Вибираємо якісну акустику

Сьогодні ринок акустичних систем наповнений величезною кількістю пропозицій, здатним задовольнити будь-якого цінителя звуку. Поговоримо про вибір акустики для дому, будь то комп'ютер або телевізор.

Першим є тип самої акустичної системи. Зустрічаються різні формати виду 2.0 , 2.1 , 5.1 і т.д. Перша цифра говорить про кількість колонок. Друга - позначає наявність сабвуфера, завданням якого є відтворення низьких частот. Виділення низького діапазону частот дозволяє значно підвищити якість його звучання і зменшити розмір інших колонок. Але, на практиці це не завжди вірно. Для недорогих комплектів даний факт використовується як маркетингових хід і часто акустика 2.0 показує кращу якість звуку, ніж 2.1.

Наступним не менш важливим параметром є кількість смуг в акустичній системі, тобто кількість динаміків в колонці, які відповідають кожен за свій спектр звукових частот. В теорії найкращий варіант - це односмугові колонки, в них буде відсутній «накладення» прикордонних частот від одного динаміка на інший. Але даний варіант є дуже дорогим у виробництві.

Більшість виробників пропонують двохсмугові системи, в яких один динамік відповідає за низькі частоти, інший - за середні і високі. Але другий динамік не завжди добре справляється зі своїм завданням для двох спектрів вчащає. Тому краще придивитися або до трисмуговим системам, або ж до двосмуговим, але з сабвуфером.

Тому краще придивитися або до трисмуговим системам, або ж до двосмуговим, але з сабвуфером

Майже вся комп'ютерна акустика є активною, тобто з підсилювачем. Підсилювач може бути вбудований в одну з колонок або бути зовнішнім. Я порекомендую системи з зовнішнім підсилювачем, так як вбудований займає додатковий обсяг в колонці, що впливає на якість відтворення низьких частот.

Ще два взаємозв'язані параметри, які надає прямий вплив на якість звуку - це матеріал колонок і товщина стін. Кращий матеріал - цільне дерево. Похідні від дерева (МДФ) також є непоганим вибором і вони найбільш поширені. Не варто очікувати дива від пластику. З товщиною стін все просто: чим вона більше - тим краще.

Важливим параметром є діапазон відтворюваних частот: чим він більший, тим більший спектр звуків здатна відтворити ваша система.

І, звичайно ж, не можна не згадати про потужності акустичної системи. Тут все просто: більше потужність - голосніше грають ваші колонки. Оптимальним рішенням для будинку є потужність порядку 90-110 Вт .

Оптимальним рішенням для будинку є потужність порядку   90-110 Вт

При придбанні акустики варто задуматися про те, до чого вона буде підключена і як буде управлятися. Слід звернути увагу на кількість входів і їх тип: оптичний, звичайний лінійний і т.д., наявність бездротового зв'язку (якщо акустика буде на значній відстані від мультимедіа системи або плануються підключатися смартфони), можливість читання флеш-карт і usb-дисків .

З власного досвіду скажу, що найбільш затребуваними є акустичні системи цінового діапазону 300 руб. - 400 руб, формату 2.0, потужністю близько 100 Вт з лінійним і оптичним входами і з можливістю їх перемикання. Вони показують оптимальне співвідношення ціни і якості. Здатні задовольнити як меломана, так і геймера. Всі додаткові «примочки», наприклад, Bluetooth, usb для домашньої акустики не мають сенсу і скоріше є маркетинговим ходом виробника, наступного останнім тенденціям, ніж «юзабільний» річчю. Вони важливі швидше для портативної мобільного акустики.

Вибрати комп'ютерну акустику на KUPI.TUT.BY >>