- Катерина Любарська
- Дотримання певного стилю
- імітація
- данина моді
- Репліки і IKEA
- Нудні колірні поєднання
- Марія Соловйова-Сосновік
- Барна стійка
- Прованс
- Анна і Михайло Кошелєва
- Відмова від декору стін
Прованс, всюдисущий цегла, барні стійки - вже близько десяти років замовники просять дизайнерів робити свої квартири саме такими. А дизайнери у відповідь закликають проявити фантазію і пропонують виходити за рамки звичного. Тому The Village дізнався, які ж рішення в інтер'єрах вже неактуальні, і попросив експертів запропонувати альтернативу.
Катерина Любарська
партнер архітектурної студії DVEKATI
Дотримання певного стилю
Якщо говорити про обридлих, але популярних серед замовників прийомах, в першу чергу хотілося б виділити в корені неправильний, але дуже поширений підхід до майбутнього інтер'єру - жорстке дотримання певного хрестоматійному стилю - модерн, ар-деко, ампір - або збірним шаблонами - лофт, скандинавський стиль, прованс. Безумовно, починаючи працювати над проектом, ми позначаємо той чи інший стиль, відштовхуємося від його характерних особливостей як деяких якорів для виявлення смакових уподобань замовника. Але, на щастя, нам вдається пояснити, що індивідуальний інтер'єр, який в результаті створюється, - це не театральні декорації, і що не потрібно відображати в ньому приналежність до тієї чи іншої минулої історичної епохи. Інтер'єр - це місце існування, створена на основі таких факторів, як актуальність, відповідність оточуючим реаліям, звичкам і способу життя проживають в цьому середовищі людей, а обраний за основу стиль лише може служити певним лейтмотивом.
імітація
Набридли різного роду імітації. Ми не використовуємо такий улюблений в народі обробна цеглина для обробки монолітних стін, не намагаємося спорудити лофт або будиночок в Провансі в багатоквартирному будинку. Намагаємося привчити до чесності і наших замовників: хочеться брутальності, так давайте залишимо частково недоторканими ті ж монолітні стіни або стелю.
данина моді
Ми дуже насторожено ставимося до надто модним обробних матеріалів і меблів, хоча складно встояти перед спокусою впровадити якусь сезонну новинку в інтер'єр. Тут спрацьовує такий же механізм, як в фешн-індустрії, але якщо модні сукні можна міняти з сезону в сезон, то інтер'єр - дороге вкладення на роки, а часом і інвестиція, тому до інтер'єрних покупкам потрібно підходити дуже раціонально і продумано. Не приховуємо, і ми в своїй практиці іноді потрапляємо на вудку модних трендів, які в підсумку або швидко втрачають свою актуальність, як це сталося з фактурними стіновими панелями, або настільки часто миготять в інтер'єрах колег, що перетворюються в моветон. Це відноситься і до вже згаданого декоративного цеглі і до візерунку печворк на плитці і керамограните.
Репліки і IKEA
Поширена ситуація: в хід йдуть дешеві імітації і репліки модних брендів. Часто в гонитві за відчутної економією замовники не бачать принципової різниці між оригіналом і наслідуванням, і наше завдання - їх вчасно зупинити від імпульсивної покупки. Дуже вже набридли доступні репліки стільців Eames, світильників Tom Dixon і їм же подібні. Краще змістити орієнтир з китайських відомих реплік на оригінальні дизайнерські предмети менш відомих і розтиражованих, а головне - досить доступних виробників. Ця рекомендація стосується і заміни обридлої IKEA, яка до того ж не може похвалитися якістю.
Нудні колірні поєднання
Ну і звичайно ж, не можна не згадати про поширеному і обридлому пристрасті замовників до бежевим відтінкам і страху перед кольором, тому що колір може через якийсь час набриднути. Безумовно, інтер'єр може бути повністю витриманий і в бежевих, і в білих тонах, але тільки в разі, якщо він майстерно виконаний професіоналом. Самостійно захопившись в обробці півтонами такого улюбленого кольору беж, можна ненароком отримати інтер'єр з ефектом сепії. У такому інтер'єрі не тільки нудно, але і фізично дискомфортно: оці просто нема за що зачепитися. Добре, що цю помилку можна виправити декором - кольоровими подушками, яскравою посудом, постерами. Але якщо вам спочатку створюють інтер'єр професіонали, варто їм довіритися і кольору не боятися.
Марія Соловйова-Сосновік
дизайнер інтер'єру Bureau17-117
Барна стійка
Є дуже небагато квартир і умов життя, для яких підходить цей елемент інтер'єру. У більшості випадків барна стійка - марна трата грошей і простору, ще одне місце скупчення мотлоху. І головне, вона не може служити заміною нормальному обіднього столу: сидіти незручно, є незручно. Барні стійки призначені для вечірок з великою кількістю алкоголю, трьома оливками в якості закуски і стоять навколо гостями. Це зовсім не схоже на наш національний стиль спілкування з посиденьками і бенкетом горою.
Барна стійка - не єдиний спосіб зонування простору кухні-вітальні. Спробуйте розглянути в цьому сенсі легкі стелажі, різьблені перегородки, підлогові вази з кімнатними рослинами. Ширми - дуже красивий елемент інтер'єру, що дозволяє приховати посуд в раковині від сторонніх очей. Якщо ж ви економите простір і збираєтеся постійно є в незручному положенні, то ризикуєте втратити задоволення від трапези і заробити болю в спині. Поставте краще столик, нехай навіть самий маленький або зовсім відкидний, і пару хороших зручних стільців.
Прованс
Улюблений багатьма ніжний, затишний і романтичний прованс - дивна історія. Він хороший на картинках, де пилові кольору і зістарені фактури додають інтер'єру певний шарм. Але наш північний світло жорстокий, речі, такі привабливі на фотографіях каталогів, виглядають сумно і пошарпаний в наших квартирах. Більш того, китайські і навіть італійські стилізації під прованс зі своїми цапиними ніжками і навмисним Состаріваніє часто бездарні. Що робити? Дивитися на північ.
Є дивовижний стиль, в якому начебто все те ж, але і білий трохи інший, і поєднання з сірим в правильній пропорції, і тканини виглядають затишними, навіть коли підлягає немає сонця. У Швеції часів короля Густава, а це більше ста років тому, відмінно навчилися адаптувати новітні французькі віяння до північних широт. І нехай сучасний скандинавський інтер'єр не здає свої позиції вже кілька десятків років, ви не зобов'язані любити саме цей напрямок шведського дизайну. Густавианському стиль має всі шанси правильно замінити обридлий прованс.
Анна і Михайло Кошелєва
власники Happystation.ru
Відмова від декору стін
Замовники вже оцінили плінтуса і дверні лиштви ширше 12 сантиметрів, тому російські інтер'єри все складніше відрізнити від хороших іноземних зразків. Однак є момент, який видає автора з головою: голі стіни. Головною відмінністю російського інтер'єру від кращих зарубіжних прикладів є наповненість стін. Російський дизайнер ретельно вибирає текстуру або шпалери для стіни, бригада робітників ще більш ретельно стіну вирівнює - в ідеальній вертикальності і полягає весь декораторській прийом.
А якщо серйозно, варто тільки повісити щось на стіни, як інтер'єр перетворюється. Запевняємо вас: у всіх паризьких або нью-йоркських квартирах ні про яку рівності стін мови не йде, це і не потрібно. Відчуття затишку створюється багато в чому за рахунок вдало підібраних картин, постерів і фотографій.
Маленький рада: чим вішати черговий кадр з панорамою Нью-Йорка, краще повісити гравюру, з нею ніколи не прогадаєш. Гравюр повно, наприклад, в Парижі на недільних ярмарках - по 5-10 євро. Ми одного разу купили комікси з Міккі Маусом 1936 року - тепер у всіх дитячих, які ми оформляли, висять космічної цінності постери. Варіант для самих ощадливих: недавно Британський музей і музей Метрополітен виклали десятки тисяч фотографій і гравюр в вільний доступ.
Фотографії: 1 - 2M media / shutterstock.com , 2 - Tomdixon.net , 3 - Marko Subotin / shutterstock.com ,
обкладинка: Photographee.eu/ shutterstock.com