Розмір: 40х50 см, розмір вишивки 30х30 см.
Вам буде потрібно:
- дерев'яна рамка розміром 40х50 см;
- шматочок сірої лляної тканини розміром 45х55 см;
- нитки муліне різних відтінків синьо-блакитного, зеленого, коричневого і рожевого кольорів;
- голка для вишивання.
Техніка виконання: вишивка гладдю , в'язання гачком .
[ Зображення дерева для вишивки гладдю ]
У центрі лляної тканини намічаємо квадрат розміру 30х30 см, перезнімати з малюнка або малюємо самостійно контури майбутнього дерева. Поступово змінюючи колір ниток, тамбурним швом вишиваємо фон картини, стовбур і гілки дерева, траву. Тамбурний шов складається з окремих петель і утворює на тканині ланцюжок. Петлі між собою об'єднані, т. К. Кожна нова петля починається з середини попередньої. Загальний вигляд тамбурного шва нагадує ряд повітряних петель, вив'язані гачком і прикріплених до тканини. Голка вводиться в тканину вертикально зверху вниз, утворюючи стібок. Нитка лягає під голку, утворюючи петлю. Голку витягуємо і, притримуючи петлю пальцями, затягуємо робочу нитку. Наступний стібок робимо з попереднього: голку вводимо в тканину всередині попереднього стібка і виводимо її на деякій відстані від стібка. Таким чином утворюється петля (рис. 4.2). При вишиванні тамбурним швом робочу нитку сильно затягувати не слід, вона повинна вільно лягати на тканину. Ланцюжки ж тамбурного шва повинні щільно прилягати одне до одного. Напрямок ланцюжків при вишиванні фону - вертикальне, при вишиванні дерева - залежить від напрямку стовбура і гілок.
Далі в'яжемо п'ятипелюсткові квіточки, що прикрашають дерево, з рожевих і блакитних ниток. Схема квіточки приведена на рис. 4.3: ланцюжок з 5 ст. п. замкнути в кільце за допомогою соед. ст.
1 ряд: 1 ст. п. підйому, 9 ст. б / н під петлі ланцюжка, соед. ст. в петлю підйому.
2 ряд: 1 ст. п. підйому, * 3 ст. п., 1 ст. б / н в кожен 2-й стовпчик нижнього ряду * - виконати 4 рази, 3 ст. п., сполуки. ст. в петлю підйому.
Далі ряди 3-5 в'язати за схемою, при цьому для додання квітці ефекту об'ємності стовпчики б / н 4-го ряду слід в'язати за петлями попереднього ряду до відповідних стовпчики б / н 2-го ряду.
Виконуємо необхідну кількість квіточок і пришиваємо їх до гілок дерева.
Закінчивши оформлення центральної частини панно, обв'язуємо вишитий квадрат поруч стовпчиків б / н і виконуємо 1 ряд узору, наведеного на рис. 4.4.
Нарешті тканину з виконаною композицією вставляємо в рамку.
ДЖЕРЕЛО: Журнал "Ксюша. Для любителів рукоділля"