На що звертати увагу при виборі котушок для спінінга

  1. Ролик укладання волосіні
  2. фрикційне гальмо
  3. намотування волосіні
  4. ручка котушки
  5. Аксесуари для котушки
  6. Догляд за котушкою для спінінга

Ролик укладання волосіні

Ролик укладання волосіні є однією з найважливіших частин котушки. Виріб відмінно буде працювати з використанням люфтящей шестерінки, потертій шпулі і дужкою, яка забезпечує криву укладання волосіні. Але якщо ролик котушки заклинює або пропілен, тоді ловити рибу з таким спінінгом практично нереально. Варто також враховувати, що саме на ролик впливають великі навантаження і за сезон рибного лову по ній пробігають практично кілометри волосіні, на якій розташовується вода з піском.

Якщо ви пошкодуєте власних грошей і купіть недорогу котушку, то вона може мати в своєму складі неякісний ролик. Додатково до всього цього така котушка для спінінга може не мати шарикопідшипник. Саме тому не варто зупиняти свій вибір на такому варіанті. Використання великого ролика, у якого міцне покриття, що складається з золотистого нітриду титану, наприклад, є гарантією багаторічного використання спінінга. До того ж, ви можете придбати підшипник закритого типу. Хоча, незважаючи на свою універсальність, його складно мити від потрапила всередину бруду. Домогтися якісного вузла лесоукладкі можна тільки тоді, коли ролик не люфтить, а також з легкістю обертається навколо своєї осі без будь-яких закушування.

Якщо використовувати прості котушки, то дуже часто доводиться займатися виключно підбором шайб, щоб ролик постійно не клинило. Тільки в хороших котушках конструкція саме цього вузла зроблена за оригінальним проектом з використанням технічно вірних розрахунків.

Нинішні конструкції котушок, які нерідко можна зустріти в будь-якому рибальському магазині, припускають приміщення ролика безпосередньо в «краплю», по якій волосінь здатна легко ковзати прямо в ролик. Тим більше, що дужка за своєю конструкцією плавно переходить в дану краплю. Але є і такі котушки, в яких підшипник ролика повністю замінює ті, що розташовуються в ручці і шпулі. В результаті, коли підшипник всередині ролика повністю зносився, ви можете зробити його заміну, взявши аналогічний з ручки, попередньо очистивши його від бруду.

фрикційне гальмо

Важливою частиною котушки є також фрикційне гальмо. Нерідко новачки просто не звертають на нього уваги, вважаючи за краще його просто затягнути міцніше і назавжди забути про його існування. А даремно, оскільки добре налаштований гальмо дає можливість ловити рибу на тонкі волосіні, а також без особливих зусиль виводити велику рибу. А коли ваша видобуток зробить кидок від подсачека, то гальмо дозволить здавати волосінь саме в цей момент. В хорошому гальмі ви знайдете тільки великі і якісні шайби, виконані з міцного і зносостійкого матеріалу. Найчастіше для їх виготовлення використовують метал в поєднанні з Ферт, рідше метал замінюють простим «карбоном».

Звичайно ж, такі габаритні шайби роблять шпулю важчій, і тут рибалці слід знайти оптимальний баланс між вагою і якістю виробу. Крім того, зверніть увагу і на такі деталі, як:

  • гайка не повинна мати виступаючі частини, за які може чіплятися волосінь. Саме тому добре, якщо на гайці надіта спідниця-ущільнювач, яка захищає її від попадання вологи і пилових частинок;
  • регулювання гальма повинна бути плавною і здійснюватися в кілька оборотів. При цьому нормою вважається невелике погойдування шпулі, коли гальмо повністю не затягнуть.

спінінги daiwa в своєму складі мають котушки, які міцно фіксують шпулю навіть при ослабленому фрикціоні, що дозволяє здійснювати ловлю риби навіть на тонкі волосіні, не побоюючись при цьому биття шпулі.

намотування волосіні

У коробці з котушкою ви також знайдете і пакетик з тонкими шайбами. Їх необхідно використовувати під час формування намотування волосіні в так званий «зворотний конус», під час якого у зовнішнього краю шпулі утворюється підставу усіченого конуса. У такому випадку, ви не отримаєте скидання петель, оскільки збігають витки волосіні не потягнуть за собою розташовані нижче витки. Дану проблему ви можете легко уникнути, якщо залишите 2-3 мм бортика шпулі. Іншими словами вам не потрібно намотувати волосінь повністю, щоб її витки не могли впасти зі шпулі. Краще, звичайно ж, під волосінь мотати Бекінгем. Для цього використовуйте стару волосінь, яку необхідно намотати першої, а на неї вже можна буде помістити основну. І не забудьте прив'язати Бекінгем до шпулі, а також основну волосінь до старої. Намотування слід проводити в такому порядку:

  • спочатку використовуйте основну волосінь, при цьому зверніть увагу, щоб бобіна з волосінню оберталася саме на своїй осі, а не скидала петлі. Саме так можна уникнути перекручування волосіні;
  • після того, як намотали основну волосінь, беріться за Бекінгем. Його необхідно намотувати так, щоб він не досяг краю бортика приблизно на 2-3 мм. Таким чином, ви зможете дізнатися, скільки вам необхідно використовувати старої волосіні;
  • потім окремо змотувати це все на бобіни з використанням запасних шпульок для прискорення самого процесу намотування;
  • в самому кінці, прив'яжіть Бекінгем до шпулі і починайте його мотати. Потім вже в кінці прив'язуєте основну волосінь і також продовжуєте мотати її.

Таким чином, ви можете отримати ідеальну намотування.

ручка котушки

Ручка котушки також повинна бути зручною. З останніх «фішок» на ринку подібної продукції ви обов'язково оціните велику Т-образну рукоятку спінінга. Взагалі-то, ручка не є важливим елементом. Зате необхідно звертати увагу на те, щоб вона щільно кріпилася за допомогою гвинта або різьблення і могла витримувати великий тиск.

Варто згадати також про те, що стопор зворотного ходу практично у всіх відомих видів котушок миттєвий. Таким чином, знижуються ударні навантаження на весь механізм, що дає можливість вчасно робити підсічку.

Вас також приємно здивує наявність запасний шпулі. На таку запаску ви можете намотати іншу волосінь, зробивши тим самим собі «запас». Наприклад, ви ловите рибу на плетінку і, якщо в тому буде необхідність, швидко поставити монофіл.

Аксесуари для котушки

Оскільки котушку легко пошкодити під час транспортування, їй необхідна наявність пластикового кейсу. Щоб кожен раз не йти в магазин рибальських товарів в Москві і купувати котушку або її окремі частини, ви можете використовувати чохол і контейнер для харчових продуктів потрібного розміру для укладання в них котушки.

На ринку спінінгів ви можете знайти котушки різних вагових категорій. Найчастіше вага може перебувати в межах 160-300 г і більше. Як правило, корпус котушки з цільного металу трохи ускладнює її, зате робить її більш «надійного». Але, як альтернатива металу, можна використовувати котушки з пластиковим корпусом, який не тільки полегшує її, а й коштує набагато дешевше.

Догляд за котушкою для спінінга

Пам'ятайте про те, що будь-яка котушка вимагає ретельного догляду за собою. Зокрема її слід постійно розбирати і змащувати. Використовуйте тільки якісні мастила з хорошою в'язкістю. Але ніколи не змащуйте брудний механізм, а також під час змащення запам'ятайте розташування деталей, так як зсув навіть на 1 зуб призводить до підвищеного зносу деталей і блокування роботи фігурних шестерень.

Якщо ви будете використовувати згадані вище поради кожен раз перед тим, як вирушати на риболовлю, то придбані вами котушки зможуть прослужити вам не один рік.