шов

  1. Що це таке
  2. схеми
  3. фото

Вироби ручної роботи особливо привертають увагу сучасних жителів. Незважаючи на їх підвищену вартість, багато хто воліє купувати саме такі вироби, щоб прикрасити інтер'єр житлового простору, презентувати друзям в день їх торжества. Однак творчі люди вважають за краще не купувати вишиті вироби, а самостійно їх створювати.

Однак творчі люди вважають за краще не купувати вишиті вироби, а самостійно їх створювати

Опанувати ази вишивання вдається, відвідавши майстер-класи, скачавши навчальне відео. Спочатку слід ознайомитися з різновидом швів, навчитися їх правильно виконувати. Одним з найбільш «стародавніх» і поширених швів є декоративний шов.

Що це таке

Шов отримав свою назву через те, що саме він дозволяє створювати в процесі вишивки стебла рослин, ідентичні натуральним. Також декоративна тонка вишивка дозволяє створювати нескладні візерунки, виконувати акуратні лінії квітів, листя.

Контурна витончена лінія, характерна стебельчатого шву, відрізняється формою виконання, вона може бути:

  • зігнутої;
  • прямий;
  • замикатися в коло.

зігнутої;   прямий;   замикатися в коло

Якщо пильно придивитися до візерунку, створеному на основі стебельчатого шва, легко візуалізувати, що шов складається з декількох косих стібків, що примикають щільно один до одного. Виконувати стебельчатие лінії потрібно без поспіху, дуже важливо, щоб стібки лягали рівно, а також мали обов'язково однаковий розмір.

У момент вишивки стебельчатие шви можуть лягати під різними кутами, а також в будь-якому, але обов'язково однаковому напрямку, яке було вибрано спочатку. Все залежить від того, які деталі малюнка планується вишивати.

Шов наділений дивовижною пластичністю, тому його досить часто досвідчені рукодільниці використовують при вишивці гладдю, особливо якщо виникає необхідність заповнити внутрішній простір деталей неправильної форми. Шов є одним з основних в техніці вишивання не тільки гладдю, а й бісером, і стрічками.

схеми

Якщо необхідно виконати шов, а схема вишивки поки що незрозуміла новачкові, можна скористатися невеликими підказками, які допоможуть розібратися в послідовності виконання основних дій.

Вишивання стебельчатим швом передбачає виконання таких етапів:

  • накреслити пряму лінію на тканині;
  • нанести на намальовану лінію чотири точки, рівновіддалені один від одного;
  • закріпити тканину в п'яльці;
  • взяти голку, вставити нитку, вивести її з виворітного боку на лицьову, обов'язково її зафіксувати;
  • вколоти голку в третю точку, витягнути її з виворітного боку;
  • вивести голку тепер з другої точки на лицьову сторону;
  • вколоти голку в четверту точку, вивести з вивороту;
  • повернутися на лицьову сторону, виводячи голку з виворітного боку через третю точку.

Перш ніж починати вишивати складні візерунки, рекомендується відточити техніку виконання стебельчатого шва на простих малюнках, вишиваючи невеликі стебла рослин.

Досвідчені умільці звертають увагу на те, що існує два види створення стебельчатого шва:

  • колючий (тканина проколюється, і голка виводиться на протилежну сторону);
  • швейний (голку направляють так, щоб вона відразу проколювали дві точки, відповідно, проколи відбуваються горизонтально).

Початківцям майстрам рекомендується практикувати, використовуючи колючий спосіб, що дозволяє попередити зайве стягування тканини. Під час роботи важливо стежити за тим, щоб нитка не перекручувалася, а сила натягу була ідентичною при створенні кожного нового стібка.

Після того як навички виконання стебельчатого шва будуть відточені, можна вивчити секрети досвідчених рукодільниць, спираючись на які можна отримувати оригінальні візерунки. З такими секретами можна ознайомитися, завантаживши відео-уроки професійних майстрів.

Зокрема, якщо потрібно зробити шов більш потовщеним, необхідно кожний наступний стібок зрушувати назад вліво. Якщо ж дуже важливо отримати витончений тонкий стібок, необхідно кожен майбутній стібок виконувати так, щоб він зміщувався на трохи вправо.

Шов використовується при вишиванні гладдю, коли потрібно щільне заповнення малюнка. В такому випадку вишиваються прямі ряди, які створюються впритул один до одного.

Модниці, які віддають перевагу носити тільки ексклюзивний одяг, знають, що за допомогою стебельчатого шва із застосуванням бісеру можна оригінально прикрасити будь-який предмет гардероба, завдяки цьому одяг стане яскравою і неймовірно красивою. Застосовується також такий різновид шва і при вишивці стрічками.

фото

Більшість початківців майстрів воліють один раз побачити, ніж багато разів почути словесні пояснення. Відвідуючи майстер-класи, дійсно простіше освоїти техніку. Досвідчений майстер в будь-який момент зможе скорегувати напрямок руху рукою. Якщо ж реальна можливість відвідування майстер-класів відсутня, в мережі інтернет можна скачати навчальне відео або докладну інструкцію, доповнену відповідними фото, на яких чітко видно, як вводиться голка, через які проміжки виводиться на протилежну сторону.

Також майстри перераховують помилки, які можуть через недосвідченість допускати початківці умільці. Щоб простіше було розібратися в таких технічних помилках, до пояснення також прикладають відповідні фотографії. Зокрема, однією з поширених помилок є зміна напрямку робочої нитки. Не допускається направляти робочу нитку спочатку вгору, а потім вниз. При такому підході втрачається повністю стебельчатий вид шва.

Досвідчені майстри підтверджують, що мистецтво для більшості сучасних людей з творчою натурою є такою ж потребою, як їжа і питво. З цієї причини при виникненні бажання навчитися вишивати потрібно відкинути в сторону сумніви, безглузді страхи. Корисно відвідати спеціалізовані магазини, які реалізують товари для рукоділля. Там завжди можна купити готові набори для вишивання з простими і складними візерунками. Згодом можна купувати набори для вишивання великих картин. У таких магазинах продавці допоможуть підібрати голки, нитки і канву, що ідеально підходить для вишивання гладдю, в тому числі із застосуванням стебельчатого шва.

Освоївши техніку виконання тамбурного, стебельчатого шва, можна прикрасити їм будь-який предмет домашнього вжитку, включаючи подушки, скатертини, простирадла, рушники.