Робота з викрійками - Ведмедики Тедді Наталії Шепель

Для копіювання посилання на сайт в мережу - просто натисніть на кнопку!

Майстер-клас "Ведмідь МК"! Заняття №2: Робота з викрійкою.

Заняття №2: Робота з викрійкою

Ведмідь "МК", зростання 33 см.

Дорогі друзі!

На цій сторінці сайту Ви знайдете правила роботи з викрійками ведмедиків Тедді. Ми будемо вчитися розкроювати деталі ведмедики на прикладі ведмедя "МК", викрійку якого Ви можете завантажити на сторінці З чого почати (Заняття майстер-класу №1: Класична форма). Перед тим, як почати роботу над ведмедиком, я рекомендую Вам ознайомитися зі сторінками Інструменти і матеріали, щоб мати під рукою все необхідне і не відволікатися на пошуки. Перелік необхідних матеріалів для пошиття Ведмедики "МК" Ви можете знайти на сторінці Тим, хто вже почав.

____ Отже, почнемо роботу над схемою крою.

____ Ви роздрукували викрійку на аркушах формату А4 (повинно вийти 2 листи, форма займає всю площу аркуша). Тепер заготовляємо потрібне нам кількість деталей для розкрою. Так, у ведмедика є парні деталі: 2 деталі боковин голови, по 2 деталі передньої і задньої частин тулуба, 2 зовнішні деталі верхньої лапи, 2 внутрішні деталі верхньої лапи, 4 деталі нижньої лапи, 2 деталі долонь, 2 деталі стоп, по 2 деталі внутрішньої і зовнішньої сторони вух, 2 деталі контактних дисків в голову і в тулуб. В одному екземплярі тільки одна деталь - клин голови.

____ Щоб не помилитися при розкладці викрійки на матеріалі, я раджу Вам відразу вирізати з паперу потрібну кількість деталей. Для прискорення процесу можна скріпити потрібну кількість аркушів паперу степлером і вирізати по контуру відразу кілька деталей. Не забудьте вказати на деталях контрольні мітки і напрям ворсу мохеру.

____ Отже, вирізаємо деталі і, для перевірки, розкладаємо їх на столі, щоб уже бачити нашого ведмедика :) І ще порада: парні деталі відразу підпишіть з урахуванням їх дзеркальності, тоді Ви точно зробите розкладку правильно, всі написи на деталях повинні бути видні, перебувати зверху.

____ Беремо матеріал. Для цього ведмедя я вибрала класичний матеріал - мохер, максимально наближений за кольором і довжині ворсу до натурального ведмедику. Матеріал-компаньйон у нас буде штучна замша, підібрана в тон мохеру, щоб ведмедик ще більше скидався на свій природний прообраз.

Матеріал-компаньйон у нас буде штучна замша, підібрана в тон мохеру, щоб ведмедик ще більше скидався на свій природний прообраз

____ При розкрої деталей дуже важливо визначити напрямок ворсу мохеру (для мохеру, у якого напрямок ворсу явно виражено). Шерсть у ведмедиків зростає зверху вниз, відповідно, ми повинні врахувати це при розкрої і розкласти деталі на мохер так, щоб у зшитого ведмедя шерсть лягла в потрібному нам напрямку. Як правило, на викройках ведмедиків напрямок ворсу мохеру вказується стрілками, але якщо їх немає, Ви можете самі визначить напрямок, просто представивши, як росте шерсть у природного ведмедики.

____ Напрям ворсу можна визначити "на око", але найпростіше це зробити, перевернувши мохер на виворітну сторону. Подивіться з вивороту, з якого боку ворс мохеру виступає за зріз матеріалу найбільше, в цю сторону і "росте" ворс на нашому мохер.

____ Далі маємо відріз нашого мохеру ворсом вниз і починаємо розкладку деталей. Деталі розкладаємо так, щоб стрілки на них збігалися з напрямком ворсу мохеру. Обов'язково враховуємо дзеркальність деталей. Також при розкладці я рекомендую Вам враховувати напрямок часткової нитки мохеру (часткова нитка йде вздовж кромки), щоб при набиванні частин ведмедики їх не перекосило.

____ Для початківців мішкоделов раджу робити розкладку викрійки не впритул на весь відріз мохеру, а з запасом, щоб у разі потреби можна було скористатися резервним шматочком.

____ Ось так приблизно виглядає розкладка викрійки на мохер (для пошиття ведмедя я використовувала 1/4 частина погонного метра мохеру, при цьому в резерві залишився невеликий шматок матеріалу).

____ Ось так приблизно виглядає розкладка викрійки на мохер (для пошиття ведмедя я використовувала 1/4 частина погонного метра мохеру, при цьому в резерві залишився невеликий шматок матеріалу)

____ На матеріалі-компаньйона зробити розкладку простіше, просто вибираємо відповідний шматочок і розміщуємо на ньому деталі. Зверніть увагу, що мініштоф або штучна замша також можуть мати короткий ворс з певним напрямком, це також бажано врахувати при розміщенні деталей.

Зверніть увагу, що мініштоф або штучна замша також можуть мати короткий ворс з певним напрямком, це також бажано врахувати при розміщенні деталей

____ Також зверніть увагу на необхідність залишити між деталями відстань на припуски для швів - приблизно по 0,5 см. Від кожної деталі. На викройках зазвичай вказується, закладені припуски в викрійку чи ні. Якщо припуски закладені в викрійку, то деталі розкладаємо впритул один до одного. Якщо припуски потрібно дати додатково, як тут, то залишаємо зазори. При самостійній розробці викрійки Ви самі вирішуєте, закладати припуски на шви в викрійку чи ні. Мені більше подобається, коли припуски не закладені в викрійку. Я обвожу деталі на матеріалі, даю припуск, і при зшиванні шию чітко по лінії обведення деталі, мені так зручніше.

___ Після того, як деталі розкладені, обов'язково перевіряємо, чи всі деталі ми розмістили на мохер і обов'язково перевіряємо дзеркальність деталей! І тільки після цього починаємо обводити деталі.

____ Для обведення деталей я раджу Вам користуватися простим олівцем для світлої основи мохеру або кульковою ручкою для темної основи мохеру. Гелеві ручки використовувати не можна, так як чорнило будуть розтікатися на основі матеріалу.

____ Отже, обводимо деталі викрійки по контуру на матеріалі з урахуванням всіх контрольних міток.

____ Ось так виглядає повністю обведена форма на мохер ...

____ Ось так виглядає повністю обведена форма на мохер

____ і на матеріалі-компаньйона.

____ і на матеріалі-компаньйона

____ Далі вирізаємо деталі. Так як ми працюємо зі специфічним матеріалом - мохером, у якого є вовняний ворс і бавовняно-паперова основа, то і інструмент нам знадобиться специфічний. Використовуємо для роботи ножиці з гострими тонкими кінцями, наприклад, манікюрні.

____ Акуратно заводимо кінці ножиць під ворс мохеру і вирізаємо деталі, намагаючись не пошкодити ворс.

____ Ось така стопка деталей у нас підучити в результаті роботи.

____ Ось така стопка деталей у нас підучити в результаті роботи

____ Тепер важливий момент: нам потрібно зрізати з деталей зайвий ворс на місцях припусків на шви. Може виникнути питання, навіщо зрізати ворс, якщо ми так акуратно намагалися його не пошкодити. Справа в тому, що ворс ми повинні зрізати строго в певних місцях, тільки там, де він кріпиться на припуски. Тоді після зшивання деталей і набивання ведмедики шви будуть непомітними, ворс НЕ буде заминатися в шви, не буде "лисих" місць на швах.

____ Отже, манікюрними ножицями зрізаємо ворс "під корінь" на відстані 0,5 см. Від краю. Працюємо акуратно, щоб не пошкодити основу мохеру. Раджу Вам зрізати ворс, направляючи ножиці "проти шерсті", так виходить зручніше і простіше.

____ Ось так виглядає деталь з вистрижених ворсом в місцях припусків на шви.

____ Ось так виглядає деталь з вистрижених ворсом в місцях припусків на шви

____ Отже, ми завершили роботу з розкрою деталей ведмедики. Тепер подивимося, що у нас вийшло. Розкладемо деталі у формі ведмедя і помилуємося на нього.

Розкладемо деталі у формі ведмедя і помилуємося на нього

Заняття №3 по зшивання деталей ведмедики - дивіться тут.

Додатково до майстер-класу.

Окремі поради по роботі з викрійками.

  1. Щоб збільшити або зменшити викрійки можна на ксероксі. Цей спосіб зручний, коли Вам потрібно використовувати весь шматок мохеру і зшити максимально великого ведмедика. Однак, збільшуючи викрійку пам'ятайте, що великі деталі викрійки будуть збільшені на ксероксі в більшій пропорції, ніж маленькі деталі. Тому при істотному збільшенні всієї викрійки пропорції ведмедика можуть спотворитися щодо первинних.

  2. Як простіше і швидше вирізати з паперу потрібну кількість деталей викрійки? Складіть папір в декілька шарів (по необхідній кількості деталей), зверху покладіть малюнок викрійки, яку потрібно «скопіювати», і закріпіть його на складеної папері в декількох місцях степлером. Потім вирізуйте всі деталі одночасно. Після цього роз'єднати деталі за допомогою анти-степлера. Перенесіть на вирізані деталі всі контрольні мітки. При підготовці деталей викрійки я використовую просту папір для письма (вона ж папір для принтера і ксерокса) формату А4, для великих ведмедиків - формату А3.

  3. Перед застосуванням викрійки її краще вивірити. Часто в Інтернеті, або в журналах в викройках можуть потрапляти помилки (це може статися й мимоволі при перенесенні викрійки в Інтернет, або при друку викрійки). Тому перед застосуванням викрійки її краще вивірити: симетричні деталі скласти навпіл по осі симетрії і подивитися, чи дійсно вони симетричні; деталі, які будуть зшивати між собою, можна вивірити по довжині контура ниткою (прокласти нитку по контуру деталі).

  4. Початківці мішкодели часто задають питання, чи обов'язково зістригати ворс мохеру на припуски на шви. Думаю, що відповідь на це питання залежить від того, з якого мохеру Ви шиєте ведмедика. Якщо ворс мохеру густий і досить довгий, то зістригати обов'язково, в іншому випадку шви вийдуть неакуратними, з них будуть стирчати пучки ворсу, зшити деталі щільно не вийде. Також обов'язково вистригати ворс на альпака (як правило, у неї густий і пухнастий ворс). Якщо ворс мохеру не надто густий або зовсім короткий, то можна не вистригати. А в цілому, навички роботи з різними матеріалами приходять з досвідом, пошивши кілька ведмедиків, Ви відчуєте, як поводиться той чи інший матеріал і будете самі сміливо приймати рішення.

"Енциклопедія Мішкоделія" 2010 - 2019.

Про використання матеріалів сайту дивіться тут.

Як простіше і швидше вирізати з паперу потрібну кількість деталей викрійки?