Як шиють українські вишиванки

Вишита сорочка є частиною українського національного костюма. Вона не тільки вражає уяву своїми пишними орнаментами, цінується за практичність і оригінальну красу, а й вважається одним з найяскравіших символів нашої нації, кращі вишиті сорочки можна знайти на сайті Вишіванка.ком.уа .

Зараз не складе складності придбати вишиванку, достаток квітів, фактур і моделей вражає уяву. Але в усі часи особливу увагу заслуговує ручна робота, в яку вкладено добрі помисли, особливе старання і частинка душі. В цьому випадку ви отримаєте справді ексклюзивне і оригінальний виріб в етнічному стилі.

Перше і головне з чого необхідно починати пошиття вишиванки - це складання викрійки. Вона може бути куплена в магазині, проте дослідної майстрині не складе особливих труднощів придумати фасон і сформувати викрійку самостійно. Якщо ж у вас немає достатніх знань, можна знайти викрійку відповідної моделі в журналі мод і адаптувати її під ваш наряд.

Отже, форма є. Складаємо тканину виворотом усередину, на неї акуратно накладаємо елементи викрійки, обводимо їх по контуру крейдою або спеціальним олівцем, після чого вирізаємо по контурах ліній.

Переходимо до найцікавішого етапу - створення орнаменту. Варто відзначити, що жіночі і чоловічі вишиті наряди відрізняються не тільки кроєм, але і розташуванням і видами візерунків. У жіночих моделях переважають рослинні символи, до яких відносяться квіти, листочки і стеблинки. Чоловічі сорочки часто декорують геометричними фігури, що притягають до володаря наряду силу, здоров'я і душевний спокій. Вишивка на сорочці може бути як ручна, так і машинна.

Крій вироби та вишивка готові, приступаємо до сточуванню деталей. Спочатку з'єднуємо перед зі спинкою по бічних і плечових швах, потім рукава сточуються по шву і пришиваються до виробу. Горловина, низ рукавів, як правило, обробляються руликом або іншим видом обробки відповідно до фасоном. На завершальній етапі роботи підшивається низ вироби. Самобутня стильна вишиванка готова!

Як бачимо, пошити українську вишиванку своїми руками під силу умільцям з любимо досвідом. Досить лише уважно ознайомитися з особливостями створення цих нарядів, з головою зануритися в світ творчості і отримати задоволення від роботи над настільки цікавим завданням. Ваша праця і зусилля будуть неодмінно винагороджені.