Який очкарик потай або явно не мріє розлучитися з окулярами і при цьому добре бачити! Хоча б на час, але про це подумують все люди зі слабким зором. А втілити такі мрії в реальність цілком можуть контактні лінзи . Причому, в їх силах виправити зір аж від - 20 до + 20!
Перш за все, крім фірми-виробника, лінзи діляться на традиційні і лінзи планової заміни. Традиційні лінзи купують на тривалий термін (кілька місяців), після чого широким жестом викидають і купують нові. Їх термін служби залежить від кількості днів, мало не годин використання. Лінзи планової заміни бувають на термін від одного дня до декількох місяців. Їх термін служби визначається виключно часом, що пройшов з моменту відкриття, тобто з моменту, коли порушена герметичність і стерильність упаковки. Причому лінзи планової заміни вважаються більш гігієнічними, ніж традиційні.
Існують в природі і м'які лінзи, які застосовуються для корекції короткозорості, далекозорості, астигматизму і вікової далекозорості, а так само для посилення або зміни кольору очей. М'які лінзи мають набагато меншу вірогідність випадково зміститися або випасти з ока. Вони разюче зручні і комфортні практично з першого їх надягання.
Жорсткі (тверді) лінзи і називаються так тому, що вони виробляються з твердих матеріалів. Жорсткі лінзи поділяють на дві групи в залежності від кислородопроницаемости. Виготовлені з ПММА (поліметилметакрилат) непроникні для кисню і ЖГП (жорсткі газопроникні лінзи), які виготовляють з комбінації ПММА і кремнийорганического полімеру. Жорсткі лінзи зазвичай застосовують для корекції кератоконуса і астигматизму великій мірі.
Всі лінзи бажано перед сном знімати, промивати в спеціальному розчині і складати в спеціальний контейнер. Але є лінзи, які можна носити, не знімаючи 30 днів. Правда, доктор каже, що краще такі лінзи зняти трохи раніше. Такий ефект тривалого носіння досягається за рахунок того, що ці лінзи гіперувлажненние. В описі обіцяють, що вони містять вологи в 6 разів більше, ніж звичайні, навіть найчудовіші лінзи, які необхідно знімати кожен день.
Кожен раз, коли ти знімаєш контактні лінзи, їх необхідно чистити. Щоб уникнути плутанини, завжди бери в руки одну лінзу. Большості людей починають з правої лінзи. Після того, як ти вийняла лінзи з контейнера, вилий відпрацьований розчин, помий контейнер і висуши його. Строго виконуй рекомендації офтальмолога по догляду за твоїми "другими очима". Чи не викупиш універсальний розчин для очищення, дезінфекції та зберігання контактних лінз звичайним фізіологічним розчином! Фізіологічний розчин не має дезінфікуючі властивості. Використовуй препарати по догляду за контактними лінзами до дати, зазначеної на упаковці. Необхідно також суворо дотримуватися термін використання лінз. Тільки так ти зможеш продовжити життя своїм лінз і виключиш можливість запалення твоїх очей. Лінзи повинні бути завжди у відмінному стані! Будь-яке пошкодження контактних лінз вимагає їх заміни.
Хочу також згадати, що лінзи бувають звичайні безбарвні, кольорові і так звані crazy-lens. Кольорові лінзи покликані змінити твій імідж шляхом зміни кольору очей або надання їм іншого відтінку. Здійснюються такі чудеса нанесенням на звичайні лінзи малюнка райдужної оболонки потрібного кольору. Іноді буває помітно, що колір несправжній. Особливо, якщо на темні очі приміряти світлі кольорові лінзи. Також при яскравому світлі, коли зіниця звужується, між зіницею і малюнком лінзи виявляється справжній колір. Іноді це кидається в очі і виглядає не дуже естетично. Але можна підібрати і цілком гармонійне поєднання кольору очей і лінз. Crazy lens - це лінзи, на які замість райдужної оболонки нанесений малюнок. На відміну від візерунка на кольорових лінзах, він не намагається виглядати природним і непомітним і навіть прагне протилежного - звернути пильну увагу на свого носія. Наприклад, замість райдужної оболонки - значок долара або котяче око, або сонечко, або футбольний м'яч , Або ще якась штука.
Кольорові і crazy лінзи стоять в два рази дорожче , Ніж звичайні безбарвні. У Москві сума розподіляється приблизно так: 300 рублів за пару безбарвних лінз на місяць і 600 рублів за кольорові. Вони бувають і без діоптрій, тобто їх можна носити з 100% зором, заради іміджу.
Бувають лінзи для людей, які страждають на дальтонізм! Правда, в Росії їх поки не застосовують. Ці лінзи дозволяють бачити кольору за допомогою спеціального фільтра, який складним чином змінює довжину хвилі світла. Кажуть, що для багатьох людей, які страждають на дальтонізм, поява хромогенних лінз порівняно з появою в будинку кольорового телевізора натомість чорно-білого.
Але пам'ятай: контактні лінзи підходять не всім. Кажуть, що навіть зараз, при потужних наукових і навколонаукових розробках, деякі індивідууми відрізняються прямо-таки категоричній непереносимістю лінз. Ну, не можуть вони носити лінзи більше певного невеликого відрізка часу.
Не забувай, що такий крихкий предмет для поліпшення твого зору необхідно дуже дбайливо зберігати, а ще обережніше надягати. Читай, як правильно вставляти в твої очі це "чудо техніки":
1. Поклади лінзу на подушечку вказівного пальця і перевір, щоб лінза була вивернута навиворіт.
2. Середнім пальцем тієї ж руки відтягни нижню повіку.
3. Іншою рукою відтягни верхню повіку і поклади лінзу на зіницю.
4. Обережно опусти повіки, кліпни і лінза встане на місце.
Знімати лінзи треба в зворотному порядку:
1. Підніми очі вгору і відтягни нижню повіку середнім пальцем.
2. Вказівним пальцем зруш лінзу зі зіниці на білок очі.
3. Обережно затисніть лінзу між великим і вказівним пальцем і зніми її з ока.
Ось такі нескладні маніпуляції. Якщо ти ходиш в окулярах, і тепер задумалася про покупку лінз, то раджу зробити це хоча б заради того, що в них можна побачити себе без очок в дзеркалі в повний зріст і цілком чітко. Навіть здалеку. У мене вражень було багато. Дуже незвичайне і приємне відчуття.