Центр технологічної освіти - Група компаній «Просвещение»

Молодші школярі поки ще не здатні до абстрактного мислення. Кращий спосіб вивчити щось для них - це потримати в руках, покрутити, спробувати застосувати на практиці. Саме так і будуються уроки технології в початковій школі. Діти пізнають властивості пластиліну, скотився його в кульку, скручуючи ковбаскою, розгортаючи в коржик. Вони мнуть, рвуть і складають папір, щоб переконатися, що папір легко мнеться, рветься і складається. Вони пробують зігнути картон, щоб переконатися, що його не зігнеш так само легко, як папір.

І точно так само, як властивості різних матеріалів, даються дітям початкові відомості про професії. Ось пластилін - пластичний матеріал. А які ще пластичні матеріали ви знаєте? Діти називають глину, тісто. А хто з ними працює? А давайте приміряємо на себе ролі гончара або кондитера! І ось діти вже грають в кондитерів і ліплять пластилінові тістечка або уявляють себе гончарами і роблять іграшковий посуд. А попутно на практиці дізнаються і запам'ятовують, які особливості вивчених професій.

Саме так будується робота по УМК Е. А. Лутцева, Т. П. Зуєвої «Технологія. 1-4 класи »( http://technology.prosv.ru/umk/2.html ). Діти вчаться працювати з різними матеріалами, інструментами та попутно дізнаються, люди яких професій використовують ці матеріали і інструменти в роботі. Так, в 1 класі учні дізнаються, хто працює з пластичними матеріалами, або люди яких професій використовують в роботі ножиці, або як називаються майстри, які шиють і вишивають. У 2 класі вони отримують можливість пограти в архітекторів і побудувати ціле місто з паперу. А ще дізнаються, які ще професіонали беруть участь в будівництві будинків. У 3 і 4 класах знайомляться з сучасними технологіями, дізнаються, хто і де їх застосовує.

У 3 і 4 класах знайомляться з сучасними технологіями, дізнаються, хто і де їх застосовує

УМК Н. І. Роговцевої та ін. «Технологія. 1-4 класи »( http://technology.prosv.ru/umk/4.html ) Побудований у формі подорожі по землі, воді, повітрю і інформаційного простору і знайомить дітей з діяльністю людини в кожній з цих сфер. Учні дізнаються, люди яких професій забезпечують наше повсякденне життя: хто пече хліб, вирощує овочі і т. Д. Вивчають місто і професії людей, які роблять міста приємним місцем для життя: архітектори, озеленювачі, ландшафтні дизайнери, двірники, продавці в магазинах, офіціанти у кафе. Знайомляться з сучасним виробництвом і з людьми, які там працюють: добувають нафту, перевозять вантажі по залізницях, друкують книги. Що особливо важливо - в кожному розділі учні вивчають також особливості технологічного процесу, культуру праці.

Так що до кінця 4 класу діти, що навчалися за нашими підручниками, підходять не тільки зі сформованими технологічними знаннями і уміннями, а й з розумінням того, наскільки різноманітний світ професій, як важлива праця професіоналів. Це гарний початок для профорієнтації, і ми сподіваємося, що підросли діти будуть поважати свій і чужий труд і обов'язково знайдуть собі справу до душі.

А які ще пластичні матеріали ви знаєте?
А хто з ними працює?