Уроки вишивки. Прямий стібок.

прямий стібок

Завдяки тому, що напрямок прямого стібка може бути довільним, він використовується практично у всіх видах вишивки або служить основою для виконання інших швів. З його допомогою можна зробити закруглені або октроконечние листя і пелюстки квітів в квіткових візерунках; зобразити тварин, птахів; вишити портрет або просту, але ефектну монограму. Він застосовується і як заповнює шов, і як створює контур. Також виконуючи цей стібок різної довжини, напрямку, нитками різної товщини і квіти, можна створювати різні ефекти, додавати контрастність вишивці і домагатися різноманітності в вишивці.

Цей легкий стібок є одним з найдавніших і головних в вишивці гладдю . Він простий у виконанні, і в той же час цей стібок здатний творити чудеса. Якщо задуматися, то саме він є основною складовою всіх вишивальних стібків. Він виконується в будь-якому напрямку - по горизонталі, по вертикалі або під яким-небудь кутом. Може бути заповнює, тобто їм заповнюється певний мотив або ділянку вишивки, контурним, або виступати самостійним. Для наших перших занять постарайтеся підібрати тканину з рівномірною структурою, щоб було зручно відраховувати нитки для однакових за розміром стібків. Бажано ще, щоб тканина була з не дуже щільним плетінням, тому що вишиваючи, ми прокладаємо між нитками качка ще одну нитку. Закріплюємо нитку на тканині і виводимо голку на поверхню тканини в точці 1 (рис.1). Голка протикає тканину зверху вниз під прямим кутом.

рис рис.1

Потім вколюємо голку з точки 1 в точку 2, як показано на рис.2.

рис рис.2

Виходить такий ось стібок:

рис рис.3

Це і є наш прямий стібок, у всій його красі. Сам він може бути будь-якої довжини. Однак зараз спробуйте вишивати стежки однакової довжини і витримувати рівні інтервали. Тренуйтеся до тих пір, поки не будете задоволені результатом. Так ви навчитеся виконувати бездоганні стежки, що в подальшому допоможе Вам з легкістю виконувати складні роботи.

Тепер зробимо його вертикальним і діагональним. Також намічаємо по дві точки, тільки тепер розташовані по горизонталі та діагоналі, і між ними виконуємо прямі стібки (рис.4а і 4б).

рис рис.4а рис.4б

Дуже важливо стежити під час роботи за натягуванням нитки. Якщо нитка буде сильно натягнута, то потягнеться тканину, і робота буде виглядати неакуратно. Якщо ж навпаки, натяг буде слабким, то стежки вийдуть нерівномірні. Постарайтеся дотримуватися рівномірний натяг. Згодом у Вас це буде виходити саме по собі. Також завжди стежте за станом вивороту, там не повинно бути заплутаних ниток, вузлів. Вишивка повинна виглядати акуратно з обох сторін. За старих часів станом вивороту вишивки судили про саму вишивальниці, наскільки вона акуратна в життя.

Далі вишиваємо два прямих стібка, нахилених один до одного. Перший стібок з точки 1 в точку 2, потім другий стібок з точки 3 в точку 4. (рис.5).

рис рис.5 рис.6

Завдання: Виконайте за допомогою прямого стібка рис. 6, 7, 8. Не забувайте витримувати однаковий розмір стібків.

Не забувайте витримувати однаковий розмір стібків

Тепер вишийте прямі стібки різної довжини:

Схема для вишивки прямим стібком:

Ця конячка виконана за допомогою 3 стібків: контур вишитий стебельчатим стібком ; вуха, і копита - простий гладдю , Шерсть на мордочці і ніжках - прямий стібок . Фото вишивки:

На фото нижче видно, як можна застосувати прямий стібок. З його допомогою вишита вода, вудка, човен.

З його допомогою вишита вода, вудка, човен