Тимчасові татуювання хною - мехенді

  1. Історія мехенди традиційна розпис хною мехенді , Інакше звана менди, мехнді або Мінді, сягає...
  2. Африканський стиль
  3. Арабська стиль
  4. Індійський стиль
  5. Азіатський стиль
  6. Європейський стиль
  7. Мехенді: як робиться, скільки тримається і чи є протипоказання

Історія мехенди

традиційна розпис хною мехенді , Інакше звана менди, мехнді або Мінді, сягає своїм корінням у часи Стародавнього Єгипту. Крім того, подібні малюнки на тілі виконували не тільки декоративну, але і захисну функцію в Стародавній Греції, Месопотамії, Вавілоні, Ассірії і Великої Римської Імперії, за місцевими повір'ями приносячи своїм носіям і носієм удачу і благополуччя.

Приблизно в 12 столітті нашої ери традиція розпису хною міцно закріпилася в Індії, країнах середньої Азії і на Сході, завдяки чому через багато століть стала відома і нам.

Стилі розпису хною

Залежно від того, до якої територіальної традиції відноситься конкретний стиль мехенди, існують різні візерунки і їх комбінації.

Африканський стиль

Інакше називається марокканським стилем, в основному використовується майстрами Північної Африки. Малюнки представляють собою досить спрощені за своєю структурою комбінації геометричних фігур і рослинних візерунків.

Арабська стиль

Являє собою в основному різні рослинні мотиви, своєю стилістикою нагадують традиційну арабську вишивку і живопис. Як правило, не має певних правил і традицій нанесення і зазвичай використовується просто для прикраси тіла.

Індійський стиль

Великі і складні візерунки цього стилю покривають значну площу, формуючи на руках і ногах подобу рукавичок і панчох. В основному такі малюнки носять релігійний і святковий характер і формуються за рахунок зображення знаків родючості, каплевидних і релігійних орнаментів і мотивів.

Азіатський стиль

Популярний в Індонезії та країнах Південної Азії. За своєю суттю є оригінальним поєднанням індійського і арабського стилів, відрізняючись від них наявністю кольорових цяток на кінчиках пальців рук і ніг. Крім того, деякі візерунки азіатського стилю припускають повне зафарбовування подушечок пальців і бічних частин долонь і стоп.

Європейський стиль

Сучасний європейський стиль представляє собою фантазійне поєднання елементів усіх описаних вище стилів без проходження будь-яким чітким канонам. Найчастіше малюнки, звані біо-татуюваннями, наносяться в області шиї, зап'ясть, плечей і щиколоток.

Мехенді: як робиться, скільки тримається і чи є протипоказання

Розпис хною вимагає чималої майстерності, тому далеко не всі салон краси пропонують своїм клієнтам нанесення такої біо-татуювання. Звичайно, ви можете спробувати нанести малюнок і в домашніх умовах, але незнання самого процесу може зіграти злий жарт, і замість красивого малюнка ви отримаєте коричнева пляма на шкірі.

Загальний механізм мехенди досить простий. Для початку ділянку шкіри, де буде розташовуватися малюнок, депіліруется, ретельно промивається ізнежирюється. Потім можна нанести на шкіру пару крапель евкаліптової олії або ж обійтися без нього. Після цього створюється контур малюнка за допомогою фломастера або ж він малюється без підготовки безпосередньо кашкою із хни, яка потім повинна пробути на шкірі протягом декількох годин або, як мінімум, до повного висихання. Змив з шкіри фарбувальний склад, ви отримаєте малюнок спочатку яскраво-коричневого кольору, який згодом стане трохи темніше.

Змив з шкіри фарбувальний склад, ви отримаєте малюнок спочатку яскраво-коричневого кольору, який згодом стане трохи темніше

Як бачите, процедура дійсно проста, але весь секрет її полягає в барвному складі, точна рецептура якого зберігається в таємниці і є професійним секретом кожного майстра мехенди. Крім того, деякі майстри, що працюють в тату-салонах , Можуть створювати малюнки, що складаються з елементів різних відтінків за рахунок різноманітних добавок в фарбувальних складах.

Втім, ви можете не боятися "секретних інгредієнтів", адже головна особливість таких тимчасових татуювань - абсолютна їх нешкідливість. Винятком з цього правила може служити лише той випадок, коли у вас алергія на хну, але це зустрічається вкрай рідко. Ще однією перевагою її є те, що мехенди відмінно виглядає як на смаглявою, так і на блідій шкірі, що не завжди можна сказати про звичайні тату.

Якщо ж ви звернетеся до фахівця і зробите все відповідно до його рекомендацій, то ваша біо-татуювання може протриматися на шкірі до 4 тижнів. В середньому ж термін "життя" мехенди - 2-3 тижні, залежно від того, наскільки швидко оновлюється епідерміс.

Так що якщо ви не боїтеся невеликих експериментів, обов'язково скористайтеся послугами майстра або ж спробуйте нанести мехенди в домашніх умовах. Навіть якщо вам щось не сподобається в результаті, малюнок з часом зникне. І саме через свою недовговічність, таке татуювання ніколи вам не набридне, адже кожен раз ви можете вибирати інший візерунок відповідно до свого настрою.

До того ж, як знати, може не так вже й були неправі єгиптяни і греки, вважаючи, що мехенди може бути своєрідним талісманом, що приносить удачу і благополуччя. Спробуйте і ви відчути на собі їх благотворний вплив.