Легка технологія вишивки хрестом для початківців: маленькі схеми і набори

  1. Що потрібно для вишивки хрестом?
  2. При підборі голки треба дотримуватися наступних правил:
  3. Які техніки треба знати новачкам
  4. По різновидах вони поділяються:

Хто хоч раз щось створював своїми руками, знає те всеосяжне почуття гордості, коли тримаєш в руках готовий результат своєї роботи Хто хоч раз щось створював своїми руками, знає те всеосяжне почуття гордості, коли тримаєш в руках готовий результат своєї роботи.

З різноманіття видів рукоділля все більшої популярності набуває вишивка хрестом. Для початківців рукодільниць буде дуже корисно освоїти ази цієї майстерності.

Вишивка хрестиком проста в освоєнні і дуже красива - малюнок виходить ефектний, фактурний і, головне, вишивка хрестом для початківців не вимагає якихось особливих навичок. Голка і простий візерунок «хрестик» дозволяють створювати самі справжні витвори мистецтва - яскраві і незвичайні.

При наявності певних здібностей і досвіду в подальшому можна відтворювати кольоровими нитками навіть фотографії на тканини, не кажучи вже про простий декоруванні полотен. З одного з нескладних схем вишивки хрестом можна ознайомитися в нашій статті Схеми вишивки хрестиком новорічні.

Досвідчені вишивальниці радять починати знайомство з цим видом рукоділля на готових наборах. Кращими з них вважаються ті, де використаний малюнок невеликого формату, схема якого легко читається, а тканину-основа має середню щільність переплетення ниток. Нехай це маленькі вишивки хрестом, але вони дозволять зрозуміти ази мистецтва, освоїти технологію стібка і розібратися в зміні ниток по малюнку.

Дана вишивальна техніка являє собою щільно прилягають діагональні стібки, розташовані один на одному. Головний секрет красивого результату в тому, що при роботі над малюнком необхідно стежити, щоб нижня нитка завжди йшла в одну сторону, а верхня - в іншу. Дотримання подібної черговості додасть вашому творінню акуратність і певний шарм.

При такій вишивці дуже важливо дотримуватися малюнок руху нитки і техніку рукоділля При такій вишивці дуже важливо дотримуватися малюнок руху нитки і техніку рукоділля. Якщо на лицьовій стороні ви отримуєте класичний хрестової орнамент в кожному квадраті полотна, то з вивороту у вас повинні виходити рівні вертикальні смуги. Такий ефект можливий, якщо при роботі голка постійно знаходиться вертикально по відношенню до канві. Дотримання цих нескладних хитрощів дозволить отримати дивно красиву роботу навіть новачкові.

Завантаження ...

Коли ви наберетеся досвіду, зможете робити такі неймовірні речі, як Оригінальні годинники: вишивка хрестом. Однак, першим етапом будь-якого першовідкривача в цьому виді рукоділля стає вишивка хрестом серветки. Невеликий обсяг роботи і яскравий кінцевий результат дозволяють отримати справжнє задоволення, доступне тільки вишивальниць. Щоб і надалі роботи були завжди «на висоті» необхідно запам'ятати ряд нюансів, що стосуються матеріалів для вишивки.

Що потрібно для вишивки хрестом?

Матеріал, на якому навіть новачкові легко працювати, називають рахунковим. Це означає, що фактура тканини має чітко виражений малюнок нитки, які розташовані строго перпендикулярно по відношенню один до одного. Найбільшою популярністю серед рукодільниць користується Aida, на якій чітко простежують квадрати. Номер маркування матеріалу зменшується при збільшенні числа діагональних стібків на десяти квадратних сантиметрах. Тобто найбільший візерунок вийде на тканини Aida 11, а найдрібніший - на Aida 18.

Звичайна «канва» теж підходить новачкам, але від професійної тканини буде відрізнятися більшою м'якістю. Тканини Лугана, Лінда, Мурано і подібні до них рекомендується освоювати вже при певному майстерності, так як тут більш щільне переплетення. Зате і результат виходить зовсім іншим - вишуканим і більш витонченим. Вишивка хрестом для початківців не зажадає особливих приготувань, якщо ви працюєте з готовим набором. В іншому випадку вам доведеться самостійно підбирати ще й нитки з голкою для вишивання.

Для роботи підійде звичайне муліне, яке бажано випрати до початку оформлення візерунка, так як при низькій якості барвника ваша краса може злиняти і картинка втратить всю свою чарівність.

При підборі голки треба дотримуватися наступних правил:

  • голка повинна бути тупа, з заокругленим кінцем;
  • вушко у голки для рукоділля має бути велике, щоб нитки при просмикування чи не деформувались;
  • всі параметри голки повинні бути середні: чи не тонка, що не довга, не коротка.

Такий голкою користуватися буде зручно навіть самої недосвідченої майстрині.

Які техніки треба знати новачкам

Звичайно, вишивка хрестом роботи вимагає чимало, але при освоєнні технології стає воістину захоплюючим проведенням часу. Почавши свою творчість, що не зав'язуйте вузлик на нитці - краще залиште кінчик справжні і акуратно вплетені його в роботу з вивороту. Коли нитка стане вже короткою, то виведіть її також на виворіт і продерните під декількома стібками. Що стосується самих стібків, то їх існує кілька різновидів, що допомагає робити роботу більш яскравою і ефектною.

Більш легка вишивка хрестом виконується цілими елементами, коли весь візерунок створюється тільки від зміни кольору нитки. Але навіть для початківців вишивка хрестом може вийти особливо цікавою, якщо використовувати в роботі всі базові та додаткові елементи.

По різновидах вони поділяються:

  • одинарний неповний хрест ¾;
  • подвійний неповний хрест ¾;
  • шов, званий «назад голку»;
  • полукрест;
  • двосторонній хрест;
  • чергується хрест.

Якщо повний хрест складається з чотирьох променів, то полукрест має тільки три променя, при цьому спочатку виконується повна діагональ, а потім вже половинний стежок.Прі подвійному неповному хресті, весь візерунок виконаний двома кольорами ниток, кожна з яких оформляє одинарний хрест ¾.Еслі вас зацікавила вишивка хрестом серветки, то можливо вам доведеться освоїти шов «назад голкою», коли голка після виходу на лицьову сторону робить тільки один стібок назад в будь-якому напрямку візерунка і виводиться знову на відстані рівному величині одного стібка від початкової точки. Якщо повний хрест складається з чотирьох променів, то полукрест має тільки три променя, при цьому спочатку виконується повна діагональ, а потім вже половинний стежок Красива і легка вишивка хрестом виходить при застосуванні двосторонньої техніки, особливістю якої стало те, що виходить ідентичний узор і з лицьового, і з виворітного боку. Виконання цього шва включає в себе 4 етапи, причому останній стібок проходить з неправильним нахилом, але в загальному обсязі полотна це не впадає в очі. Складніша вишивка хрестом для початківців на увазі техніку чергується хрест, який виконується також в чотири етапи: спочатку все нижні діагоналі, а потім верхні стібки. Чудово красиві візерунки виходять, коли вишивка ведеться із застосуванням китайського або розміченого хреста, причому в останнього часто використовують і виворітну сторону для оформлення орнаменту. Красива вишивка хрестом роботи вимагає багато чого, в тому числі і використання додаткових елементів, таких як полукрест. Як зрозуміло з назви, це тільки половина вишитого елемента. Коли ви освоїте всі ці нескладні елементи, то зможете спробувати свої сили і в більш складних техніках.

Почавши вишивати, складно зупинитися. Причина в тому, що даний вид рукоділля захоплює своєю простотою виконання. А в сукупності з надзвичайно гарними результатами хочеться творити ще і ще, досягаючи досконалості в цьому мистецтві.

Більш докладні інструкції і майстер класи ви знайдете в наступних випусках нашого журналу. Наприклад, стаття Монохромна вишивка хрестом: схеми робіт і техніка вишивання.

Так само радимо підписатися на нашу розсилку - ви завжди будете в курсі наших новин.

Завантаження ...

Що потрібно для вишивки хрестом?
Що потрібно для вишивки хрестом?