і 3/4) набагато легше зробити на рахункових тканинах, ніж на канві. Щоб зробити неповний хрестик на канві, Вам необхідно проколоти середину квадратика голкою, що легше зробити тонкою голкою (# 26 або # 28). У випадку ж із льоном, наприклад, цього робити не потрібно, оскільки голка легко пройдемо між волокнами тканини, розставивши їх. 1/4 хрестика виконується з кута в центр.
3/4 хрестика зазвичай виконуються наступним чином: спочатку вишивається 1/4 хрестика, а потім 1/2. Хоча іноді, щоб досягти деякого ефекту, спочатку вишивають 1/2 хрестика і потім 1/4. Зауважте, це один з тих випадків, коли напрямок хрестика може не збігатися з напрямком всіх хрестиків.
Часто в одному квадратику Вам потрібно вишити 3/4 хрестика одним кольором і 1/4 іншим. Бувають випадки, коли вирішення питання про те, з якого боку який стібок вишити, залишено за вишивальницею. Ось кілька порад:
- Якщо на схемі є зворотний шов, який ділить навпіл ці два неповних хрестика, то вишийте два хрестика по 1/4 і нехай зворотний шов розділить їх навпіл.
- Якщо стежки належать різним об'єктам на картині, подивіться, який з них знаходиться на передньому плані. Його і вишийте стібком 3/4.
- Вишийте спочатку 1/4 хрестика, яким би кольором ви не вишивали. Коли будете вишивати таким кольором, вишиєте 3/4 хрестика.
- Зробіть в одному квадратику два хрестика по 3/4.
Іноді потрібно заповнити деяку область вишивки стібком 1/2. Якщо немає ніяких додаткових інструкцій, то вибір напрямку цих стібків за Вами. Деякі інтуїтивно вишивають їх як першу половину повного хрестика. Іноді варто подивитися на малюнок, і напрямок стібків стане очевидним. Наприклад, якщо Ви вишиваєте пір'я птаха, то стібки повинні йти в напрямку, відповідному пір'ю.
перенесення нитки
Якщо Ви вишиваєте два фрагмента картини одним кольором, і вони знаходяться на невеликій відстані один від одного, Ви можете, чи не обриваючи нитку, перенести її по зворотному боці роботи до наступного фрагмента. Невелика відстань - це 3-4 хрестика на Аїді і 4 хрестика на льоні (пунктиром показано проходження нитки по виворітній стороні).
Нитка можна перенести і на більшу відстань в тому випадку, якщо область між цими фрагментами заповнена або буде заповнена іншими стежками. У разі якщо колір нитки, яку Ви прокладаєте під стібками набагато темніший, ніж колір нитки, якої зроблені стежки, переконайтеся в тому, що темну нитку не видно на лицьовій стороні роботи. Проте, навіть використовуючи цей спосіб, не рекомендується протягувати нитку більш ніж на 5-6 стібків.
Спробуйте спланувати Вашу роботу таким чином, щоб Вам не довелося тягнути нитку занадто далеко для того, щоб зробити наступний хрестик.
Що робити в тому випадку, якщо на Вашому полотні є ізольований хрестик без будь-яких інших хрестиків поблизу? Наприклад, зірки на небі або маленькі сніжинки. В даному випадку Вам потрібно зробити хрестики світлими нитками на темній канві.
Спробуйте наступний спосіб.
Якщо Ви вишиваєте в 3 нитки, вставте в голку одну нитку, і, не закріплюючи кінець нитки, а залишивши досить довгий хвостик, зробіть 3 стібка в напрямку нижнього напівхрестиком.
Потім зробіть 3 стібка в напрямку верхнього напівхрестиком. Тепер, якщо Ви вирішите перенести нитку на зворотному боці роботи до місця наступного стібка, така тонка нитка буде набагато менш помітною. Або ж, якщо протягнути нитку все-таки не є можливим, зав'яжіть маленький акуратний вузлик. Це один з тих випадків, коли використання вузлика для закріплення нитки вважається виправданим. Такий вузол не буде дуже великим і не утворює горбок на лицьовій стороні роботи. Але якщо Ви плануєте брати участь в змаганнях з цією роботою, не використовуйте вузли.
Як заховати кінець нитки?
Способи кінцевого закріплення нитки схожі на ті, які застосовуються для закріплення нитки на початку роботи.
Один спосіб - пропустити нитку під чотирма-п'ятьма стежками на зворотному боці роботи. Ви можете оповити нитку навколо одного з стібків, щоб закріпити її.
Не забувайте, що нитки більш темного кольору можуть просвічувати крізь світліші нитки. Переконайтеся, що таке не відбувається.
Можна також закріпити нитку, пропускаючи її крізь вертикальні стібки на зворотній стороні. Виворіт вишивки виглядає при цьому дуже акуратно.
Пропонуємо Вам ознайомитися з статтею "Корисні поради з вишивання".
Сподобалася сторінка? Поділіться посиланням з друзями:
(відкриється в новому вікні)
Вишивка гладдю. Переклад візерунка на тканину
Малюнок для вишивки можна перенести на тканину декількома способами. Але спочатку його потрібно перенести на кальку або міліметровий папір за допомогою добре заточеного олівця.
Перенесення малюнка за допомогою копіювального паперу
Для перенесення малюнка на тканину, призначену для вишивки гладдю, використовується копіювальний папір. Прикріпіть матерію до дошки, натягнувши тканину так, щоб напрямок ниток було прямим. Потім покладіть на тканину копіювальний папір, а на неї - лист з малюнком. Обидва листа слід теж прикріпити шпильками, щоб вони не зсувалися. Після цього потрібно акуратно обвести всі лінії візерунка товстою голкою, кістяний паличкою, в'язальної спицею, не надто гострим олівцем або кінчиком леза ножа. Всі лінії малюнка віддрукуються на тканини. Для світлих тонів тканини потрібно використовувати темну копіювальний папір (чорну, синю), для темних - світлу (жовту, білу).
Рекомендується застосовувати не нову, а вже використану копірку, інакше лінії візерунка будуть жирними і забруднять тканину-основу. Якщо копірки, яка була у вжитку, під рукою немає, злегка потріть жирну сторону нового аркуша сухою ватою або м'якою тканиною.
Перенесення малюнку методом на «Просвіт»
Если тканина тонка и прозора, Малюнок можна перенести в Інший способ. Помістіть по скло лампу, на скло покладіть кальку з малюнком, а зверху - запяленную (ретельно натягнуту) тканини. Гостро заточеним олівцем прорисуйте лінії візерунка, які будуть видні на просвіт.
Перенесення малюнка із застосуванням цигаркового паперу
На сукно, щільні і блискучі тканини узор можна перенести за допомогою прометкі через цигарковий папір. Переведіть малюнок на такий папір, приметайте до тканини, а потім прошийте дрібними і частими стібками швом «вперед голку» по всім контурних лініях. Видаліть папір.
Коли вишивка буде закінчена, прометку потрібно висмикнути.
Перенесення малюнка методом пропорашіванія
На щільні тканини малюнок можна перенести методом пропорашіванія, який дозволяє уникнути спотворень. Зручно і те, що один трафарет-сколок можна використовувати кілька разів.
Спочатку необхідно зняти візерунок на кальку або іншу прозору папір. Потім потрібно проколоти всі лінії малюнка. Для цього папір покладіть на м'яке гладке сукно і по лініях зробіть проколи великий швейною голкою. Папір має бути міцною, але досить тонкої, щоб відбитки вийшли чіткими. Для дуже тонких ліній вишитого візерунка візьміть більш тонку голку. Чим менше відстань між проколами, тим точніше вийде малюнок. Якщо інтервали між проколами занадто великі, лінії вийдуть нерівними і вишивати буде важко.
Коли все проколи будуть готові, прозорий папір слід перевернути виворітного стороною вгору і обережно потерти її тонкої наждачним папером, щоб вирівняти поверхню і прибрати шорсткості, що утворилися при проколюванні.
Далі необхідно накласти папір на тканину і щільно прикріпити її кнопками до дошки або столу. Під час перенесення малюнка ні папір, ні матеріал не повинні зсуватися з місця. В іншому випадку після зняття паперу Ви ризикуєте виявити на тканини подвійний малюнок, а прибрати зайві лінії, не пошкодивши при цьому візерунок, не так-то просто.
Закріпивши обидва шару (папір і тканину), слід взяти тампон з вати або губки обтягнутої сукном, опустити його в вугільний порошок або синьку і провести по всіх поверхні паперу, злегка потираючи лінії-проколи. Можна також трохи змочити тампон в гасі і потерти їм темну копіювальний папір. Якщо тканина, призначена для вишивки, не світла, а темна, потрібно використовувати товчений крейда, зубний порошок. Пройшовши через отвори, порошок залишить слід на тканини, позначивши контури малюнка. Коли всі крапки будуть переведені, їх потрібно з'єднати, прочертивши на тканини лінії. Але попередньо необхідно легко подути на матерію, щоб прибрати надлишки порошку. Для промальовування ліній на товстих тканинах можна використовувати тонку кисть мул акварельні фарби (в тому числі гуаш), які добре проникають між волокнами тканини.
Якщо візерунок квадратний і симетричний, для прискорення процесу проколювання можна скласти папір вчетверо і проколоти всі чотири частини в один прийом. Складний малюнок, що складається з різних елементів, краще проколювати поетапно.
Сподобалася сторінка? Поділіться посиланням з друзями:
(відкриється в новому вікні)
Вишивка Гладден. Зміна розмірів малюнка
Буває, що обраний візерунок не підходить за розміром чи формою, а іноді хочеться перенести не весь малюнок, а лише якусь його частину. Якщо Ви не кресляр і не художник, то навряд чи зможете з легкістю перенести на тканину видозмінений візерунок. Збільшити його або зменшити на око не вийде, як не вийде і переробити форму. Однак існують способи, завдяки яким навіть не дуже досвідчена вишивальниця може адаптувати малюнок до свого виробу.
За допомогою двох дзеркал
За допомогою двох дзеркал без рам можна змінити візерунок, проте в цьому випадку напевно доведеться деякий час поекспериментувати.
Якщо Вам потрібна лише частина малюнка, але в збільшеному вигляді, або ж необхідно розмістити частину візерунка в центрі вишивки, обидва дзеркала поставте по прямій лінії. Якщо малюнок слід помістити в кут вироби, дзеркала повинні бути поставлені по діагоналі, на кордоні візерунка. Таке розташування дзеркал застосовується і тоді, коли потрібно подвоїти візерунок або «перевернути» його. Якщо Ви поставили дзеркала правильно, малюнок відбитися в них так, як Вам потрібно.
Якщо візерунок подовжений, а Вам необхідно зробити його квадратним, обидва дзеркала повинні бути з'єднані в точці перетину діагональних ліній малюнка. У дзеркалах візерунок відбитися квадратним.
За допомогою поділу на квадрати
Не завжди змінити малюнок в потрібну сторону можна за допомогою дзеркал. Іноді необхідно застосувати візерунок, який занадто широкий для обраної смуги тканини. Тоді його потрібно звузити. У деяких випадках, навпаки, хочеться збільшити дрібний малюнок.
Справитися з такими на перший погляд складними завданнями можливо за допомогою поділу візерунка на квадрати.
Візьміть аркуш, розділений на клітини, і перенесіть на нього візерунок. Можна просто прокреслити квадрати прямо на малюнку-зразку. Потім слід нанести клітини на лист прозорого паперу, проте ці квадрати повинні бути вдвічі (на чверть або на третину) менше, ніж квадрати листа-оригіналу. Наприклад, сторона квадрата на аркуші з малюнком дорівнює 18 мм, а Вам необхідно зменшити його на третину. Значить, сторона нового квадрата повинна бути дорівнює 12 мм. Якщо Ви хочете збільшити малюнок на одну третину, сторона квадратів, прокреслених на прозорому папері, буде дорівнює 24 мм. У кожній вийшла клітинки неважко зобразити візерунок по окремих елементах. Таким способом збільшити або зменшити малюнок може навіть людина, яка не вміє ні креслити, ні малювати.
Можна змінити і візерунок, взятий з готової вишивки. В цьому випадку вишивку слід прикріпити до дошки, вирівняти її, потім виміряти довжину малюнка і розділити число, в сантиметрах на кількість одиниць, які відповідають майбутньої копії. Якщо число вийшло дробовим, треба перевести його з сантиметрів в міліметри, потім в половини міліметрів, після чого можна провести поділ далі.
Коли підрахунок буде закінчено, потрібно розвести кінці циркуля таким чином, щоб відстань між ними стало рівним числом, отриманим при розподілі. Потім необхідно за допомогою шпильки з ниткою відзначити місце, на яке вказує один кінець циркуля. Інший його кінець повинен стояти на розі вишитого малюнка. Розгортаючи циркуль вздовж кромки візерунка на 1800, проведіть його по всій довжині вироби. Бажано трохи відступати від кромки, щоб не зіпсувати вишивку. Таку ж операцію слід виконати з усіх чотирьох сторін вишитого виробу. Але стежте за тим, щоб лінії були паралельні ниткам тканини-основи. Тепер вишитий малюнок можна поділити на квадрати.
Сподобалася сторінка? Поділіться посиланням з друзями:
(відкриється в новому вікні)
Сторінка 1 з 2
Популярні товари Захоплюючий світ вишивки _ Вишитий рушник на весілля потрібен чи ні?Де почати вишивати?
Як закріпити нитку?
Залишається загадкою, хто і коли вперше спробував в візерунку передати свої переживання, красу рідної природи?
Сподобалася сторінка?
Сподобалася сторінка?
З чого почати?
Який фірми?
Якою кількістю волокон нитки вишивати?
Де почати вишивати?