Тільда ​​тюльпани і троянда, майстер клас

  1. Майстер-клас з пошиття тюльпанів
  2. Майстер-клас з пошиття троянди

Автор: Заноза

Колись лялька тильда створювалася норвезької художницею Тоні Фіннангер виключно як текстильна іграшка для дітей. Але народна любов до цих милих і трохи наївним творінь виявилася настільки великою, що незабаром з'явилися і інші різновиди Тільда. Великодні кролики і сонні ведмеді, задумливі коти і грайливі бджілки, плюшеві зайці та вишукані квіти, причому це далеко не повний асортимент можливих втілень.

В даний час бренд Тільда ​​охоплює більшу частину товарів hand made. Книги Тоні Фіннангер з викрійками і майстер-класами розходяться багатомільйонними тиражами. Випускаються цілі набори для рукоділля, що включають викрійки, тканини і навіть нитки. Єдине виробництво, яке не може бути запущено - фабричний випуск готових Тільда, адже принцип норвежки непорушний - ляльки повинні бути пошиті виключно вручну.

Щаслива доля піддатися загальній тільдоманіі не обійшла стороною і мене. Чесно кажучи, до цього моменту в останній раз шила я в далекому дитинстві на гуртку крою та шиття, тому вирішила я почати з самих азів. І найбільш простим мені здався пошиття такого виробу, як тильда квітка.

Майстер-клас з пошиття тюльпанів

Майстер-клас з пошиття тюльпанів

Ось для таких же новачків, як і я, пропоную майстер-клас з пошиття тюльпанів. Але для початку - фото з інтернету, так би мовити, для натхнення. Ну що, захотілося створити букетик тюльпанів і для себе? Тоді приступаємо.

Матеріали та інструменти, необхідні для роботи:

  • тканину двох кольорів (переважні натуральні матеріали - бавовна, льон, байка, але можливий і атлас);
  • наповнювач (може бути поролон, синтепон, вата, холлофайбер);
  • дріт або бамбукова паличка для каркаса;
  • нитки в тон тканини, голка;
  • простий олівець, ножиці;
  • швейна машинка.

Порядок роботи

  1. Тканина складаємо вдвічі. Форма у нашого тюльпана простіше нікуди, тому малюємо відразу на тканині, від руки. Зразкові розміри для готового тюльпана в 35 см позначені на фото нижче.
  2. Сколюємо тканину шпильками і прошиває по контуру на швейній машинці. Можна прошити і вручну швом «вперед голка». Не забуваємо залишити отвір внизу бутона для набивання наповнювачем.
  3. Деталі вирізаємо, відступивши від краю приблизно 2-3 мм. Для того, щоб тканина не стирчала, в куточках робимо додаткові надрізи. Отримані заготовки вивертаємо і проутюживают.
  4. У стебло вставляємо дріт так, щоб вона виступала за край приблизно на 1,5-2 см. Бутон плотненько набиваємо наповнювачем і насаджує на виступаючу частину дроту. Потім акуратно пришиваємо до стебла потайним швом, попередньо прісобранная в підставі. Листок пришиваємо приблизно посередині стебла.
  5. При бажанні тюльпан можна декорувати мереживом, бісером або вишивкою. Головне, щоб всі кольори і фурнітура поєднувалися між собою. Ось і все, власноруч зшитий букетик тюльпанів готовий. Насолоджуємося результатом.

Майстер-клас з пошиття троянди

Майстер-клас з пошиття троянди

Навчившись шити тюльпани, саме час закріпити матеріал пошиттям ще однієї квітки. Приступаємо до виготовлення текстильної троянди. Матеріали, використовувані в цьому майстер-класі практично ті ж самі, що і вище:

  • клаптики тканини двох видів;
  • наповнювач;
  • нитки і голка.

Порядок роботи

  1. За тим же принципом, що і в першому майстер-класі робимо підставу для нашого квітки у вигляді трилисника. Наносимо малюнок на складений удвічі матеріал. Прошиваємо, залишаючи проріз для наповнення, потім акуратно вирізаємо. Наповнювачем набиваємо нещільно, розріз зашиваємо потайним швом.
  2. Для самого квітки беремо смужку тканини (я взяла натуральний льон), складаємо вдвічі, сколюємо шпильками. По лінії згину малюємо довільно хвилясту лінію. Потім прошиває за наміченим контуру.
  3. Акуратно вирізаємо, відступаючи від краю 2-3 мм. У разі, якщо матеріал дуже Сипко, бажано обмітати край. Потім вивертаємо заготівлю і проутюживают.
  4. Прошиваємо смужку по краю і трохи витягаємо нитка. Пелюстки троянди починаємо збирати, закручуючи їх по спіралі всередину і пришиваючи до основи. Вітаю, текстильна троянда готова.

Освоївши ці два майстер-класу, ви можете вже самі зробити інші прості тильди, наприклад, ромашку або «валентинку». Удачі всім.

До речі, у нас є майстер-клас « Як зробити з паперу тюльпан »- теж цілком собі захоплююче заняття.

Ну що, захотілося створити букетик тюльпанів і для себе?